škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kafama takılıyor bir de size sormak istedim...

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba.

Son 10 gündür kafamı kurcalayan birşey var. Biraz param var. Üzerine ekleme yapıp 4-5 milyara en fazla olacak şekilde, eli yüzü düzgün tüplü bir ford taunus türü bir araba alayım mı yoksa fabia için janttır film filan mı yaptırayım karar veremedim. yoksa hiçbirşey yapmyayıp öylece dursun mu... abilerimden-arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum... :)

düşündüğüm şu tür gibi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-sahibinden-20-m-makasli/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-taunus-meraklisina-1975-model-orjinal-alman/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-nostalji-72/detay
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2010, 03:25:30 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birkan kardeşim:

Ben olsam fabia için bir kaç değişiklik yapardım, kendimce eksik gördüğüm tarafları değiştirirdim. Eskinin derdi hiç bitmez, macera'ya gerek yok. Tabi bu benim düşüncem yinede sen bilirsin. ;)
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğer hafta sonu kullanır sonrasında kapıda yatırırım diyorsan ve bu forları seviyorsan al eski aracın masrafı olur doğrudur ama o mekanik direksiyon sert kapılar genelde boşluk yapmış direksiyon ve verdiği keyif paha biçilemez ama keyif almak için eski bir mercedesi bmw yi foda tercih ederim yada klasik bir impala amaç hafta sonu binmekse bu tarzda birşey bak ha yok 2. araç olsun günlük hayatta kullancam fabia izine çıkacak dersen hiç gerek yok bu tarz eski araçlar hergün yola dayanmaz artık
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serkan35;123959
eğer hafta sonu kullanır sonrasında kapıda yatırırım diyorsan ve bu forları seviyorsan al eski aracın masrafı olur doğrudur ama o mekanik direksiyon sert kapılar genelde boşluk yapmış direksiyon ve verdiği keyif paha biçilemez ama keyif almak için eski bir mercedesi bmw yi foda tercih ederim yada klasik bir impala amaç hafta sonu binmekse bu tarzda birşey bak ha yok 2. araç olsun günlük hayatta kullancam fabia izine çıkacak dersen hiç gerek yok bu tarz eski araçlar hergün yola dayanmaz artık
:kat::+1:
Serkan' ın dediği gibi bir düşüncen varsa http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-sahibinden-20-m-makasli/detay bu araç eğer ki güzel toplanmışsa, çok keyifli olur. Her güne kullanmak sıkar yalnız Fabia' dan sonra.:wnk:

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bilmiyorum bazen biraz klasik olsun diyorum bu sefer de 300-400 km mesafeli yollara gitme durumu pat diye çıkabiliyor bizde. ben de kararsız kaldım açıkçası.

benim kuzen eski arabalardan iyi anlar malzemesini getirsem motorunu da indirir yani iyi anlıyor ama, uzun yola çıkarsam yolda bırakma durumu olur mu diye düşünmeden edemiyorum.

temiz bir flash veya concord (renault 21) de var aklımda. bu fiyata temizleri bulunabiliyor.

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence hiç eski araç ğişine girme abi.
Fabişi sevindir biraz bence.
Üstelik aracın şeker beyazı,bence fabiaya en çok yakışan,ama full görünümlü fabiaya en çok yakışan renk!

Orjinal Xenon farlar
Orjinal alüminyum alaşım jantlar
En incesinden cam filmi
Orjinal krom panjur altı
Dış ayna boyatma
Sis farları

Bunlar Fabiayı aşk sebebi yapabilecek en güzel ayrıntılar.
Bence bunları yaptır aracına.Dahada zevkle bineceğine inanıyorum.

Şöyle bir fark için her kuruşa değer;

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Birkan;124029
...temiz bir flash veya concord (renault 21) de var aklımda. bu fiyata temizleri bulunabiliyor.
Linkteki Ford 20M' in tek kapı ve düz altı silindirlisi vardı babamda, oradan biliyorum ki Flash veya Concorde' dan daha keyiflidirler.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim... yolda filan bırakırsa bu eski krallar pişman olacağımdan çekiniyorum.

can, zaten fabiayı estetik operasyona alırsam örnek alacağım 2 araç irfan abi ve gökhan abinin arabaları :)

şimdi elimde katalog var. gönül atria istiyor ama 16'' olduğu için bu olmaz.

2 seçenek kalıyor antares (mavişin jantı) ve line. line biraz daha hoşuma gitti. aslında 2si de olabilir ama...

gökhan abiye sorum; jantı nereden ve ne kadara temin ettiniz?

ben alışveriş sitelerinde bulamadım. bayide de tuzlu olur gibi geliyor fiyatı...

malesef tarayıcım yok. telefonumla çektiğim line jant:

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi küçüka rabaya çok kollu jant gitmiyor genelde.
Gökhan,İrfan ve Ahmet abinin 5 kollu jantlarından birini tercih etmeni öneririm.
Özellikle Ahmet abinin jantları!
Boyutlarını vs bnilmiyorum gerçi...
Ama 5 kollu diyorum:ok:

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ilk ilandaki araç güzel görünüyor ben olsam fabia üzerine masraf yapıp sonra satarken alan kişiye onları hediye etmektense nostarji bu aracı alıp keyfi olarak arada bir sürmeyi tercih ederim... sakın fabia üzerine birsey yapma al bunu koy kapının önüne çünkü fiyatlar çok uygun ve temiz görünüyor...

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aha benim kafa yine çorba olur :D

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben jantlari servisten almistim %25 iskonto ile takmak dahil 1000 TL tutmustu.

Orjinal jant hos durur.

Eski araba ile ugrasma bence...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun yolda ki ben 85 bmw ile bakımlarını yaptıktan motoru yeni topladıktan sonra toplamda 3000 km uzun yol yaptım sadece yakıt almak yemek yemek için durdum hızım 90-130 arası idi bütün bir yol ve hiçbir sorun yaşamadım ki bakımları olursa yolda bırakmaz ya toplanmış temiz bir araç al yada çok hesaplı bitik bir araç alıp sen uğraş ama bitik bir araç alıp toplamış biri olarak sağlam bir sinir sistemin olmalı ve bolca vaktin çünkü özellikle aksesuar konusunda istediğini hemen bulamıyorsun ama genelde motorla ilgili parçalar her zaman bulunuyor amaç nostaji yapmaksa tekrar söylüyorum mercedes bmw ye yönel çok daha zevkli oluyor heleki uzun yolda
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğer maksat klasik tadı almak nostalji yapmaksa ford yerine bunu her zaman tercih ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-1966-impala-43000/detay
yada buhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-chevrolet-harika-1956-chevrolet-belair/detay