škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,4 TSI Fuel Consumption (Yakıt Tüketimi)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: dgn;126542
TSI 4,3 yakıyosa ben dizele niye biniyorum??

Bu şartlarda bana da TDI'dan ziyade TSI cazip geliyor.

Erzurum'da bir dayım var, ikinci el SuperB I kullandıktan sonra sıfır SuperB II 1.4 TSI aldı. Daha önce Transporter TDI, C5 HDI da kullandı ve ekonomiye de dikkat eder. Son tercihi TSI oldu, 1-2 ay önce yb ortalamasına bakmıştım, 7.4 falandı genel ortalama. Ben 1.4 TDI'da neredeyse o ortalama ile geziyordum.

Dizelin ikinci el'de yüksek km (>100 bin) dezavantajı da TSI'da olmayacaktır.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2010, 00:27:08 Gönderen: turker »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bide dizel ile benzin aynı parada olacak o zaman TSI ne satar be :)

VW kamyonet TSI motorlu kamyonet yük  taşımacılığı için :) Mesela yani....:D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;126721
Bide dizel ile benzin aynı parada olacak o zaman TSI ne satar be :)

VW kamyonet TSI motorlu kamyonet yük  taşımacılığı için :) Mesela yani....:D

Fanteziye bak :D

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
değerler gerçekten çok güzel bir benzinli araca göre yanlız gerçekten sabır istiyor 80 e sabitleyip gitmek yunus emreye 1,6tdi ver o sabırla 3-3,5 da yaktırır :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;126712

...7.4 falandı genel ortalama. Ben 1.4 TDI'da neredeyse o ortalama ile geziyordum.

Tamamen kullanamamanizdan ileri geliyor.

1.4 TDI bir Cordoba ile 7.4 litre ile gezmek icin dizel dendiginde hic bir fikir sahibi olmamak lazim, tamamen utopik bir tuketim.

4 litre civari ortalama rahat gezeri olan bir makinedir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;126788

1.4 TDI bir Cordoba ile 7.4 litre ile gezmek icin dizel dendiginde hic bir fikir sahibi olmamak lazim, tamamen utopik bir tuketim.

Yok, onda bi şey vardı... Yoksa Fabia 1.2 ile 4.5 ya da 4.8 gibi şehirlerarası ortalamalarım vardı. Tabi bir de kışın en soğuk ayında kullandım o da var ama İzmit'te kendisinde Cordoba arkadaşında Fabia TDI olan biriyle muhabbet etmiştik, Cordoba'nın Fabia'dan birazcık fazla yaktığını söylemişti. Kullandığım 1 ayda Cordoba'nın motor sıcaklığının nadiren ideale geldiğini görmüştüm çünkü 0 dereceye yakın sıcaklıkta 5 km'lik yolda hararet ibresi azcık kımıldıyordu o kadar...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;126788

:+1:
----

hem yokuş aşagı sal arabayı cut off sayesinde araba ne olursa olsun mutlaka 4-5 litre görür.Boşuna dizele binmiyoruz 100 tlye 767 km yaptık:D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;126789
Yok, onda bi şey vardı... Yoksa Fabia 1.2 ile 4.5 ya da 4.8 gibi şehirlerarası ortalamalarım vardı. Tabi bir de kışın en soğuk ayında kullandım o da var ama İzmit'te kendisinde Cordoba arkadaşında Fabia TDI olan biriyle muhabbet etmiştik, Cordoba'nın Fabia'dan birazcık fazla yaktığını söylemişti. Kullandığım 1 ayda Cordoba'nın motor sıcaklığının nadiren ideale geldiğini görmüştüm çünkü 0 dereceye yakın sıcaklıkta 5 km'lik yolda hararet ibresi azcık kımıldıyordu o kadar...
abi soğuk havada kısa mesafe biniyorsan aracına dizel çok yakacaktır. zira dizel motor geç ısınır ısınana kadarda çok yakar.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;126816
abi soğuk havada kısa mesafe biniyorsan aracına dizel çok yakacaktır. zira dizel motor geç ısınır ısınana kadarda çok yakar.

Evet maalesef tecrübe ile gördüm. Zaten bizim şehir içi max 5-7 km, o da kışın motoru ısıtmaya yetmiyor.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;126826
Evet maalesef tecrübe ile gördüm. Zaten bizim şehir içi max 5-7 km, o da kışın motoru ısıtmaya yetmiyor.
abi bizim connectle şubat ayında ankara şehir içinde 50 km yol yapıyordum hararet 70 e gelmiyordu. ama o zamanlr acaip soğuktu :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hocam dizel makineye 5 km binipte yok yav bu kotu benzinliyle madem ayni yakiyorum niye dizele katlanayim dememek lazim.

Her gun 5-7 km lik bir seyriniz varsa  LPG bile taksaniz yolun yarisini sirali sistemde zaten benzinde gider.

Hadi onuda gectim gunluk git-gelim 5-7 km ise zaten yakita bakmam ki ne yakacak :D

Isinmasi mevzuuna gelince gunluk yolum 28-28=56 km civari idir, kisin 7. km sonunda hararet ibresi anca uyanir dendigi gibi. Zaten tuketim hesaplanacak bir mesafe degildir. :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;127023
Hocam dizel makineye 5 km binipte yok yav bu kotu benzinliyle madem ayni yakiyorum niye dizele katlanayim dememek lazim.

Her gun 5-7 km lik bir seyriniz varsa  LPG bile taksaniz yolun yarisini sirali sistemde zaten benzinde gider.

Hadi onuda gectim gunluk git-gelim 5-7 km ise zaten yakita bakmam ki ne yakacak :D

Isinmasi mevzuuna gelince gunluk yolum 28-28=56 km civari idir, kisin 7. km sonunda hararet ibresi anca uyanir dendigi gibi. Zaten tuketim hesaplanacak bir mesafe degildir. :)

Aynı soğuk havada 1.5 km'yi bulabiliyor lpg'ye geçiş...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En soğuk havada bile motor yeterli sıcaklığa 1 km 'de rahat ulaşıyor çok gözlemledim bu durumu..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI