škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni araç için yardım.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar birkaç sorum olucak. :)
Triptonic vites kullanan varsa nasıldır ? sorun çıkarttığı zaman çok pahalıya patlarmı veya sık sık sorun cıkartırmı.

Arkadaşım araç alıcak size danışmak istedim.
Ford Focus 2005 ile Opel Astra 2005 arasında kalmış.
Focus Dizel Astra ise benzinli.
Hangi modelin yedek parça sorunu daha az olur.
Ve hangisini tercih ederdiniz ne bakımdan performans,yakıt,yedek parça?

Şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar.yorumlarınızı bekliyoruz :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
focus triptonik çok sık sorun çıkarıyormuş ben öyle duydum hoş astrada aynı sorun varmış diyorlar kullanıcıları özellikle astra geç tepki veriyormuş
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ikisininde şanzımanları sorunludur. servis olarak opel her zaman daha pahalıdır. focusun sürüş dinamikleri ve sürüş karakteri çok daha iyidir. ayrıca biri dizel diğeri benznli arada ciddi performans farkı var. tdci her nekadar ufak tefek kusurları olsada harika bir motor.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ford cvt ve asm şanzımanlar genel olarak problemli. ben araştırmıştım. her otomatik dizel arabanın şanzımanı motorun yüksek torkuna dayanamayabiliyor. kaldı ki focus un motoru kuvvetli. Tercihim Astra olurdu illaki ikisi arasından derseniz. Manuel şanzıman olursa Focus.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence astraya bulaşmayın derim astralarda easytronic şansıman var we sanki sürücü kursunun deneme aracı gibi acemi birine düz vites vermişsin de o kullanıyor sanki bu kadar kötü vites değişimi olamaz. onun dışında aracın vitesde sürekli sorun çıktı bzim durup dururken F yapıyor hiç gitmiyor (2-3kere bu oldu) yada bazen de 4 de kalıyor aşağı inmiyordu çok masraf çıkardı bize en sonunda sattık da kurtulduk şiimdi DSG den hiçbir sorunumuz yok :D

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Astranın triptoniği çok mantıksız çalışıyor, focus karakter olarak iyidir eğer illaki otomatik olmayacak ise, Manuel dizel focus daha iyi bir tercih olabilir. ;)
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi arkadaşlar konuya sistematik yaklaşmak lazım.
Benzin ve dizel birbirinden çok farkli yerlere götürür yorumlara başlarsak.Dolayısıyla yapılan kilometre ile ne maksatla kullanılacağı çok önemli aracın!Mesela ben,2004 temmuz ayında aldığım aracımı 2010 ocak ayında sattığımda daha 50bin yapmamıştı.Eşya,yük gibi şeylerde taşımam aracımla,yani yüksek tork ihtiyacım da yok.Sonuçta benzinli ve düşük hacimli motorları tercih ediyorum.Bana mtv,servis bakım ücreti,ucuz yedek parça avantajı sağlıyor.Bu açıdan bakarsak Astra tercih etmem gerekir.
Ama senelik 15-20bin km yapıyor olsaydım ve/veya dolu bagajla seyahat etme zorunluluğum olsaydı dizel motor tercih etmem gerekirdi.
Konfor konusu daha ikinci planda,ana amaca öncelikle hizmet etmeli...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağolun arkadaşlar yorumlarınızın faydasını gördük istediğimiz cevapları aldık. arabayı alınca haber vericem tiptronikden vazgeçicek arkadas sanırım.
Manuel dizel focus alabilir :)

Alıntı yapılan: ero__;124835
Triptronic değil de tiptronik desek ;)

Kroyuz emmi para bizde :D tamam tiptronik :)
-------------------------------------------------