škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153431

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;126571

arada bi kastırıp gidersen rekorlar gelebiliyor az yakmak başlığında paylaştığımız gibi. ama şartlar herzaman olumlu olmuyor.
+1985 katılıyorum.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Ben böyle söyledimmi kızıroyrlar bana yok benim arabam şu kadar yakıyor tüpte bilmem ne die :) İşin aslı budur adam diyoki şehir içi 15 kuruş yakıo tüpte hesaplıosun 7.5 litre yalması lazım lpg de , benzine vurdun mu 6 küsür litre yakması lazım, hangi araba 6,5 litre yakıo şehir içinde :D Tabi şehir içi diyip 70-80 sabit gidilen yollar varsa bişey diyemem ama 1.2.3. vites dur kalk gidiyorsan imkansız :D

Alıntı yapılan: mayham85;126574
+1985 katılıyorum.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozerakin;126565
Şehirler arası 500 +++ yapıyor şehir içi istanbul trafiğindeyim baz alınmamalı belli olmuyor hesaplaması imkansız yüklü olunca 450 -500 arası falan yapar ama dikkatli kullanım 140 larda 120 lerden aşağı inmezsen 400 veya altına iner tabiki şöyleki:
sinop-saraydüzü ilçesinden tüü deyip çıktığımda izmette köprüde mcdonalds varya oraya kadar geldim tam 500 falandı daha da bitmemişti ama 10 - 20 km sonra eminim bitecekti güveniilir istasyon var diye bi de benzin kullanmak istemediğimden girdim aldım bagaj full 2 kişiydim koltuklar yatık bagaj fulldu o kdar yani ama benim dimit 40 alıyor 45 lik herhalde
Sen devam et kardeşim bitene kadar sanırım 380 küsürlere kadar gidecektir ayara gittin mi saniye li geçisi  öğrenebildin mi acaba?

Peki bu menzil boyunca klima açıkmıydı? %20 etkiliyor deniyor..

Benim depo aslında 38 lt alması lazım.Ama alımıyor 33 'de bitiyor..

Saniyeli geçişi öğrenemedim.Yarın kısmet olursa öğreneceğim..

Şimdi depo yine bitti :D 360 km'de dıt dıt dıt diye uyarı vermeye başladı..Dıt'ladığı anda baktım..

Hesap kitap falan filaan...183 krş yakmışım..Klima açık ve yine ister istemez araçta yük vardı.Ee bide yakıt tankı yüküde ekleniyor ayrıca..Ama hızım kimi zaman 70-80-90-100 idi..Arada birde 130-140 bandına çıktım ve hemen indim..

Klima kapalı olsa 160-150 krş civarlarına inebilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Klimayla ve yüklü 183 kr/km normal bence. Daha iyi şartlarda daha az yakarsın sen...

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
misal yarın öğlene doğru izmire gideceğim büyük ihtimal klima açık olacak. depoya 33 litre bastıracağım oda 66 lira klima açık o depo ile tahminim 450 km yi geçerim:) klima fazla etkilemiyor çünkü klima kullanmazken 10 liralık gaz ile 55-56 giderken klima açık 54 km gittim denemek için 10 liralık aldım:) yani lpg de pek etkilemiyor bana göre klimasız çıkmam artık abi:)
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2010, 00:26:51 Gönderen: C@GL@R »

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;126704
Klimayla ve yüklü 183 kr/km normal bence. Daha iyi şartlarda daha az yakarsın sen...

O zaman bu hesaba göre kendimi üzmeyeyim fazla yakıyor diye :D

Klima kapalı denem yapmam lazım bir kerede..:) Vede tek kişi ile..

Bu sefer farklı bir yerden gaz aldım.PO/LPG .Aldım biraz ilerlediğimde araba değişik bir tepki verdi.Tekler gibi idi sanki çok çok hafiften..Ama sonradan geçti olmadı bir daha..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: C@GL@R;126711
misal yarın öğlene doğru izmire gideceğim büyük ihtimal klima açık olacak. depoya 33 litre bastıracağım oda 66 lira klima açık o depo ile tahminim 450 km yi geçerim:)

Bakalım bekliyorum sonucunu..:ok:

Yük durumu nedir? Birde 1.4 motorunda iyi anlamda yakıta etkiisi olur..Zorlanmazsa daha az yakar 1.2 'den..

Mesela 90 ile giderken devir ne durumda onuda yazarsan sevinirim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde uzun yolda gördük 350 km yi daha ileri gidemiyorsun sıkıştırınca benzine atmaya başlıyor deponun dibi gelmiyor hiç :D:D

İstanbul içi klima açıkken 300 km gidiyor 34 lt gazla

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;126716
Bakalım bekliyorum sonucunu..:ok:

Yük durumu nedir? Birde 1.4 motorunda iyi anlamda yakıta etkiisi olur..Zorlanmazsa daha az yakar 1.2 'den..

Mesela 90 ile giderken devir ne durumda onuda yazarsan sevinirim..

4 kişi olacagız bagaj full dolu olacak birde ne olur olmaz yedek lastiği alacağım almak istemiyorum ama geçen lastik yarıldı o yüzden kaldım ş.içinde:) daha önceki ölçümlerdede hep bu şekildeydi. ama hep gözüm yol bilgisayarında giderim 5.4-5.6 litre arası sabitledikmi tamam. senin araç boşken klima kapalıyken 0,135-14 krş yakması lazım 90-100 km hızla gökhan. yol bilg sıfırlayacağım ona göre net yazarım.

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet daha iyi değerlere ulaşabilirsin: Ben klima pek kullanmadım gece yolculuğu idi.
spor kullanmıyorsun deil mi kardeşim ben bazen sinirden deli olunca sapıtıyorum da ekonomiklik falan kalmıyor.
Ya her türlü iyi tüp o kadar yorma kendini kardeşim uyduysa devam benim yüp bakım istiyor şimdi; çünkü 400 görüyor görmüyor tam depo ama ist trafiği..... deli olacam ama tabi rahat durmuyorum makasların biri bin para burası ayrı bir yer ne ise konu dağılmasın bas gaza gökhan bas gaza kardeşim
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2010, 01:46:08 Gönderen: ozerakin »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;126520
eger kalan yakitla 50 km yapsam dahi servise ayara gidecegim.Dahada az yakmaliydi sanki....
Silindirin birini de iptal etsinler bari.:hih: Beleşçi Gökhan n' olcak!:huh:
:++: :haha: :kiki:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;126770
Silindirin birini de iptal etsinler bari.:hih: Beleşçi Gökhan n' olcak!:huh:
:++: :haha: :kiki:

:++::++::++::++::++::++: Daha azı varken niye fazlasıyla yetineyim :++::++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cut - off sistemi LPG devredeykende çalışıyormudur?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;126812
Cut - off sistemi LPG devredeykende çalışıyormudur?

Büyük ihtimalle. Çünkü BRC taktırdığım dönemde (versiyon MY07'den bi öncekiydi, sequent 24 olması lazım) 2a'nın web sitesindeki tanıtımda o versiyon için "yeni cut-off stratejisi, yeni rölanti stratejisi" diye reklamı yapılıyordu.

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet çalışıyor bire bir test ettim pc ye bağlayarak yüksek devirden 1200 devre inene kadar 0 yakıt verisi gösterdi enjeksyonlarla alakalı olmalı yeni nesil enjeksyonları arabaların hepsinde var biliyorum