škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153584

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG taktırdığımdan beri 700+ km kadar yol yaptım kısa süre içerisinde..:)

Hatta bugünde bir yere gitmem gerekiyor malum hazırlıklar var :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dedik biz sana demi.evlenecen sağa gitcen sola gitcen diye.en güzel kararı verdin.nice 700 kmlere.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İzindeydim yeni gördüm konuyu. Hayırlı olsun. Stepne kılıfı vs. süper olmuş. Üç gün nasıl kaldı serviste anlamadım.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;127122
İzindeydim yeni gördüm konuyu. Hayırlı olsun. Stepne kılıfı vs. süper olmuş. Üç gün nasıl kaldı serviste anlamadım.

Müdürüm :) valla parça ile ilgili sıkıntı vardı ondan bekledik.İlk günü sayma zaten öğlene kadar orasını burasını inceledik durduk aracın...Ertesi günü istediğim parçayı sipariş ettiler..O yüzden 3 güne sarktı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
100 km'de 9 litre baz alırsak 700 km'de 63 litre, litrede 3.7-2.0=1.7 TL'den toplam 107 TL kar demek,

Harcanan benzin ve litre bazındaki fazla tüketimle birlikte tahminen 90 TL net kar etmişsindir. (1000 km'de 130 lira eder kabaca).

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toplam 3000 kilometrede 630 TL civarında benzin yaktım izinde 1.4 motor fiat albea ile. Bunun 200-300 km.'si ise maksimum 2. viteste köy yolu.
Benim de LPG'ye geçiş vaktim geldi heralde ama hiç içime sinemedi bu sistem.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
bagajda yedek lastik yer kaplaması hep sogutuyor beni.çünkü daha önceki iki arabamda ve şuanda bababım arabasında lpg var ve o lastik hep yer kaplamasından dolayı göze batıyor.Yoksa lpgnin ekonomikligini iyi biliyorum hatta her taktırdıgımız arabada keşke daha önce taktırsaydık dedik.yedek lastik koltugun arkasına dik duracak şekilde olsa belki birşeye benzer.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;127159
bagajda yedek lastik yer kaplaması hep sogutuyor beni.çünkü daha önceki iki arabamda ve şuanda bababım arabasında lpg var ve o lastik hep yer kaplamasından dolayı göze batıyor.Yoksa lpgnin ekonomikligini iyi biliyorum hatta her taktırdıgımız arabada keşke daha önce taktırsaydık dedik.yedek lastik koltugun arkasına dik duracak şekilde olsa belki birşeye benzer.
abi araban hb değil,sedan kocaman bagajı var.3 kuruş benzine fazla verecgıne lastık gözüne batsın arta kalan parayı çoluğuna çocuğuna harca.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
benim bagajı izine çıkarken görseydin ne demek istedigimi anlardın:kiki:
en basitinden uzunlamasına koydugumda bebek beşigi+bebek arabası+valizler bagaj kapagı kapanmıyor.içeridede çocuk koltugunu takınca arkaya 2 kişi sıkışarak zor biniyor.Yani bu bagaj bile bana yetmiyor.ben uno aldıgımda çocugum yoktu çocuk dogdugunda bagaj yuzunden nasıl satacagımı şaşırmıştım:kiki:
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;127142
Toplam 3000 kilometrede 630 TL civarında benzin yaktım izinde 1.4 motor fiat albea ile. Bunun 200-300 km.'si ise maksimum 2. viteste köy yolu.
Benim de LPG'ye geçiş vaktim geldi heralde ama hiç içime sinemedi bu sistem.

Orjinal dışı bir sistemin her zaman için olumsuz noktaları vardır.
Ama artık bunu iyice minimize ettiler.Şu ana kadar sorun yaşamadığımı ve sistemin yeterli verimde çalıştığını görünce,stepnenin roominin koca bagajında çok dert olmadığını görünce içime sindi sistem.Heleki yaptığım ekonomiği görünce insan daha fazla mutlu oluyor :)

Daha ayara bile gitmedim.Ayardan sonra daha stabil bir sisteme sahip olacağıma eminim... :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Allah tamamına erdirsin gökhan bey tatlı telaşeler bunlar sen çocuk olunca ki koşturmaşara bak

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Lastiği falan boşverin :D

Formalite o, eve bırakabilirsiniz... Son 100 bin km'mi stepnesiz yaptım herhalde. Olacağı varsa da napalım 1 senelik ücretsiz çekici hakkım var...

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de patlak giderici spreler var alıcam onlardan en yakın zaman da size de tavsiye ederim ama yarılma gibi kaba deliklerde kullanamazsınız tabiki çivi batması küçük berelenmelerde oldukça etkili sonax yorumları mükemmel

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozerakin;127241
Bir de patlak giderici spreler var alıcam onlardan en yakın zaman da size de tavsiye ederim ama yarılma gibi kaba deliklerde kullanamazsınız tabiki çivi batması küçük berelenmelerde oldukça etkili sonax yorumları mükemmel

Onu sıktıktan sonra lastiğin kullanılmaz hala geleceğinide unutma abi :)

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hurafe bunlar lastikçi yaparken sadece içini yıkaması gerekiyor olur mu öyle şey sper sıktın diye atıcan mı lastiği hiç olmadı tel fırçası ile teller söker araştır genç kardeşim yok öyle birşey:D