škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153371

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;132369
Peki şöyle tezimi söyleyeyim. Klimanın güç çekmesi soğutma isteği ile doğru orantılı orası kesin. Ancak fan içeriye ne kadar çok ve hızlı bir şekilde mevcut soğuk havayı taşırsa içeriyi o oranda çabuk soğutur ve içeride yer alan ısı sensörü (jetta ya da passat gibi araçlarda bu sensör termal!) ne kadar hızlı tepki verirse klima o kadar çabuk devreden çıkar. Tabii bunun yanında araca ne kadar çok yüklenilirse klima güç gerektirilen yerlerde ani olarak devre dışı bırakılacaktır (siz açık tutsanız dahi) Bunu en güzel Ford cmax de gördüm. Yüklendinmiydi klimayı unut :)

Bizim takada bu yok abi yüklü ve dik rampadaysan o klima kapanıcak yoksa unut çıkmayı birde güç çekme konusunda hem soğutma hem fanla doğru orantılı sen seviyeyi arttırınca fan daha hızlı dönüyor bu sefer daha çok güç çekiyor . .

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
leonda golfte 2001 toledoda iç kısımdaki en ufak ısı değişimine karşı iç ısıyı sabit tutacaak şekilde çalışır klima.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İç ısıdan bahsetmedim. İnsanın vücut ısısı ve algıladığı sıcaklık (hissedilen sıcaklık) bahsettiğim şey. Ama yok bu konuda inatsındır yine değil mi? Adamlar JETTA'da kullanmaya başladılar termal sensörü. O sensör de gösterge panelinde yer alıyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;132393
leonda golfte 2001 toledoda iç kısımdaki en ufak ısı değişimine karşı iç ısıyı sabit tutacaak şekilde çalışır klima.

Yarı otomatik klimalar vw grupta aynı sistemli olması lazım..22'ye ayarlıyorum çok rahat oluyor mesela roomsterda..

Alıntı yapılan: kadir_;132391
Bizim takada bu yok abi yüklü ve dik rampadaysan o klima kapanıcak yoksa unut çıkmayı birde güç çekme konusunda hem soğutma hem fanla doğru orantılı sen seviyeyi arttırınca fan daha hızlı dönüyor bu sefer daha çok güç çekiyor . .

Sizinde araba çıkmıyorsa biz ne yapalım :D Benimde roomide kasıyor ama ne bileyim çok dert etmiyorum çıkıyormu çıkıyor valla  o yetiyor :)

Çok dik sayılacak bir rampayı yükte olsa 110 'ile girdiğinde 5.vites klima açık ve yük olsa dahi hissettirmeden çıkıyor.

Şehir içinde hızlı girersem 4. viteslede çıkabiliyorum..Şaşırtıcı değilmi :D Ama yakıyormu yakıyor namıssız :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;132399
Yarı otomatik klimalar vw grupta aynı sistemli olması lazım..22'ye ayarlıyorum çok rahat oluyor mesela roomsterda..

Sizinde araba çıkmıyorsa biz ne yapalım :D Benimde roomide kasıyor ama ne bileyim çok dert etmiyorum çıkıyormu çıkıyor valla  o yetiyor :)

Çok dik sayılacak bir rampayı yükte olsa 110 'ile girdiğinde 5.vites klima açık ve yük olsa dahi hissettirmeden çıkıyor.

Şehir içinde hızlı girersem 4. viteslede çıkabiliyorum..Şaşırtıcı değilmi :D Ama yakıyormu yakıyor namıssız :D

benim hiç bir aracımda yarı otomatik klima olmadı alayı tam otomatik climatronik leondaki çift bölge tam otomatik jetta da golfte (hatta kendisi bizzat golf 6 kliması olur) kullanılan aynısı olur kendileri. :) ve aynen kaça ayarlıyorsam o dereceye getiriyor. bilmeyenler klimatronik leri araştırsnlar.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2010, 23:15:21 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Dur kalktan bahsediyorum ben yoksa normal girince 3-5 farketmiyo :D

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gökhaanııım sen en iyisi düp sevdasından vazgeç, zaten bozkurtun taktığı düpten hayır gelmez...:D:D:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ero__;132369
Peki şöyle tezimi söyleyeyim. Klimanın güç çekmesi soğutma isteği ile doğru orantılı orası kesin. Ancak fan içeriye ne kadar çok ve hızlı bir şekilde mevcut soğuk havayı taşırsa içeriyi o oranda çabuk soğutur ve içeride yer alan ısı sensörü (jetta ya da passat gibi araçlarda bu sensör termal!) ne kadar hızlı tepki verirse klima o kadar çabuk devreden çıkar. Tabii bunun yanında araca ne kadar çok yüklenilirse klima güç gerektirilen yerlerde ani olarak devre dışı bırakılacaktır (siz açık tutsanız dahi) Bunu en güzel Ford cmax de gördüm. Yüklendinmiydi klimayı unut :)
Aha! Bu C-Max tam bizim Bâki Usta' ya göre demek ki!:rm: Bâki hayatta klimayı açamaz bu araçta.:hanz:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi ahmet abinin söylediği LPG ciye gideceğiz bakalım ordan ne sonuç çıkacak :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün 130 km yol yaptık küçücük İstanbulda sonuç gene sıfır oldu :D

O abiye uğradık onda e-gas ın programı yokmuş 1 saate yakın sohbet ettik onun dediğine göre regülatöre bağladık arızayı regülatör turbonun istediği 1,5 barlık basıncı karşılamıyormuş sanırım başka bir ustaya yönlendirdi ondada gene yazılım yokmuş biz gene kendi ustamıza gidip regülatörü değiştiricez sanırım iş oraya vardı. .

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;132875
Bence bi takım kablo alın :)

Kullanmasını bilmiyoruz ama alsak ne olucak :)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
  :D

Merhab Gökhan,
Bendeki baz model derece ayarı falan yok, senin roomsterın donanımı ne ? Ben sıcaklık ayarını en soğuk duruma getiriyorum fan kademesi ne olursa olsun, sürekli çalışıyor. Eğer seniki de aynı tip kilima ise ben derece ayarını nasıl yapacağım konusunda açıklma yaparmısın.?
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;133081
Merhab Gökhan,
Bendeki baz model derece ayarı falan yok, senin roomsterın donanımı ne ? Ben sıcaklık ayarını en soğuk duruma getiriyorum fan kademesi ne olursa olsun, sürekli çalışıyor. Eğer seniki de aynı tip kilima ise ben derece ayarını nasıl yapacağım konusunda açıklma yaparmısın.?

Dikkat ederseniz, derece ayar kısmında en üst tepesinde 22 derece yazıyor..Onu baz alarak yaklaşık derecesi ayarlanabilir.termostad çalışıyor yani abi..Benim baz donanım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugüne kadar hiç dikkatimi çekmemişti, En kısa zamanda bakacağım. Teşekkürler.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim