škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153384

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yeni takılan lpg de gaz girişi tamponun altına konulacak diye bir zorunlulık varmı gökhan

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zoran;135748
yeni takılan lpg de gaz girişi tamponun altına konulacak diye bir zorunlulık varmı gökhan

Zorunlu hale geldi yeni.Avrupada serbest oysaki...Ama ben depo dolum ağzının oraya alacağım.2 sene muayene derdi yok nede olsa..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zoran;135767
Eskisi gibi arka tampon delinmiyor yani öylemi

Aynen öyle tampon altına gizlemek serbest...:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
180 km oldu bitmedi yola devam :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Alıntı yapılan: mygokhan;135815
180 km oldu bitmedi yola devam :D

maşşallah de maşşallah :D:D.acaba bende 30 liraya kaç km yapar:++::++::++::++:
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi ben tüketimi yakalarken sehir ici kullandım diyorum ama çok akıcı güzergahlarda kullandığımdan sehir dısı yol gibide düşünülebilir.Sehir ici genelde ortalama  60-70 km/h hız ve 5. Vites 2000 devirde seyrettim.Bu devirde iken tüketim cok dusuk oluyorki su menzile ulaştım.Sehir dısı yolda ilerlediğimde hızım ortalama 80-90-100 arası olacak ve devir 3000 olacak.O zaman iste bu degerlerin altına inemem gibi geliyor.Ha fazlasını bile yakabilir ama az olmaz kanımca :)

Ben sehir ici kullandım da bu degerleri elde ettim! Yok öyle şey :) öyle yollar varki sehir icinde otoban gibi, (orn; Ankara ) trafikte pek olmazsa ne farkı var sehir dısı yollardan.Birazda objektif olmak lazım gelir değil mı? :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Alıntı yapılan: mygokhan;135826
Şimdi ben tüketimi yakalarken sehir ici kullandım diyorum ama çok akıcı güzergahlarda kullandığımdan sehir dısı yol gibide düşünülebilir.Sehir ici genelde ortalama 60-70 km/h hız ve 5. Vites 2000 devirde seyrettim.Bu devirde iken tüketim cok dusuk oluyorki su menzile ulaştım.Sehir dısı yolda ilerlediğimde hızım ortalama 80-90-100 arası olacak ve devir 3000 olacak.O zaman iste bu degerlerin altına inemem gibi geliyor.Ha fazlasını bile yakabilir ama az olmaz kanımca :)

Ben sehir ici kullandım da bu degerleri elde ettim! Yok öyle şey :) öyle yollar varki sehir icinde otoban gibi, (orn; Ankara ) trafikte pek olmazsa ne farkı var sehir dısı yollardan.Birazda objektif olmak lazım gelir değil mı? :)

Güzel diyorsun objekif yaklaşıyorsun..dediğin gibi pek senin oralarda pek şehir içi sayılmaz :D.gel İstanbul'a asıl ş.içi nasıl gör ozaman işte:D:D:D..koyduğun gazın miktarını bile düşünmezsin,yeterki eve bir gideyim dersin :D:D:D:D...

48 lt. gaz aldım 95 liraya 1940 tl den..390 km yol yaptım..ş.içi ve dışı dahil.. kulllanımım ve devirlerim biraz yüksek oldu ama genelde normal kullanım oldu :D:D:D:D
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serhan;135830
Güzel diyorsun objekif yaklaşıyorsun..dediğin gibi pek senin oralarda pek şehir içi sayılmaz :D.gel İstanbul'a asıl ş.içi nasıl gör ozaman işte:D:D:D..koyduğun gazın miktarını bile düşünmezsin,yeterki eve bir gideyim dersin :D:D:D:D...

48 lt. gaz aldım 95 liraya 1940 tl den..390 km yol yaptım..ş.içi ve dışı dahil.. kulllanımım ve devirlerim biraz yüksek oldu ama genelde normal kullanım oldu :D:D:D:D

Katılıyorum Benim yazdığım değerler her gün köprüden geçiyor araba kafadan geçen akşam 30 dk kaldık gişelerde köprü üzerinde çalışma vardı :)

Serhan abi sana gelicek olursa çok sıkıştırıyon ona göre :D:D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;135826
Şimdi ben tüketimi yakalarken sehir ici kullandım diyorum ama çok akıcı güzergahlarda kullandığımdan sehir dısı yol gibide düşünülebilir.Sehir ici genelde ortalama 60-70 km/h hız ve 5. Vites 2000 devirde seyrettim.Bu devirde iken tüketim cok dusuk oluyorki su menzile ulaştım.Sehir dısı yolda ilerlediğimde hızım ortalama 80-90-100 arası olacak ve devir 3000 olacak.O zaman iste bu degerlerin altına inemem gibi geliyor.Ha fazlasını bile yakabilir ama az olmaz kanımca :)

Çok güzel söyledin abi. Ben benim 3.3'lerden birini bayağı bayağı evden okula giderken (Esk. Yolu) elde etmiştim. Yol boşken, yani hızını istediğin gibi ayarlayabilirken otobandan falan daha iyi denebilir.

Otobanda 3.9'un altına inemedim Ank-İst yaparken. Çünkü ben az yakmak için refleks olarak 80 ile giderken her çeşit araç 110'dan hızlı gidiyor; açıkçası orta şeritte 80'le gitmek tehlikeli. Tırlar falan takır takır solluyor. E sağ şeritten gitsem, o da ayrı tehlike... Orda da 50-60 ile ıkınan kamyonlar birikiveriyor hemen.

Kısacası ben efendi efendi giderken sürüş güvenliği ve yolculuk süresi aleyhimize işlediğinden hızımı en azından 100-110 aralığına çıkartmak zorunda kaldım. Tüketim de 3.9'da kaldı. Hatta Ankara'nın rakımı yüksek olduğundan normal değer kesin 4 küsür litre olacaktır. 3.3 falan ancak bomboş bir otobanda mümkün. (millet hız yapmak için boşluk arar, biz ekonomi için arıyoruz.:D)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Şehir içi yolları yavaş giderek avantaja çevirebiliyorsunuz ama gel gelelima rkadan gelen sellektörler adamı dei ediyor. sonra çok yaktı diye ağlıyoruz :)

Gökhan şimdi en ideal ayardasın gibi. Ama senden ricam LTFT değerini kontrol ettir. Birde egzoz emisyonuna baktırarak lambda değerini kontrol ettir ;)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;136037
Şehir içi yolları yavaş giderek avantaja çevirebiliyorsunuz ama gel gelelima rkadan gelen sellektörler adamı dei ediyor. sonra çok yaktı diye ağlıyoruz :)

Valla Eskişehir yolunda orta şeritte 80'le giderken kimseyi tınmam. Geçebiliyorsa çıksın sola geçsin. Zaten yasal hız sınırı 70 km/s. Ama otobanda o olmuyor. Koskoca tırlar falan ortada uyuz uyuz giden biri yüzünden yasak olduğu halde sola çıkıp sollamak zorunda kalırsa hoş olmaz. 80 ile giderken en sağdan gitmek de doğru değil; sağ şeritte türlü türlü tehlikeler var. Karanlığın içinden virajın orta yerinde aniden bir kamyon beliriveriyor vs.

Dolayısıyla otobanda ekonomi daha zor.

Ha, yukardaki mesajımda belirtmeyi unuttuğum bir husus aracın 4 yetişkin ile 50 kg civarı bagaj yükü taşıdığı, ve yolculuğun tahminen %10-15'inde klimanın kullanıldığı idi. Dolayısıyla biri çıkıp Ank-İst yönünde 100-110 km/s seyahat hızı ile 4'ün oldukça altına indiğini söyleyebilir; normal.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;136091
Valla Eskişehir yolunda orta şeritte 80'le giderken kimseyi tınmam. Geçebiliyorsa çıksın sola geçsin. Zaten yasal hız sınırı 70 km/s. Ama otobanda o olmuyor. Koskoca tırlar falan ortada uyuz uyuz giden biri yüzünden yasak olduğu halde sola çıkıp sollamak zorunda kalırsa hoş olmaz. 80 ile giderken en sağdan gitmek de doğru değil; sağ şeritte türlü türlü tehlikeler var. Karanlığın içinden virajın orta yerinde aniden bir kamyon beliriveriyor vs.

Dolayısıyla otobanda ekonomi daha zor.

Ha, yukardaki mesajımda belirtmeyi unuttuğum bir husus aracın 4 yetişkin ile 50 kg civarı bagaj yükü taşıdığı, ve yolculuğun tahminen %10-15'inde klimanın kullanıldığı idi. Dolayısıyla biri çıkıp Ank-İst yönünde 100-110 km/s seyahat hızı ile 4'ün oldukça altına indiğini söyleyebilir; normal.:)
bende bunu gece 10 da istanbul yolnda deneyim dedim sonuç 4 takla attm hayvanın biri yüzünden. :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;135986
...(millet hız yapmak için boşluk arar, biz ekonomi için arıyoruz.:D)
Biz farklıyız.:wnk:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugünde olmadık yerde biter şimdi gaz.Alsan bir türlü almasan bir türlü :D Merakta ediyorum daha ne kadar gidecek diye.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP