škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153113

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1.6 120 bg pejeot 307 xt serisine romano taktırdım hem uyum sağlasın hem kalitelidir. diye taktırdıgık 3 ay sonra arza ışıgı yaktı götürdüm ayarlıyorlar bi fakir karışım 1 zengin karışım ortasını bulamadık:) bi servise gittim sök dedi arabanın motorunu sardırırsın bu arabalar enjeksion beyni vardır enjeksion beynin yanına ek lpg ecu sistemi karıştırı zaten enjeksion beyinli arabalarda lpg iyi sonuç vermiyor pejeootlarda cok sıkıntı yaşıyormuş 6 ay kullandım arabayı satıp fiat bravoo dizel aldık memlunuz:) romanomu cok sessiz ve okadarda iyi bir eneksion sistemi var ama oksijen sensoru lpg algılamadıgından dolayı bu tür sıkıntılar yaratıyor..
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;193398
Gökhan abi sendeki enjektörler ne marka? Birde çok ses yapıyor diyorlar sana göre durum nedir?

bende de landi renzo var mavi enjektör değil

ses olayına gelince dikiş makinesi gibi sürekli tıkkk tıkkk :D

tabe bu ses arabanın icne gecince duyulmuoyr :)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yol bilgisayarlı arabalara lpg benım düşünceme göre yaramıyor :) oksijen sondası lpg algılamıyor ne yaptıysak düzeltemedık hep hata hep hata ustanın biri yol bilgisayarlı arabalara lpg takılmaz demişti uymadım sonucunada katlandım sistemide en iyi şekilde montaj yaptılar ama sorun sistemle alakalı degıl lpg cifte bomba mazotlu arabayı tek geçerim:)
lpg fiyatıda mazota yaklaştı :) arasında fark kalmadı lpg zamanla yok olacaktır.diye düşünüyorum

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;193398
Gökhan abi sendeki enjektörler ne marka? Birde çok ses yapıyor diyorlar sana göre durum nedir?

Markasını bilmiyorum ama ilk başta siyah renkli takıldı.Sonra da mavi renkli takıldı.Tabi dışını yine siyah bıraktırdım :)

Alıntı yapılan: yasin90;193425
bende de landi renzo var mavi enjektör değil

ses olayına gelince dikiş makinesi gibi sürekli tıkkk tıkkk :D

tabe bu ses arabanın icne gecince duyulmuoyr :)

Sürekli tık tık tık ediyor.Ama içeriden duyulmuyor kesinlikle..

Alıntı yapılan: dikmentr;193683
yol bilgisayarlı arabalara lpg benım düşünceme göre yaramıyor :) oksijen sondası lpg algılamıyor ne yaptıysak düzeltemedık hep hata hep hata ustanın biri yol bilgisayarlı arabalara lpg takılmaz demişti uymadım sonucunada katlandım sistemide en iyi şekilde montaj yaptılar ama sorun sistemle alakalı degıl lpg cifte bomba mazotlu arabayı tek geçerim:)
lpg fiyatıda mazota yaklaştı :) arasında fark kalmadı lpg zamanla yok olacaktır.diye düşünüyorum

Hakkaten ya LPG 'de çok pahalandı.Bende şans yok ki kardeşim, LPG taktırdık LPG pahalandı öldü gitti....! Neyseki benzin kullanmaktan iyidir.Yinede ekonomik benzine göre..

Ne uğraşacağım yahu imkan olsa alırım dizel bakarım keyfime..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
italyada bi lpg jip elektirik kontragından dolayı patladı. lpg çifte bombadır.
Lpg ustam var akrabam dedi lpg ben akrabama önermem ama illaki takın derseniz 1 .cifte bomba takmış oluurm 2. depo icinde cinko karışımlı bir misket var 45 derecede genleşip lpg salıyormuş o yalandır. yol bilgisayarlı arabalarda randıman vermez ama bağzı arabalarda performans verir. Lamba sensörleri lpg algılamaz benzin sıvıdır. lpg kurumdur. havadır. 2 nekadar iyi monta edilirsede sorun cıkar 2004 yılında arkadaşım dedigi kişi lpg montajı yapmış 307 e steple oldugu yere 45 lt lpg deposu koymuş araba uzun yol yaparken birden arkadan alev almış sebebini yazıyorum egzos steplenın o alanı 45 dereceye cıkartmış ve lpg boşaltmaya başlamış o anda alev almış. steple bölgesi egsoz dan dolayı aşırı ısınıyormuş nekadar izolasyon yapılsada sağlam olmayan işcilikte tehlikesinide düşünün dedi lpg arabalar anlık darbede kazada uçabilir yada yanabilir. yada yanmaya bılır o anlık bir durumdur. taşıyıcı borularda kırılma alttan sürtme durumunda kırılabılır catlaya bılır gine yanıcılıgı vardı dedı ve sen sen ol yol bilgisayarlı arabalara lpg taktırma taktırırsan görürsün dedı taktırdım gördüm :)
1.500 tl ve arabayı 15. bin tl sattım fiyatta artmadı aksine düştü.

1 dizel araba 1 kez alınır dizel düşük km arabada bulunmaz :)
1 benzinli yüksek motorlu araba cok yakar cözümü lpg dir diyen yanlış düşünmüş oluruz
dizel 1 kez alınır. ve arabandan memlunsan kullanırsın şirketler dizel kullanıyor diye bir mevzu yoktur :) benzin deposu + lpg depposu 2 bombadır.

10 yıldır lpg araba kullandım ve lpg hatalarından yanan arabalarada kasko karşılamıyor.

lpg ekonomiktir erken parlayıcı bir gazdır.

eskiden olsa lpg önerirdim şimdi ise dizel i öneriyorum lpg fiyatı dizelide geçer böyle olursa:) düşüncem budur..
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2011, 00:04:07 Gönderen: dikmentr »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol bilgisayarlı arabalara LPG takılmaz'ı anlayamadım.Artık son çıkan çoğu arabada yol bilgisayarı var.2000 yılında çıkan fabia'da da vardı..Ha sensör derseniz anlarım.Ama çoğu arabada sensör var.

Fabrika kendisi takıyor bu sistemi.Tamam çok iyi bir sistem değil ama adamlar niye riske girsinler..Adam fabrikasyon çıkartıyor arabayı.Skoda'da, Opel'de vs'de var..

LPG hatalarından dolayı kasko hasarı karşılamıyor mu? Emin misin? Öyle şey nasıl olur yahu!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;193683

simdi söyle diyelim;

Lpg fransız arabalarıyla hic anlasamıyor :D

Mesela vag aracların 1.6 102bglik motor inanılmaz sekilde uyumlu lpg ile :)

bilirsinz taksilerde focus1 var hepside lpgli, lpg ile 300bin km deviren taksiler var gayet uyumlu, tabe bu kaliteli bir lpg kiti ve Süper işcilik ile mümkün :)

benzinli arabanı değistirme durumn yoksa lpg ilac gibi :)

mesela haftasonu kartalkaya yaptım geldim ailemle, ankdan cıkmadan 90 liralık gaz aldım litresi 2.09 opetten ve 550 km yol yaptım bu gazla :)
Ben 220 liraya depoyu benzinle fullediğimde toplamda 750 km yol yapabiliyorum uzun yolda :)

gelin siz hesaplayın ne kadar uygun yada değil :)

saygılar

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizel senede 30bin km ye yakın yapıyorsanız iyi vede dizel alacaksan sıfır almalısınız bence.mesela biz arabayi alalı on gün sonra tam üç yıl doluyor 32bin km yapmisiz lpg li araba 2001 model bu araba tdi olsaydı yok kurum temizligiydi yok turbosu bozulduydu.yok şehir içinde yıgdırmadan git titiz kullan bir sürü dert tasa ama lpg de ne oluyo arada bir düşük devirde çalışma oda çok uzun zamandır bizde olmuyor.benim daha bir kere bile ariza lambasi yanmadı vede arabada yb var.eğer memur adamsan az biniyosan en iyisi bence lpg.ha unutmadan lpgdede en nefret ettiğim şey bagajı her actigimda o lanet olası tanki görmem.keşke benzin tanki gibi fabrikasyon olsa bunlarda
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;194181
ha unutmadan lpgdede en nefret ettiğim şey bagajı her actigimda o lanet olası tanki görmem.keşke benzin tanki gibi fabrikasyon olsa bunlarda

keske stepne yerine taktırsaydınız :(

stepneyide eve attım yatıyor bagaj bos :D

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biz arabayi aldigimizda lpg si takilali iki ay olmuştu.sonra degistirecektim stepne yeriyle samandira problemi vs olur böyle daha iyi dediler öyle kaldı.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet yaptığım araştırmalara göre landirenzo MATH marka enjektör kullanıyormuş üzülerek sölüyorum ki piyasadaki en sesli enjektörmüş :) Bunun sebebide enjektör kafaların bastığı yer metalmış dış kaplamasıda metal olduğundan fazla ses yapıyormuş konuştuğum bir bayi bundan çok şikayet ettiler landirenzo nun bayisiyim ama takmıyorum dedi bizde eyvallah dedik landi benim için bitmiştir :D

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;194351
Evet yaptığım araştırmalara göre landirenzo MATH marka enjektör kullanıyormuş üzülerek sölüyorum ki piyasadaki en sesli enjektörmüş :) Bunun sebebide enjektör kafaların bastığı yer metalmış dış kaplamasıda metal olduğundan fazla ses yapıyormuş konuştuğum bir bayi bundan çok şikayet ettiler landirenzo nun bayisiyim ama takmıyorum dedi bizde eyvallah dedik landi benim için bitmiştir :D

evet dikis makinesi gibi :D

yalnız mavi enjektörlü olanlarıda mevcut omegas modeli ses durumu düsük onda sanırım

Landirenzo satmaktan vazgecmis ha :D

suanda Opel türkiye resmi servisleri sadece landirenzo takıyor garantili :)

Ses dısında sükür sorunu yok, seste arac icine gelmiyor, yane cok hassas değilseniz tavsiye ederim

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin90;194386
evet dikis makinesi gibi :D

yalnız mavi enjektörlü olanlarıda mevcut omegas modeli ses durumu düsük onda sanırım

Landirenzo satmaktan vazgecmis ha :D

suanda Opel türkiye resmi servisleri sadece landirenzo takıyor garantili :)

Ses dısında sükür sorunu yok, seste arac icine gelmiyor, yane cok hassas değilseniz tavsiye ederim

Şikayet sadece sestenmiş o da başı ağrımasın diye takmıyormuş. Bizde matrixten valtek e geçince anladık matrix harbiden sessiz :D

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
landi omega ve blue kitlerinde cok ses varmış evet katılıyorum
ama romanoda ses yok 1.500 tl kaputu açıp dınlemek mumkun hiç ses vermiyor
arabayı kullancaksanız satmıyacaksanız romano kme önerim 1 damla ses vermez performansıda mükembeldir. fiyatıda :)
brc 2 tercihim 3 zavoli 4 atiker:)

ama enjeksionların sesi içinde birşey yapılmaz hani enjeksionların regulatordeki basınçla calışması gerekiyor o ses pıt pıt icindeki ısmı  enjektörün üst kafada metal oldumu basınç pıt pıt hava bırakıyor sebebi basınç piasadaki enjeksionların hepsi yüksek kalitededir. eleştirmeye gelmez ama kalite sınıfından düşükleri yada en iyileri ses cıkaranları gibi bir problem olabılır. arabanıza en uygun sıralı otogazdır. ama yol bilgisayarlı arabalara otogaz taktırmadan satıp kurtulmaktır. benzınlı arabayı bozmaya gelmez. tek lpg alışından kazançlı oluyorsunuz yakışta benzinle aynı yol bilgisayarlı arabalarda lpg kısamıyorsunuz az yaksın cok yaksın direk hata veriyor. arabanın beyni .

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;194534
landi omega ve blue kitlerinde cok ses varmış evet katılıyorum
ama romanoda ses yok 1.500 tl kaputu açıp dınlemek mumkun hiç ses vermiyor
arabayı kullancaksanız satmıyacaksanız romano kme önerim 1 damla ses vermez performansıda mükembeldir. fiyatıda :)
brc 2 tercihim 3 zavoli 4 atiker:)

ama enjeksionların sesi içinde birşey yapılmaz hani enjeksionların regulatordeki basınçla calışması gerekiyor o ses pıt pıt icindeki ısmı enjektörün üst kafada metal oldumu basınç pıt pıt hava bırakıyor sebebi basınç piasadaki enjeksionların hepsi yüksek kalitededir. eleştirmeye gelmez ama kalite sınıfından düşükleri yada en iyileri ses cıkaranları gibi bir problem olabılır. arabanıza en uygun sıralı otogazdır. ama yol bilgisayarlı arabalara otogaz taktırmadan satıp kurtulmaktır. benzınlı arabayı bozmaya gelmez. tek lpg alışından kazançlı oluyorsunuz yakışta benzinle aynı yol bilgisayarlı arabalarda lpg kısamıyorsunuz az yaksın cok yaksın direk hata veriyor. arabanın beyni .

Enjektörlerin iç sistemleri platin platinlerde kimi markalarda plastiğe basıyor kimilerinde metale..

Matrix enjektörlerde gaz haznesi yoktur regülatörden gelir dire enjektörden motora verir bu yüzden küçük hızlı ve sessizlerdir valtek-math-kehın olsun bunlarda gaz haznesi vardır ihtiyaca göre motora yetiştirir.. Kehın en babasıdır saniyede 4500 kere aç kapa yapabiliyor bu da çok çok yeterli bir değer..

Kaliteli kit sıralamasıda Prins ve Vialle ile başlar daha babası yoktur.Bir altıda Teleflexdir ondan sonrada İtalyan markaları gelir en sondada atiker vardır..