škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153120

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 benzinli mercedes gördüm c serisi 2009 versiondaki kasa baktım sitesine:)
petrolcude lpg benlen aynı anda gırdı fark ettım arabaya yazık etmiş dedim içimden
indim adamla konuştum adam almancı istanbulda türkiye kendi özel garajı varmış falan filan dedim lpg bu arabada performans alıyormusun  dedi napcam performansı cebime bakarım:) yılda 1 2 kez arabayı kullanıyoruz araba garajda yatıyor. yeterde artar bize:)

lpg öyle pis birşeyki eskiden olsa çayır cayırdı şimdi ise usta 1 günde 10 araba montaj yapıyorlar ondan işin eksini bağzen görmüyorlar. nekadar ürün satılır takılırsa okadar adamlarda kazanıyorlar işini temiz yapan ustalarda var ama işini paraya ceviren ustalarda var. lpg enjektor sesiyle kafa yorulmaz sonuçta seloit valf sistemi gibi calışıyor enjektörlerin tepkime süresi vardır. ve enjektör beyni vardır map sensörleri vardır. lpg tabi benzinden performanslı olmaz. birisi gazdır birisi sıvıdır.
odun kömürünü düşünün ısısını bide meşe odunu düşün ısını birisi basınçtan oluşur birisi sıvıdan :) bu sistemde okadar iyi markalar da var okadar kötü markalarda var.

arabanız gidiyormu siz oraya bakıcaksınız tık tık sesi mantıksız kalıyor:)
yakıt düştümü cebinizde giden paraya bakıcaksız en önemlisi sızdırmazlıgına bakıcaksınız. 1 aileyi allah korusun sızdırma oldugunda ne aile öldü arabada. 2 bomba taşıyorsunuz 2 bomba lpg tüpü patladımı benzin deposu hayle hayle patlar ben bunlar olur demiyorum demek istedigim arabanıza yaradımı siz orasına bakın yaradıysa allah bereketini versin dersiniz. :) ben stepleye depo koyunca hp arabada ne yapıcagımı şaşırdım:) yolda lastık patlayana kadar.. patladıktan sonra bagajıda kapattım. 205/55/16 r lastık vardı bagajda ogunden sonra:) taksici degilim ailemi önem verim ama lpg kullanmam 307 heba ettık 3 ay sonra söktürdüm lpg kullanmadan. kit teyzemin lagunasına monta ettırdık memlun.
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben düşünürüm sesini neden derseniz biz biniciyiz srekli araba değiştiren birisi değiliz 10 senedir aynı arabaya biniyoruz.Inan ki düzgün montaj yapılmış bir LPG sistemi benzinde daha zararsızdır.Birde zevk meselesi tabi biz 1.8 arabadan inip 1.6 arabaya binemeyiz insan alışmış bi kere 10 senedir arabaya bağlanmışsınız verdiği zevkte cabası sıradan bir araba olsa dediğinize katılırım satıp dizelini al mantığı en güzeli.Kar olarak güzel değerleri var şu an km 130 kuruş gibi bir kar var hadi çalışırken benzin yakıyo 30 da ordan düş 100 kuruş fark var ayda 2 bin km yapıyoruz ki bu da iyi para yapıyor ve zevkinizdende vaz geçmiyorsunuz bastı mı gidiyor..

Lastik konusunda katılıyorum çok fazla yük oluyor.Bagaj büyük şu anlık sorun yok uzun yolda problem oluyor valizler sığmıyor vs gibi ama ne yapalım gittiği yere kadar devam çıkıpta benzine 4 tl veremem doğrusu kar kardır :)

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 1.5 motorlu arabalara lpg taktınmı zaten az yakar :) ben lpg karşı degılım

brc süper sistemler ama süper montaj içinde süper bir usta gerek benim lpg tktırdıgım yer 1 günde 300 fazla araba geliyordur. kartarda ama ustalık olarak cok berbat yer neden derseniz 1 günde fazla montaj yapıyorlar fazla calışıyorlar mesela senın arabanı lpg bağlarken öteki arabanında montajını tamamlıyorlar cok düzensiz. izledim tüm gün montajı cok düzensiz benim lpg ecu beynini tam hava fitresin dibine civiledirler 307 far ve havafitresi tam yanyana koydular ikide bir fitre cıkıyordu:) bende bastırdım eydim

franız arabalarına yaramıyor lpg :) focuslar icin birşey diyemem
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa bir süredir çekişin düştüğünü düşünüyordum.Filtre tıkanmıştır diye servise gideyim istedim.

Bilgisayara bağladılar, arıza görünmüyordu.Daha 10.bin km olmuştu taktıralı.Gerek yok dediler değişime 15.000'de bir değişir dedi.Zaten tıkalı olsa hemen benzine geçer araç dedi.Hiç gerek yok dediler.Biraz ayarları düzelttiler.Şimdi gayet iyi bir çekişe sahip yine.tüketim artmıştı son günlerde az da olsa onuda ayarladılar.Şimdi tüketim daha düşer dedi..

Bakalım artık LPG maceramız güzel bir şekilde devam ediyor maşallah :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;217315
...LPG maceramız güzel bir şekilde devam ediyor maşallah :)
Allah bozmasın.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüketim düştü, 70 TL LPG ile 330 km yol yaptım şehir içi... :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Hayırlı olsun abi , askerdeydim malum yeni gördüm :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Kalayster

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gökhan Bey,

Roomster 1.4 için LPG uygulaması verimli sonuç verir mi? Ne marka LPG taktırmak lazım? Bu başlıktan görüldüğü kadarıyla engin bir deneyime sahipsiniz bu konuda :). İstifade edelim sizden.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Kalayster;219514
Gökhan Bey,

Roomster 1.4 için LPG uygulaması verimli sonuç verir mi? Ne marka LPG taktırmak lazım? Bu başlıktan görüldüğü kadarıyla engin bir deneyime sahipsiniz bu konuda :). İstifade edelim sizden.

Avrupa'da bazı ülkelerde fabrikasyon olarak Landirenzo markası var Skoda modellerinde, bunu taktıklarına göre bildikleri var, başka bu marka sahibi memnun arkadaşlar daha vardı...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kalayster;219514
Gökhan Bey,

Estağfirullah, LPG konusunda yeniyim..Yeni yeni öğreniyorum ama forumdan uzman arkadaşlar var bu LPG konusunda..Ben şu an sadece kullanıcıyım ve gözlemlerimi aktarabilirim..

Şu ana kadar 10.000 km'yi devirdim Landirenzo LPG kiti ile..Sürüş keyfi, verimi, tüketimi şu ana kadar gayet iyi..LPG 'li otomobil olarak bana sorun çıkarmadı.

1.4 MPI motor'da LPG iyi uyum sağlar diye düşünüyorum..Zaten 1.4 motorda kullanan arkadaşlar var..LAndirenzo Skoda'nın LPG partneridir ve iyi bir montajla sizi memnun edecektir.10.000 km boyunca ilk ayar döneminde bir kez motor arıza lambası yandı ve kendiliğinden söndü.Şimdi ise bu akşam yeniden yandı uzun km'ler sonunda :) Sabaha sönmez ise servise gidip söndürmem gerekecek..Ama aracın çekişi ve tüketimi ile ilgili en ufak bir sorun dahi yok.O sinir bozucu sarı motor lambasını görmek tabiki hoş değil.Sürekli o halde gezenlerde var.Arızayı sildirip, ardından tekrar tekrar arıza lambası yakanlarda var.Bende işte ilk kez yandı diyelim araç tam uyum sağladığı anda..Sabaha sönmezse bakalım ilk kez yandı diyeceğim..:)

Landirenzo tavsiye ederim..Skoda'nın çalıştığı firma sonuçta..Ama diğer kitlerle sorunsuz kullananlarda var.Bişey diyemem..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ara ara benim de aklımdan geçiyor lpg (nazar değmesin) gökhan abinin tüketimlerini gördükçe.

ama satarız amorti etmeden diye yanaşmak istemiyorum. ben eskiden karşıydım ama bu zamlardan sonra gelişen teknolojiyle beraber lpgnin bir dezavantajı kalmadı bence.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;219648
ara ara benim de aklımdan geçiyor lpg (nazar değmesin) gökhan abinin tüketimlerini gördükçe.

ama satarız amorti etmeden diye yanaşmak istemiyorum. ben eskiden karşıydım ama bu zamlardan sonra gelişen teknolojiyle beraber lpgnin bir dezavantajı kalmadı bence.

LPG taktırdığım geçtiğimiz Ağustos ayından bu yana  yaklaşık 10bin km yol yapmışım..Daha'da yapacağız 1 yıl dolmadan..

Kabaca hesap ile; 10.000 km X ort.0.22 kuruş LPG tüketimi = 2200 TL
                         10.000 km X ort.0,35 kuruş Benzin tüket.= 3500 TL

Şu anda bile 1300 TL avantajım var..LPG kiti = 1400 TL...Daha zamanda var önümde..Bu sene amorti edeceğiz, seneye kara geçeceğiz :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;219648

hala karlı ki benzin 4 lirayı gecti lpg ise 2.10 lira

benzin 3.40 lı birseykn 31 kurus yakıyordu arabm yoğun trafik sehirci bide 4 liralıktan yapsam eminim 35 kurus rahat yakar, suan ise 21 kurus yakıyor lpg ile :)

km basına 10 kurus az yaksa lpg, 1000km'de 100 lira kardayım
                                                        10binkm'de 1000 lira kardayım
                                                        20binkm'de 2000 lira kardayım :)

15bin kmde amorti ediyor kendini lpg kiti :)

ki yazdığım en minimum fark, normalde 14-15 kurus fark ediyor kmde :)
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arıza lambam söndü :D Çok sevindim bu işe zira servise falan gitmek ters kalıyordu :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arıza lambası yine yandı ve belli bir km sonra yine söndü :)

Nasıl iş anlamadım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP