škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153450

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tüm markaların çalışma sistemleri aynıdır.hatta kullandıkları malzemeler ve programlarıda aynıdır.dolayısıyle ister lavato ister brc ister zavoli ister tartarini vs... ne taktırırsanız taktırın sonuç fazla değişmeyecektir.çünki biraz öncede söylediğim gibi aynı malzemeleri kullanıyorlar farkları etiketleri.tüm markalar genel olarak 2 tip enjektör kullanır bunlar matrix vede valtek tip enjektördür.matrix enjektör sigara paketi ebatında bir bütün halindedir.valtek tipler ise 4 ayrı bobin görüntüsündedir.her iki tipin de hızı benzin enjektörüne göre düşüktür.benzin enjektör hızının %60ı kadardır.5000 devirden sonra ise hıza yetişemediği için sürekli açık kalır dolayısıyla motora ihtiyaçtan daha fazla miktarda lpg gönderilmiş olur. buda hemö performans hemde tasarruf kaybına neden olur.
******ancak LANDİ RENZO 8000 DEVRE KADAR DAHİ BENZİN ENJEKTÖR HIZINA YETİŞEBİLEN BOSCH MARKA ENJEKTÖR KULLANMAKTADIR VE BU ENJEKTÖTÖRÜN KULLANIM HAKKIDA SADECE LANDİ RENZOYA AİTTİR.DOLAYISIYLE EMSALLERİNE GÖRE ÇOK DAHA ÜSTÜN BİR PERFORMANS VEDE TASARRUF SAĞLAMAKTADIR.AYRICA PROGRAMSAL OLARAKTA DİĞER MARKALARA NAZARAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR.ÖRNEĞİN ARIZA TESBİT GİBİ.BİR SORUN OLDUĞUNDA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK BİLGİSAYARDA SORUNUN NERDE OLDUĞUNU VEDE NEDEN KAYNAKLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;125255
tüm markaların çalışma sistemleri aynıdır.hatta kullandıkları malzemeler ve programlarıda aynıdır.dolayısıyle ister lavato ister brc ister zavoli ister tartarini vs... ne taktırırsanız taktırın sonuç fazla değişmeyecektir.çünki biraz öncede söylediğim gibi aynı malzemeleri kullanıyorlar farkları etiketleri.tüm markalar genel olarak 2 tip enjektör kullanır bunlar matrix vede valtek tip enjektördür.matrix enjektör sigara paketi ebatında bir bütün halindedir.valtek tipler ise 4 ayrı bobin görüntüsündedir.her iki tipin de hızı benzin enjektörüne göre düşüktür.benzin enjektör hızının %60ı kadardır.5000 devirden sonra ise hıza yetişemediği için sürekli açık kalır dolayısıyla motora ihtiyaçtan daha fazla miktarda lpg gönderilmiş olur. buda hemö performans hemde tasarruf kaybına neden olur.
******ancak LANDİ RENZO 8000 DEVRE KADAR DAHİ BENZİN ENJEKTÖR HIZINA YETİŞEBİLEN BOSCH MARKA ENJEKTÖR KULLANMAKTADIR VE BU ENJEKTÖTÖRÜN KULLANIM HAKKIDA SADECE LANDİ RENZOYA AİTTİR.DOLAYISIYLE EMSALLERİNE GÖRE ÇOK DAHA ÜSTÜN BİR PERFORMANS VEDE TASARRUF SAĞLAMAKTADIR.AYRICA PROGRAMSAL OLARAKTA DİĞER MARKALARA NAZARAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR.ÖRNEĞİN ARIZA TESBİT GİBİ.BİR SORUN OLDUĞUNDA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK BİLGİSAYARDA SORUNUN NERDE OLDUĞUNU VEDE NEDEN KAYNAKLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.

Benim araca takılan ilk enjektörler eski modeldi, bir gün 195 km/s yapmıştık tık gitti bi tanesi, daha sonra değiştirdiler 4'ünü de yeni tip 3 ohm'luk enjektörlerden bağladılar, maşallah 1 senedir tık yok.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DH 'de vatandasin birisi yazmis ordan alinti yaptim..Acikcasi benzinde 160 basabiliyordum anca.LPG'de ise 160 a gelmek nerdeyse ayni sure..Hafif rampa gordugum icin 170 gordu :D

Fabida sanki 160 ile giderken  bile araba daha kontrollu hissediyordum.Dunku suruste sanki kontrolu kaybedecekmis gibi hissetim.Butun agirliklarin arkada olmasindan mi kaynaklaniyor acaba? on yolcu koltugu bostu,..?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;125259
DH 'de vatandasin birisi yazmis ordan alinti yaptim..Acikcasi benzinde 160 basabiliyordum anca.LPG'de ise 160 a gelmek nerdeyse ayni sure..Hafif rampa gordugum icin 170 gordu :D

Fabida sanki 160 ile giderken  bile araba daha kontrollu hissediyordum.Dunku suruste sanki kontrolu kaybedecekmis gibi hissetim.Butun agirliklarin arkada olmasindan mi kaynaklaniyor acaba? on yolcu koltugu bostu,..?

Arka yüklü olunca öyle geliyor bana da.

YOlda giderken benzin-lpg geçişlerinin zararlı olabileceğine dair hiç bir şey duymadım şimdiye kadar.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orda sürekli açık kalır yazıyor ama belli bi yerden sonra yetiştiremiyor arkadan biiiiiiiip diye bir ses geliyor bakmışsın benzine geçmiş :D

Piyasda en iyi enjektörler Prins de diye biliyorum?

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Prins marka adı bende Kahein diye duydum en iyi enjektörleri buyurun burdan yakalım :kiki:

Çevrimdışı ctukel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gökhan, LPG li araban hayirli olsun. Ben 1 senedir LPG kullanıyorum. Arabayı aldığımda üzerinde Zavoli LPG taktırılmıştı. 1.2 motorda performansından şüpheliydim ama şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı. Bir kere eksoz gaz karışımı hatası verdi ama onuda serviste kapattılar. Söyledikleri kadarıyla LPG li arabalarda oluyormuş. Birde araba soğukken rolentide araba biraz titriyor ama biraz ısınınca normale dönüyor. Depo sanırım 45 lt ve 500 km civarında yol yapıyoruz. 1.2 arabanın çok yapmasının sebebi yüksek hızlarda yüksek devirlerinin kullanması sanırım. Arabada herhangi bir etiket yoktu vizede hiç bir sorun çıkarmadılar. Perfomans süper olmasada benzinin yarısını ödemek güzel birşey.
İzmir den selamlar.
Çağlar
http://caglar.ca

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
45 litre yakiti nasil aliyorki? bendeki 43 luk depo 38 alir dediler ama 33'de kaliyor..

İlk depoyu bitirdim bu arada :kiki:

İyi dolastim ama :) tabi ama tuketim kotu sanirim.

33 litre yakit almistim biliyorsunuz.Mudanya donusu yolda bip sesi gelmeye basladi.Bu ses geldiginde gaz tamamen bitip benzine mi gecmis oluyor.baktigimda hem lpg hemde benzin isigi yaniyordu.Anlayamadim.Ses geldigi anda km saaci 310 kmde idi.

Bu depo ile deneme amacli yuksek devirli ekonomige onem vermeyen bir kullanim tarzi secmistim.
Koyevgiderken 170 dahi basmistim.yolun genelinde klima acik ve ort hiz 100-110 idi.
Artik klima acik olmasi mi cok etkiledi?, yuklu olmam mi cok etkledi.

Hadi ilk depo dedik ses cikartmadik ama yeni doldurdum simdi 66 TL ye 33 litre ipragaz..Bu depoda belli olacak bakalim :) Bu arada aksam hangi benzinlige girsem lpg yok :D Bir yerde buldum ordada kuyruk vardi sasirrim aluskin degil bunye :kiki:
Yarin şamandira icin ayara gideyim mi? Degisik degisik gosteriyor zaten.Hemde ayalara baktirsammi simdiden?Biraz bekleyeyim diyordum ama........
Yorumlariniz??
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lpg göstergesine pek inanma genelde doğru göstermez :)
zamanla alışırsn ne zaman biter yada ne kadar kalır kendin yorumlayabileceksin.

ilk depolarda da fazla yakar :)

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
genelde deponun yarısına kadar ışık azalmaz :D

kalan yarısında doğru gösterir

ayrıca tanklar  %20 boş kalır :)  bizim felicia 40 litre ama 30 litre üstü pek almaz depoyu baya baya bitirmeye yakınlamadıysak...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;125327
45 litre yakiti nasil aliyorki? bendeki 43 luk depo 38 alir dediler ama 33'de kaliyor..

İlk depoyu bitirdim bu arada :kiki:

İyi dolastim ama :) tabi ama tuketim kotu sanirim.

33 litre yakit almistim biliyorsunuz.Mudanya donusu yolda bip sesi gelmeye basladi.Bu ses geldiginde gaz tamamen bitip benzine mi gecmis oluyor.baktigimda hem lpg hemde benzin isigi yaniyordu.Anlayamadim.Ses geldigi anda km saaci 310 kmde idi.

Bu depo ile deneme amacli yuksek devirli ekonomige onem vermeyen bir kullanim tarzi secmistim.
Koyevgiderken 170 dahi basmistim.yolun genelinde klima acik ve ort hiz 100-110 idi.
Artik klima acik olmasi mi cok etkiledi?, yuklu olmam mi cok etkledi.

Hadi ilk depo dedik ses cikartmadik ama yeni doldurdum simdi 66 TL ye 33 litre ipragaz..Bu depoda belli olacak bakalim :) Bu arada aksam hangi benzinlige girsem lpg yok :D Bir yerde buldum ordada kuyruk vardi sasirrim aluskin degil bunye :kiki:
Yarin şamandira icin ayara gideyim mi? Degisik degisik gosteriyor zaten.Hemde ayalara baktirsammi simdiden?Biraz bekleyeyim diyordum ama........
Yorumlariniz??

İlk depoda anlaşılmaz derler ama bana hikaye geliyor. Yakıt tüketimin budur, bundan sonra da böyle olacak demektir (tabi yardıray modda). Normal kulanırsan herhalde 10 litrenin biraz altında çıkacak. Araç yüklüyken klima da açık olunca mecbur yükleniyorsun, tüketim de yüksek oluyor.

33 litre alması da normal, şamandırayla hiç uğraşma derim. Göstergeye de pek takılma, sadece biraz fikir versin yeter. 4 ışığı da tam doğru gösterenini görmedim. Bir de simit tanklarda daha yanlış gösteriyor. Ama sen alışınca ne zaman biteceğini zaten biliyorsun...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman şimdi bakayım bu depo ile ne kadar gidecek ona göre ayar çekeriz..Haftaya köye gideceğiz düğün var..O yolda bu sefer sakin kullanırım.Tüketim değerlerim netleşir..
Bu arabaya bir tane 6. vites şart :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Güle güle kullan.
Alıntı yapılan: mygokhan;125351
O zaman şimdi bakayım bu depo ile ne kadar gidecek ona göre ayar çekeriz..Haftaya köye gideceğiz düğün var..O yolda bu sefer sakin kullanırım.Tüketim değerlerim netleşir..
Bu arabaya bir tane 6. vites şart :D
Bu düğün bizim bildiğimiz düğün mü yoksam?:hih:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;125355
Güle güle kullan.

Bu düğün bizim bildiğimiz düğün mü yoksam?:hih:

Sen biliyormusun bilmiyorum :D Bizim akrabanin dugunu :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;125375
Sen biliyormusun bilmiyorum :D Bizim akrabanin dugunu :)
Ha tamam! ben mydüğün sandımdıydı.:D:rm::hanz: