škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153398

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alaysa61;126404
arkadaşlar geçen hafta 1.2 70 bg roomster aldığımı söylemiştim yeni olduğu için mi bilemiyorum ama fazla yaktı ilk 150 km de yani ilk defa sıfır arabam olduğu için mi garip geldi bilemiyorum hani aynı motoru veya 1.4 ünü kullananlar ilk depo da kaç litre gibi yaktığı konusunda bilgi verirseniz sevinirim açıkçası özellikle gökhan abi aynı araba sende olduğu için ve aynı şehir olduğu için sorayım ne seviyelerdeydi yakıt ilk depoda bilgi verirsen iyi olur şimdiden teşekkürler herkese

Alıntı yapılan: alaysa61;126407
bir de gökhan abi senin arabanın garantisi devam ederken mi lpg yi taktırdın garanti durumu ne oldu yani servis kendisi taktığı için garantini bozmayız takarız demişti ama doğruluk payı nedir bilemediğim için şimdilik beklemedeyim yanii

gökhan abinin arabası sıfır değildi düşük bi km de almıştı bildiğim kadarıyla ve garantisi bitmiş arabanın

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benzinden lpg ye geçiş zamanla olmaz motor ısısı ile olur gerekli ısıya varması patlamanın etkili olması için genelde 35 c ayarlanır isteğe göre 38c 40c kışın yaptırılabiliyor zaman ayarlı olamaz o zaman kışın kullanmayacaksın demektir kışın motrun 40 sn de ısınması imkansız bilginize ayrıca ayarda yapılsa gösterge 100 de 100 gerçeği göstermez km den bittiğini anlayabilirsin gökhan ortalama 450 500 km yapacaktır ayrıca lpg kit markasınında müthiş önemli olduğunu düşünmüyorum ustan süper olsun gerisi fasafiso 2 yıldır roomster de kullanıyorum sorun da yaşadım deneyimlerim bunlar...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
33 litre yakit almistim.66 TL Geneli sehir ici ve klima acik.Biraz once koyden geldim.Giderken klima acik donuste kapali 3kisi ile..(koy-ev arasi 105 km x 2 = 210 km)

Km sayaci su an: 323 km,de daha gaz bitmedi.Samadiraya bakmadim henuz ama en fazla 50 km daha yapar sanki.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mygokhan;126516
33 litre yakit almistim.66 TL Geneli sehir ici ve klima acik.Biraz once koyden geldim.Giderken klima acik donuste kapali 3kisi ile..(koy-ev arasi 105 km x 2 = 210 km)

Km sayaci su an: 323 km,de daha gaz bitmedi.Samadiraya bakmadim henuz ama en fazla 50 km daha yapar sanki.

50 daha yaparsa 8.8 litre falan eder. Karışık kullanım için iyi yani...

Benim 1.6 sephia şehir dışında klima açık 8.5 lpg yakıyor. Şehir içinde 10'u biraz geçiyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eger kalan yakitla 50 km yapsam dahi servise ayara gidecegim.Dahada az yakmaliydi sanki....
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alaysa61;126404
arkadaşlar geçen hafta 1.2 70 bg roomster aldığımı söylemiştim yeni olduğu için mi bilemiyorum ama fazla yaktı ilk 150 km de yani ilk defa sıfır arabam olduğu için mi garip geldi bilemiyorum hani aynı motoru veya 1.4 ünü kullananlar ilk depo da kaç litre gibi yaktığı konusunda bilgi verirseniz sevinirim açıkçası özellikle gökhan abi aynı araba sende olduğu için ve aynı şehir olduğu için sorayım ne seviyelerdeydi yakıt ilk depoda bilgi verirsen iyi olur şimdiden teşekkürler herkese

Bende fazla yakıyorum benzini..İrfan abi 1.4 roomisi ile şehir dışı 100 TL ile 500 km yaptığını söylemişti geçen sene sanırım...Bence bu değer cidden mükemmel..Ama ben full depo şehir dışı klima açık 750'de falan kaldım.Şehir içide full depo kullanmadım hiç..Ama 300-350 krş arası şehir içi :ok:

Alıntı yapılan: alaysa61;126407
bir de gökhan abi senin arabanın garantisi devam ederken mi lpg yi taktırdın garanti durumu ne oldu yani servis kendisi taktığı için garantini bozmayız takarız demişti ama doğruluk payı nedir bilemediğim için şimdilik beklemedeyim yanii

Benim garanti bittiğinde taktırdım.Yani özellikle garantiyi beklemedim tabi.Kafama anca esti :D Yetkili serviste LPG montajı yapılıyorsa garantiyi bozmaz..En azından bizim Bursadaki serviste öyle..

Alıntı yapılan: mayham85;126410
lpg mi ne lpgsi :D

Sen sus :D 1.4 TSI konuşsun :D

Alıntı yapılan: ozerakin;126435
Arkadaşlar benzinden lpg ye geçiş zamanla olmaz motor ısısı ile olur gerekli ısıya varması patlamanın etkili olması için genelde 35 c ayarlanır isteğe göre 38c 40c kışın yaptırılabiliyor zaman ayarlı olamaz o zaman kışın kullanmayacaksın demektir kışın motrun 40 sn de ısınması imkansız bilginize ayrıca ayarda yapılsa gösterge 100 de 100 gerçeği göstermez km den bittiğini anlayabilirsin gökhan ortalama 450 500 km yapacaktır ayrıca lpg kit markasınında müthiş önemli olduğunu düşünmüyorum ustan süper olsun gerisi fasafiso 2 yıldır roomster de kullanıyorum sorun da yaşadım deneyimlerim bunlar...

Bana süre olarak dediler elbet ama bilmiyorum tabi bu işleri bende :) Servise yarın ayar için gidebilirim.O zaman şu olayı iyice sorarım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
33 litreye göre çok fazla değil ama 400 küsürleri şehir dışı geçince tammdır memnun kalacaksın da bir de ustam şöyle demişti lpg nin ekonomik olduğu doğru pek değil bu sefer de lpg var diye çok binip olayı dengeliyorsun demişti haklı galiba bana öyle geliyor :D

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şamandıraya göre değilde lpg tamamen bitip bnzine geçince hesaplama yapın en kesin sonuç o.

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
depo uzerindeki gostergede tam olarak dogru degil diyorsunuz yani?

330 km oldu yola devam :D

Simdi full depo kac km yaptiginizi yazarmisiniz? yol ve yuk sartlariniza gore yazarsaniz sevinrim
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şehirler arası 500 +++ yapıyor şehir içi istanbul trafiğindeyim baz alınmamalı belli olmuyor hesaplaması imkansız yüklü olunca 450 -500 arası falan yapar ama dikkatli kullanım 140 larda 120 lerden aşağı inmezsen 400 veya altına iner tabiki şöyleki:
sinop-saraydüzü ilçesinden tüü deyip çıktığımda izmette köprüde mcdonalds varya oraya kadar geldim tam 500 falandı daha da bitmemişti ama 10 - 20 km sonra eminim bitecekti güveniilir istasyon var diye bi de benzin kullanmak istemediğimden girdim aldım bagaj full 2 kişiydim koltuklar yatık bagaj fulldu o kdar yani ama benim dimit 40 alıyor 45 lik herhalde
Sen devam et kardeşim bitene kadar sanırım 380 küsürlere kadar gidecektir ayara gittin mi saniye li geçisi  öğrenebildin mi acaba?

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçekten aşırı yakıyormuş Gökhan 1.2 Roomy :( Corsa'da o değer için benzinde yardırking (:P) modunda gitmek gerekiyordu... LPG ye keşke daha önce geçseymişim diyeceğinden eminim.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;126567
Gerçekten aşırı yakıyormuş Gökhan 1.2 Roomy :( Corsa'da o değer için benzinde yardırking (:P) modunda gitmek gerekiyordu... LPG ye keşke daha önce geçseymişim diyeceğinden eminim.

Ayni motor fabida cok daha az tuketiyor.Fabidada cok memnundum.

Hakkaten iyikide gecmisim :)

350 km oldu :) devaaaaam ....
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
uzun yolda 7.5 litre lpg tüketimi
şehir içindede9litre zorda kalınca 10litre normaldir. daha aşağısı biraz zor ;)

arada bi kastırıp gidersen rekorlar gelebiliyor az yakmak başlığında paylaştığımız gibi. ama şartlar herzaman olumlu olmuyor.