škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153285

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi Ankara'dan İzmit'e geldim. Ankaradan çıkmadan önce gaz tamamen bitmişti denemek için 25lt gaz aldım, yolun büyük bölümünde klima açık şekilde geldim, arabada 2,5 kişiydik ama bagaj ön koltuk felan ağzına kadar doluydu, zaman zaman 150km/s hıza çıktım ama genelde 110-120km/s hız yaptım 340km sonra gaz bitti, yani 100km'de 7,3lt gaz tüketti Fabia. Gökhanın Rommy çok basmadığı sürece benim Fabia'dan daha az yakacakıtr.

Çevrimdışı alaysa61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese selam arkadaşlar dün gökhan abinin lpg si takıldığı saatlerde bende dışarda plakası takılan yeni aldığım roomster imi bekliyordum aldığım araç roomster dinamik 1.2 70 bg lik olan model carmen kırmızısı bu araç hakkında kısa tanıtıcı bilgi verirseniz kullananlardan sevinirim aklımda yokken birden almış oldum ilk gün izlenimlerim iyiki aldığımı hissettiriyor bana inş pişman olmam.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alaysa61;125119
herkese selam arkadaşlar dün gökhan abinin lpg si takıldığı saatlerde bende dışarda plakası takılan yeni aldığım roomster imi bekliyordum aldığım araç roomster dinamik 1.2 70 bg lik olan model carmen kırmızısı bu araç hakkında kısa tanıtıcı bilgi verirseniz kullananlardan sevinirim aklımda yokken birden almış oldum ilk gün izlenimlerim iyiki aldığımı hissettiriyor bana inş pişman olmam.

Yusuf hoşgeldin..Keşke tanışabilseydik orda iken..:ok:

Araç çok güzel Allah kaza bela vermesin..Dinamik donanım cidden güzel .Sende mercek far yoktu sanırım.Orda bakmıştım ama..

Sınıfında bu fiyata içi ferah en iyi otomobillerden diyebiliriz..Zaten güvenliğine diyecek yok..

Performans açısından beklentin çok değilse işini görür..Kendini rahat kaldıran bir araç..Yüklü iken bile çekişi iyi.Sadece son hızı kötü.O kadarda olur..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı alaysa61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hoşbulduk keşke tanışabilseydik abi evet o da olur bir gün inş bende bana yeteceğini düşündüm ve aldım bu genişlikte ve kalitede ve vergisi düşük olan başka bir araba yok gerçekten fayda-maliyet i en iyi olan araba evet abi mercekli far yok bende yani arabayı almak aslında sürpriz oldu bayide ki 2005 octavia yı almaya karar vererek evden çıktım ama sağ taraf kopmle boyalıymış diye soğudum ve roomster imi gördüm fiyatı nedir derken kendimi sözleşmeyi imzalarken buldum önceki arabam 1.4 75 bg kangoo ydu memnundum ama yaş gitmişti benzinli istemezken 1.2 olduğu için ve dizele göre bakım daha ucuz olur diye ve benim kangoo ya göre de az yakar umuduyla arabayı almış oldum kangoom ş.içi 8.5 lt yakıyordum ben bursa içinde roomyy daha az yakıyordur inş teknik veriler öyle diyor ama bakalım artık

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sevgili Gökhan, Hayırlı olsun.
İyi günlerde, kazasız belasız kullanmanı dilerim.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Verileri paylaşması için biraz binmesi lazım.

Hele haftasonu geçsin konu canlanır :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün bizim verimiz 66 tl gaz 290 km idi klima açık hard modda kullanım ile gökhan abi bu yakıtla yani 66 tl ile 350 km yi devirir diye düşünüyorum :ok:

Yanlız şiddetle tavsiye ediyorum katkılı gaz kullanma abi filtreler yağlanıyor bir tuhaf oluyor mümkünse shell total BP den al opeti boşver akpette aygaz kullanıyor sanırm ondanda alma derim. .

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su an koydeyim, dun aksam 100 km lik yolda 160-170 basarak geldim :D
Genelinde 100 km civari hizla seyrettim.Klima acikti.Yukumde vardi.Zaten bu depoda oyle yuksek menzil beklemiyorum.Zira deneme amacli araci zorlayarak kullaniyorum.Bu depodaki menzile gore ekomoddaki tuketimim az cok cikar.İnce ayarlardan sonrada iyice belli olur tuketim degerleri.

Enjektor sesli deniyor ama oyle ahim sahim bir ses duyamadim.
Gozlemledigim tek sıkıntı klima acikken sehir icinde arac durmak icin yavasladigimda debriyaja bastigimda devir bir anlik dusup yukseliyor.Buda rahatsiz ediyor.Klima kapaliken veya uzun yolda boyle bir sorun yok.Baska bir sorunda yok.

Uzun yolda ilerlerken lpg ile benzin arasinda gecis yapip performans denemeleri yapiyorum.Hissedilir bir fark goremedim pek..

Ama su var, az para verip dip gaz gitmek cok zevkli :kiki:

Su an 130 km oldu bakalim kac km'de lpg bitecek..

Mesela benzinle kullanimda klima acik 4 kisi ve yukle 50 TL lik yakitla evle koy yolu arasindaki mesafe olan 210(git-gel)  kmyi anca buluyordu.Kaldiki 80-90-100 u gecmiyordum.

Simdi ayni yolu ayni yukle 30 TL ye katetmek.

Doblo ilede 30 TL lik mazot harciyordum ayrica..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima açıkken özellikle yüksek devirden sonra debriyaja basınca rölanti düşmesi normal, yani lpg'de olan bi şey. Stop etmesin de...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aliskin degilimde :D 2 senedir devir gostergesi milim oynamamistir benden habersiz:D

Yolda ilerlerken lpg ile benzin arasinda gecis yapmak zararli midir ?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaten landirenzo rölantide benzinle çalıştırıyor arabayı diye biliyorum,geçiş problem olmaz bence.
Landirenzo profesörü montajcı tanıdığım var taktırmaya ciddi niyetin olduğunu bilsem tavsiye ederdim :)

istersen aklında kalan ne kadar sıkıntı varsa ona sorabilirsin :)

http://www.modifiyem.com/forum/f51/lpg-taktirmak-ya-da-taktirmamak-110489/index8.html

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ha bide Gökhan abi aracın fabrika çıkış ağırlığını not al eski ruhsattan, yeni projede aracın teknik değerlerini kafadan sallıyorlarmı merak ediyorum :)

birde ruhsatta "araç LPG lidir" gibi bir sıfat oluyor mu yoksa benzin + LPG mi diyorlar onuda bir müsaitlikte söylersen çok sevineceğim :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;125245
Ha bide Gökhan abi aracın fabrika çıkış ağırlığını not al eski ruhsattan, yeni projede aracın teknik değerlerini kafadan sallıyorlarmı merak ediyorum :)

birde ruhsatta "araç LPG lidir" gibi bir sıfat oluyor mu yoksa benzin + LPG mi diyorlar onuda bir müsaitlikte söylersen çok sevineceğim :)

:ok: dikkat edecegim ;)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP