škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153369

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok dikkatli kullaniyorum evet Erhan :) yanibacaba ben mı yanlış biliyorum yanlış yapiyorum diyorum kendi kendime :)

Gel Gorki sirketteki dizel araçlarla en az tüketimi ben yapıyorum en fazla menzili yine ben yapıyorum.O zaman bende sorun yok :) Ya arabada sorun var yada.......

Biraz daha ayarı kistiracagim, belki 300 km'yi buluruz sehir ici :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
35 krş yakan bi makinede 22 krş a düşmek bence gayet normal ve buınun altına düşmek birazcık imkansız gibi. Hadi düş 20 krş a düş. E daha ne ? :D 33 lt lpg ile ş.içi 400 km yapmak demek 16 krş a düşmek demek ve bu 1.2 motor ve 1200+ kg ile hayalcilik olur anca :) (Güldüğüme bakma keşke daha az yaksa ben de isterim ama sen beklemezken bunun olacağına inat etmek! :++: )

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozerakin;131080
hangi canavar anlayamadım başlaığın tamamını okumadınız galiba daha 2 gün önce boludan doldurdum 39lt ile 525 km yer yer klima açık 120 km hız çoğunlukla kullanım şeklinde yol yaptım ekonomi canavarı demek istediniz herhalde:D

Dizellerle yarışıyoruz dizellerle kullanım önemli bir faktör 600 km yapanlar var geçenler bu litreye daha yakın takip etmenizi öneririm

gökhan abi senn depo 33lt alıyor arkadaş 39 lt demiş yani sehir içi aslında aynı değerlerden bahsediyorsunuz çünkü şehir içi de 400 km yaptım demiş.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir de benm depo 45 lt ama 42 litre fln gaz alıyor. sizdekilere gre çok diilmi bu kdr yakıt alması?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;131651
bir de benm depo 45 lt ama 42 litre fln gaz alıyor. sizdekilere gre çok diilmi bu kdr yakıt alması?

bayağı fazla alıyor .Benim 43'luk depo ama 33 litre alıyor en fazla..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zamanla artar üstad o  değer. içindeki havayı zamanla atar daha fazla gaz alacak basıncı dengeler gibi bişiler gevelemişlerdi zamanında

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim 2 sene oldu zaten takalı o zaman ondandır :) teşekkürler

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan senin 330 kesin yapmalı 20 kuruş a normal dersek ama daha fazla da yapabilir hala idda ediyorum 330 km yapması gerekir.
vitesi boşa atmak yerine hangi viteste oduğu farketmez 1200 devire düşene kadar(durma esnasında) viteste bırakırsanız 0 yakıtla o mesafeyi almış olursunuz lpg için değil her zaman böyle enjeksyonlu arabalarda bu derece dikkat edince imkansız değil

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ayrıca başka bir başlıkta 50 liralık gazla 295 km şehir içi yaptığım da yazıyor GÖKHAN SENİN İÇİN başlığını inceleyebilirsiniz
1lt=1.93 kadoil

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
boşa alındığı zaman yol bilgisayarında 2-3 gibi bir değer gösteriyor gaza hiç basılmasa da vitesde ayağı gazdan çekince 0.0 olarak gözüküyor

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozerakin;131782
Gökhan senin 330 kesin yapmalı 20 kuruş a normal dersek ama daha fazla da yapabilir hala idda ediyorum 330 km yapması gerekir.
vitesi boşa atmak yerine hangi viteste oduğu farketmez 1200 devire düşene kadar(durma esnasında) viteste bırakırsanız 0 yakıtla o mesafeyi almış olursunuz lpg için değil her zaman böyle enjeksyonlu arabalarda bu derece dikkat edince imkansız değil

400 den 330 a mı düştük şimdi? :++:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;131651

Bizim depoda 45 lik duruma göre değişiyor ama en fazla 38 alıyor geneldede 36 lt civarında. .

Alıntı yapılan: mertozbek;131785
boşa alındığı zaman yol bilgisayarında 2-3 gibi bir değer gösteriyor gaza hiç basılmasa da vitesde ayağı gazdan çekince 0.0 olarak gözüküyor

Cut of denen şeydir o viteste motor frenine binince araba yakıt tüketmiyor :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cut-off LPG'de de devrede oluyormu?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oluyor Gökhan abi

benzin enjektörlerine gelen pulse  yi   alıp işleyip simültane olarak LPG enjektörlerini tetiklemek için kullandıklarından, Cut off ta da benzin enjektörlerine pulse gelmediğinden  LPG enjektörleride çalışmaz...

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-kablo-aksesuar-usb-lpg-interface-landi-renzo-ayar-kablosu/detay?

bunu tavsiye ederim gökhan sana :)
hatta bende var zavoli için olan lpg ecu bağlantı girişini bi fotola, eğer aynıysa bendekini göndereyim. :)

kendin kısar açarsın :P