škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153294

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cut-off tüm enjeksiyonlu araçlarda geçerli tek nokta çok nokta fark etmiyor.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;131839
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-kablo-aksesuar-usb-lpg-interface-landi-renzo-ayar-kablosu/detay?

bunu tavsiye ederim gökhan sana :)
hatta bende var zavoli için olan lpg ecu bağlantı girişini bi fotola, eğer aynıysa bendekini göndereyim. :)

kendin kısar açarsın :P

Valla super o zaman :) kendim yaparsam çok iyi olur, servise gi gel zor oluyor ...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayır düşmedim yapabilir bakın cut off un geçerli olduğunu bilmiyormuş gökhan 50 km cepte :D yapılır yapılır yapılır daha fazla yapılır

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su anki kullanım tarzıma bakiyorumda bundan ekonomiyi sehir icinde zor olur diye düşünüyorum en azından bursa'daki dar sokaklar ve rampalara göre en ekonomigi bu kadar oluyor.Kaldı ki sehir ici 33-35 krs benzin yakan Bir otomobilin LPG ' de %40 dan fazla ekonomi yapmasida beklenemez sanki .Su durumda %45 daha ekonomik oluyor zaten :)

O zaman sorun su; ya arabada bir sorun var benzinde tüketim fazla zaten.50 TL ile sehir ici klima açık 150 km yapıyorum anca.
Ama yol şartlarımız bir değil , İstanbul da veya Ankaradaki gibi yollarda sürekli ilerliyor olsam eminim daha iyi tüketim elde edebilirimde..

Hadi biraz daha kistirayim ayarını, oda en düşük 20 krs yaksın.Klima açık olarak sehir ici de 20 krs dan aşağı yakmaz en azından benim guzergahimda.

Klima kapalı oldugunda tamam o zaman iner daha aşağıya .

Dün müşterinin yepyeni honda civic 'ine bindim.Adam yakıtı çok az diyor..Ama klima açınca çok kasıyor ve yakıtı con arttırıyor diyor.Honda 'da klima elektrikli değilmi?Ona rağmen çok yakıyorsa (ne yaktığını sordum bilmiyorum dedi orası ayrı :) )bizim finduk motorda klima açık çok yakması çok normal.

Kısır döngü sürekli dönüp duruyoruz iste hendek iste deve iste motor iste yol burda daha azı olmuyoooor! :) Bir kere uzun  yola çıksa. O zamanda iyice net tüketim degerlerine ulaşabilirim ayrıca..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ne kadar eletrkli de olsa aküden çok fazla güç çektiği için yakıtı çok arttırıyor ama civicler gerçekten yakıtı güzel 1.6 düz vitesi hem performans olarak hemde yakıt olarak iyi arkadasın yol bilgisayarı genel olarak 7 fln dı hep şehir içi olmasına rağmen

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hangi kasa civicten bahsediyorsunuz bilmiyorum ama benim arkadaşların civicleri otomatik te 10 - 13 arası manuelde 8 9 lt altını ancak rüyasnda görüyor :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
civic güzel sessiz bir otomobil.İcide gayet şık .Ama ben o arabaya para vermem..Octavia-leon vs yanında direkt elerim.İsterse performansı daha iyi olsun.İstedigim tokluğu vermiyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı alaysa61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba söylediğim üzere geçen ayın 16 sında karmen kırmısızı roomy mi almıştım bugün tam 1 ay oldu 675 km yapmış oldum en son aldığım benzinle 41 lt ile 520 km yaptım klima yarısında açık ama full seviyede değil tabi 2. kademede idi hesaplarım 7.88 lt/100 km de yaktığımı gösteriyor sizce nasıl görüşlerinizi merak ediyorum şimdiden hepinize teşekkürler.

Çevrimdışı alaysa61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu arada bu yapmış olduğum 520 km nin içinde bursa yı bilen bilir uludağa çıktım sarıalana yani benzini ışık yandığında doldurmuştum tekrar ışık yandığında ki km yi söylüyorum 520 km oldu gerisi bursa şehir içi yani

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alaysa61;132303
arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba söylediğim üzere geçen ayın 16 sında karmen kırmısızı roomy mi almıştım bugün tam 1 ay oldu 675 km yapmış oldum en son aldığım benzinle 41 lt ile 520 km yaptım klima yarısında açık ama full seviyede değil tabi 2. kademede idi hesaplarım 7.88 lt/100 km de yaktığımı gösteriyor sizce nasıl görüşlerinizi merak ediyorum şimdiden hepinize teşekkürler.

Fan kademesinin pek bir önemi yok.1'de olsa 2'de de olsa klima zaten devrede aynı gücü çekmiş oluyor.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin klima otomatik değil mi Gökhan? Yusufun arabada derece ayarlanabiliyordu roomylerde yok mu yoksa donanımdan dolayı mı yok? Varsa 1-2 kademe fark yaratır.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;132364
Sizin klima otomatik değil mi Gökhan? Yusufun arabada derece ayarlanabiliyordu roomylerde yok mu yoksa donanımdan dolayı mı yok? Varsa 1-2 kademe fark yaratır.

Derece var, derece ayarlanırsa klima termostat yapar, ama genelde fan ayarı değiştirilince klimanın daha fazla güç çekeceği düşülür.Bliyorsun zaten..

Derecede değişikliğe bağlı olarak yarı otomatik çalışıyor.22 derece vs..şeklinde ayarlanıyor aynı fabiadaki gibi..Bu ayar fark yaratır.Ama arkadaşın bunu değiştirdiğini sanmıyorum.Fan hızında 1-2 diye kademe var.

Fan hızındaki kademe olayının hiç bir etkisi yok...Tam otomatik klimalarda var..Dijital klima dediğimiz muhabbet işte..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki şöyle tezimi söyleyeyim. Klimanın güç çekmesi soğutma isteği ile doğru orantılı orası kesin. Ancak fan içeriye ne kadar çok ve hızlı bir şekilde mevcut soğuk havayı taşırsa içeriyi o oranda çabuk soğutur ve içeride yer alan ısı sensörü (jetta ya da passat gibi araçlarda bu sensör termal!) ne kadar hızlı tepki verirse klima o kadar çabuk devreden çıkar. Tabii bunun yanında araca ne kadar çok yüklenilirse klima güç gerektirilen yerlerde ani olarak devre dışı bırakılacaktır (siz açık tutsanız dahi) Bunu en güzel Ford cmax de gördüm. Yüklendinmiydi klimayı unut :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Termal derken ısı sensörü bizde de var.Ama aynı sensörmü bilemiyorum..

Fan hızı uzun vadede çekişe etki edebilir ama çok çok etki etmez..Çok cüzi diyebiliriz..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Termal sensör baktığı ve algılayabildiği açıda ısı haritası çıkartarak derecelendirme yapıyor. Sonrasında klima açıkken 22 derecede atıyorum bakıyor ki arabanın içine güneş giriyor ve insan klima açık olsa dahi ısınabiliyor. O zaman klimanın derecesini daha da aza düşürerek ısıyı sabit tutmaya dayalı çalışıyor.

Fabia ya da roomy gibi araçlarda termali kullanıp maliyeti artıracaklarını sanmıyorum. Hatta octi ve leon gibi sınıfdaşlarda bile yoktur. Ama fanın sadece havayı ittirmekten ziyade içeriyi o serin hava ile ne kadar çabuk doldurabileceği ve yine sizin otomatik klimalarda iç ısıya bağıl çalışmasını ne kadar etkileyebileceğini araştıracağım. Bence etkisi vardır.