škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 LPG uygulaması Landirenzo !

mygokhan · 381 · 153291

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alaysa61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar roomster im la ilk defa yaptığım uzun yol denemem de ki sonuçları söylüyorum nasıl yorumlarınızı bekliyorum tam lamba yandı bursa dan doldurdum depoyu 48 lt aldı istanbula gittim e5 ten tabii ki otoban kullanmadım ve gemiyide yani gittim döndüm toplam 600 km yapmıştım bursa içinde de 240 km yol yaptım ve sonunda lamba yandı yani toplam da 48 lt ile 840 km yol yaptım %65 i uzun yol %35 şehir içi olarak ve 5.71 lt yakmışım hesabım olarak daha araba 1800 km de henüz önceki arabam da 1.4 kangooydu full uzun yolda en az olarak 5.8 lt yakmıştım şimdi şehir içi de var işin içinde yorumlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;144793
Ankara'da ne guzel ucuz LPG var :D

Burdan giderken depoyu doldurmuştum.(63 TL/ 31 lt)Sehir ici 60-70 km kullandıktan sonra Ankaraya gitmiştim.Yol boyunca 80-90 -100 seklinde seyrettim.Devir 3000-3500 arası oynadı genelde.(Bu bağlamda yeni 1.2'lerle daha iyi degerler elde edilir muhakkak.)

Ankaraya yaklaşırken LPG bitti.Biplemeyi duydugum anda baktım km sayacı 400,1 idi.:)

Dönüşte yine aracı fulledim.Bu sefer biraz daha hızlı seyrettim. 90-100'un altına inmedim pek.Arada sinirlarida zorladım 160'a kadar :)

Bursa'ya girdiğimde 380 km'yi gösteriyordu.Daha kalan yakıtla en az 90 km daha uzun yolda gider.

Sonuc olarak bu araba sehir ici 330-350 arası km yapıyor.
Sehir dısı 400-450 km'yi buluyor 31 lt gaz ile :) bende süper bir deger...Bu kadarını beklemiyordum dogrusu :) 15 krs yakmış :)

Daha dogrusu Ankara'daki gaz fiyatları ile 12-13 krs bile denebilir :kiki:
angaranın ucuzluğundan deel gökhanııım. angaradan bursaya gelirken hep rampa iniyonda ondan...:++::haha::++::haha::++:

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mihalgazi;145630
angaranın ucuzluğundan deel gökhanııım. angaradan bursaya gelirken hep rampa iniyonda ondan...:++::haha::++::haha::++:
o faktör çok etkili. Eskişehir e gidiş ile dönüş arasında yakıt tüketimi farkını  bir tek ben bilirim.:D:D Bir de yıllar önce Konya ya bir kardeşimizin düğününe gittik o zamanlar bizde tipo var düplü gidişi ben dönüşü siz ödeyin dedim (2 kişi idik)
ben bayağı bi zararlı çıkmıştım :D:D
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı serdalpolat44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese selamunaleykum...yeni katıldım aranıza.Roomster kullanıyorum.yazın lpg taktırdım.lovato marka...normal yollarda fark etmiyor çekişte yalnız yokuş yukarı biraz fark ediyor.ama taktırdığıma değdi.memnunum...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: serdalpolat44;147871
herkese selamunaleykum...yeni katıldım aranıza.Roomster kullanıyorum.yazın lpg taktırdım.lovato marka...normal yollarda fark etmiyor çekişte yalnız yokuş yukarı biraz fark ediyor.ama taktırdığıma değdi.memnunum...

:wlc:

1.2 mi, 1.4 mü motor?

Çevrimdışı serdalpolat44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;147875
:wlc:

1.2 mi, 1.4 mü motor?

motor 1.2

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serdalpolat44;147871

Hoşgeldiniz..Bende  landirenzo var..Rampada falan LPG daha iyi ..Ama LPG aldığım yer kötüyse biraz farkediyor çekiş..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mygokhan;147918
Rampada falan LPG daha iyi

Gerçekten LPG ile araba daha mı iyi çekiyor, yoksa psikolojik mi?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi durum soyleki ;
Ustayla beraber aracı laptop'a bağlayıp yola çıktık.Rampada usta rasgele LPG ve benzin arasında geçiş yaptı .Bende hangi durumda olduğunu bilmeden çekişe göre fikrimi beyan ettim.LPG 'de iken cekisi daha iyi demisim :) Ama ayarlar bende biraz açık.Kistirirsam normal LPG li aracın cekisi kadar olacaktı.Bende elletmedim.Zaten tüketimde yeterli bana göre.Psikolojik değil yani.:) Ama LPG kalitesi cok farkettiriyor.Mesela bu depoda cekis düşük biraz.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Benzine oranla karışım %20 daha zengin ayarlanmışsa elbette gazda daha pis çeker :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rampada bide ciddi farkediyor.Şaşırmıştım.Hiç beklemiyordum.Kendimi güç kaybına alıştırmıştım.Ama sonuc beklediğimden iyi çıktı :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı serdalpolat44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yalnız kısa mesafelerde hava da soğuksa beyin gaza geçinceye kadar ben benzinle gideceğim yere kadar varıyorum zaten :))))

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serdalpolat44;152788
yalnız kısa mesafelerde hava da soğuksa beyin gaza geçinceye kadar ben benzinle gideceğim yere kadar varıyorum zaten :))))

Hava soğuksa bile, 500 metre sonra geçiveriyor gaza...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;147921
Gerçekten LPG ile araba daha mı iyi çekiyor, yoksa psikolojik mi?

Alıntı yapılan: mygokhan;147936
Abi durum soyleki ;
Ustayla beraber aracı laptop'a bağlayıp yola çıktık.Rampada usta rasgele LPG ve benzin arasında geçiş yaptı .Bende hangi durumda olduğunu bilmeden çekişe göre fikrimi beyan ettim.LPG 'de iken cekisi daha iyi demisim :) Ama ayarlar bende biraz açık.Kistirirsam normal LPG li aracın cekisi kadar olacaktı.Bende elletmedim.Zaten tüketimde yeterli bana göre.Psikolojik değil yani.:) Ama LPG kalitesi cok farkettiriyor.Mesela bu depoda cekis düşük biraz.

Bir önemli nokta da benzin sistemindeki kayıp. Karışım performans ayarlı olmadığı halde LPG'de kayıp hissedilmiyorsa benzin modunda güç kaybı olduğu anlaşılabilir. Muhtemelen benzin enjektörlerin zamanla tıkanması ile ilgili.

=======

Öte yandan Gökhan Abi'nin aracı yeni olduğundan bu olayın kendisinin de belirttiği gibi sadece karışımdan kaynaklanıyor olma ihtimali daha yüksek.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan abi sendeki enjektörler ne marka? Birde çok ses yapıyor diyorlar sana göre durum nedir?