škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Opel Combo'da yine sorun!!!!

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tasarıma kendini biraz fazla kapğtıran biri olaak,her türlü sorununu göze alıp şu aracı alırdım mesela:)

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben harbiden fan yaktım :kiki:

orjinali  615 liraydı   Bosch marka GM  damgalı falan
araştırdık 240 liraya  aynı Bosch u bulduk orijinal  kurtardım paçayı :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;126023
...bu arada sen temizlerken tıkırtı vardı diyorsun...
Yanlış anlattım; ben yıkamıyordum, yıkatmaya götürüyordum.
Bir de kim akıl vermişse Proton almışlardı. Genel müdür o gün motorla geçecekmiş karşıya. İçeride bir telaş şöförler yok. Bana dediler git al adamı gel. Aldım iskeleden, bindi arabaya ve direkt "bu ne ya?!" dedi.:D

"... Bey, diğer araçların bazıları serviste bazılarında da arıza varmış" diye benim bile inanmadığım bir yalanı bilerek yuttu ve sustu adamcağız.

Bankanın önüne geldik, açtı kapıyı indi ama bir tangırtı oldu. Baktım sağ-ön kapıyı açmış arka kapının plastik eşiğini veriyor bana bir yandan da "aman yavaş ha! Dururken dağılıyor bu aptal şey!" diyordu.:D

Çevrimdışı harun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.opelcarclub.com
Bazı araçları arıza yapıyor diyerek Opelden soğumaya gerek yok diye düşünüyorum.Madem ki bu kadar sorunlu neden hararet göstegesi yok.Niye motorunda problem çıkmıyor ?

Tek sorunu çözülemeyen elektronik arızası.Onun haricinde ben bişey bulamıyorum.Tek sorun bizleriz.Yani aracı ne kadar hor kullanırsak o kadar arıza olasılığı yüksek.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hor kullanılıpta cillop gibi hizmet eden arabalar var buda garip bir ironi... :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;126081
hor kullanılıpta cillop gibi hizmet eden arabalar var buda garip bir ironi... :)

Bkz:Hyundai H100:++:
2006 model 90.000de ama daha servis bakımları dışında anahtar değmedi:)
Hemide 2 ton yük taşıyor günde 2-3 kez:)
Aynı kmde Vectrayla servisten çıkamıyorduk:)

Ama Opellerin geneline vurmak yanlış olayı:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
opel güzelmakineler üretiyor donanım falan harika ama bana çok sıcak gelmiyor nedense.vw grubu dışında bana sempatik gelen araç neredeyse yok gibi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;126114
opel güzelmakineler üretiyor donanım falan harika ama bana çok sıcak gelmiyor nedense.vw grubu dışında bana sempatik gelen araç neredeyse yok gibi.
Yapma hocam, şimdi bir S320 CGI' da mı sempatik değil?:wnk: Hatta C180K bile sempatik kanımca.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: harun;126006
Maalesef Opel lerin böyle elektronik veya mekanik aksamı oluyor bazı araçlarında.Ama genele yaymak hoş değil.

Alıntı yapılan: Can;126007
2 Astra,2 Vectra eskittik abi.Babamın ortağındada vardı aynı araçlardan,aynı gün alındılar.Hepside böyle sorunlar yaptı:)

Alıntı yapılan: Uğur@k@r;126020
Bankada çalışırken sıfır Vectra araçlar gelmişti. Yıkanma işlerini bana kakalamışlardı ve hepsinin de iç mekânında tıkırtı vardı.

Vectra' da, Favorit' teki misâl bir adet demir çubuk var, Passat' ta ise bilyalı makaralı bir mekanizma diye hatırlıyorum ben.

Alıntı yapılan: AhmetH;126081

Valla tane tane örnekler çok önemli ise hep verdiğim örneği gene vereyim: Kankamın aile aracı olan 1.6 Vectra C bugün 206 bin km'nin üzerinde km yapmış olarak hala başarıyla hizmet vermekte. Araç sadece ilk 1-2 on bin km içinde ciddi arıza çıkarmış. Yanlış hatırlamıyorsam garantiden halledilen bir sorun.

Sonraki süreçte ise yaşlandıkça daha da kalender hale geldi; doğru düzgün bakım görmeden her türlü yolda kullanıldı. Ama hala iç mekanda D sınıfı sessizliğini hissettirir. Doğu Karadeniz ya da Bolu'nun bozuk dağ yollarını görmüş geçirmiş bir araç olarak, 1 kapısında kapı kapanırken çıkan langırdamayı normal görüyorum.

Motor bakımsızlıktan çok ciddi güç kaybı yaşadığı halde gene de, maşallah, başarıyla hizmet verdi. Geçtiğimiz günlerde gördüğü makul bir bakımla alt devirlerdeki isteksizliğin de ortadan kalktığını gördük. (kullanan arkadaşın raporu)

Ha bir de; araç yaptığı 206 küsür bin km'lik yolun önemli bir kısmını LPG ile yaptı.

=================================

Bu Vectra C örneği önümdeyken kimse bana başka örneklerle, daha doğrusu en azından Vectra C örneğiyle gelmesin. 206 bin km'nin yarısından çoğundan ben haberdarım. Hala yolculuk yapmaktan yüksek seviyede keyif aldığım, mükemmel bir üretim. Donanım olarak çok güçlü olduğu gibi iç mekan bakımından da mükemmel seviyede.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaç model serkan bu vectra c.eskileri geçecen eski araçlar daş gibi arabalardır.baba gibi hizmet verir.gittiği yere kadarda gider.hakan kıbrıstayken bindiği mercedes taksılerden bahsetmişti.99 model e200 yenilerinin tadını vermiyor demişti.önceden tüketicinin cebini yormak için araç üretmezlerdi diye düşünüyorum..şimdi ise yedek parça sanayi kazansın diye dayıyorlar kalitesiz malzemeyi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;127126
...şimdi ise yedek parça sanayi kazansın diye dayıyorlar kalitesiz malzemeyi.
Onun için değil, çok üretip ortalamayı düşürebilmek için üretimi hızlandırıyorlar ve aşırı hızlı olunca üretim, mutlaka bir şeyler kaçıyor gözden.:wnk:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;127126
kaç model serkan bu vectra c.eskileri geçecen eski araçlar daş gibi arabalardır.baba gibi hizmet verir.gittiği yere kadarda gider.hakan kıbrıstayken bindiği mercedes taksılerden bahsetmişti.99 model e200 yenilerinin tadını vermiyor demişti.önceden tüketicinin cebini yormak için araç üretmezlerdi diye düşünüyorum..şimdi ise yedek parça sanayi kazansın diye dayıyorlar kalitesiz malzemeyi.
2002 - 2008 arası üretilen kasa vectra C.

bir tane vectra C nin sorunsuz olması istisnanın kaideyi bozmayacağı gerçeğini değiştirmez :)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi baktımda insigniadan önceki arabaymış.ben teeeee çok eski bi vectra yani a sanıyordum.:Dpek ilgisizm opellere.ama eski araçların sağlamlığıyla ilgili sözlerim hala geçerli.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;127187
şimdi baktımda insigniadan önceki arabaymış.ben teeeee çok eski bi vectra yani a sanıyordum.:Dpek ilgisizm opellere.ama eski araçların sağlamlığıyla ilgili sözlerim hala geçerli.
vectra A kasa var 90 96 yılları arasıydı sanırım opelin trdeki en sorunsuz kasası odur ondan sonraki kasaları çok çabuk dökülür. zaten bu arıza sicilinden dolayı opel vectra adından kaçındı insigniadada içinde batmakta olan gm olduktan sonra o iş biraz zor düzelir.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;127186
2002 - 2008 arası üretilen kasa vectra C.

bir tane vectra C nin sorunsuz olması istisnanın kaideyi bozmayacağı gerçeğini değiştirmez :)

1 tanesinin arıza yapması da hepsinin arıza yapacağını göstermez. O zaman DSG en problemli şanzuman derdik değil mi? :)