škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Opel Combo'da yine sorun!!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet bu yüzden opel şikayet var gibi sitelerde 1. liğe oynuyor :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;127126
kaç model serkan bu vectra c.

2003 idi sanırım.

Alıntı yapılan: mayham85;127186
2002 - 2008 arası üretilen kasa vectra C.

bir tane vectra C nin sorunsuz olması istisnanın kaideyi bozmayacağı gerçeğini değiştirmez :)

1 tane Combo ile 1 tane Corsa baz alınarak yapılan onca yorumdan sonra son derece gerekli bir yazı idi.:)

Kaldı ki 9 yıl Astra F de kullandık. (6 yıl 1 tane, son 3 yıl aynı modelden 2 tane, aynı anda)

Alıntı yapılan: ero__;127198
1 tanesinin arıza yapması da hepsinin arıza yapacağını göstermez. O zaman DSG en problemli şanzuman derdik değil mi? :)

Ben de bunu demeye çalıştım. VW grup dersek ortada bizim 1.4 TDI ile 160'lık 1.4 TSI için de kötü, çok kötü birer örneğim var. Hadi 1.4 TDI'ınki gerçekten duyduğum tek felaket senaryosuydu. Ama 1.4 TSI ve DSG ikilisi için yazılıp çizilen onca şeye rağmen bu güzel ikiliye güvenimi koruyorum.

Sizlere vurgulamak istediğim husus bu.

Alıntı yapılan: mayham85;127200
evet bu yüzden opel şikayet var gibi sitelerde 1. liğe oynuyor :)

Başka yerlerde de 1.liğe oynayabiliyor.:)

http://www.dekra.de/de/pressemitteilung?p_p_lifecycle=0&p_p_id=ArticleDisplay_WAR_ArticleDisplay&_ArticleDisplay_WAR_ArticleDisplay_articleID=3463798

DEKRA
Keklik, Opel'in, Corsa modeliyle dinamik tarzı ve eğlenceli sürüşüne ek olarak, kullanıcısına birinci sınıf kalite sunma konusunda çalışmalarına aralıksız devam etiğini vurgulayarak, ''Bunun somut bir göstergesi Almanya'da hazırlanan 2010 DEKRA Arıza Raporu, Corsa'yı test edilen tüm araçlar içinde en düşük arıza oranıyla (yüzde 2,4) birinci ilan etmesi... DEKRA, güvenli ve verimli karayolu trafiği hizmetleri sağlayan bir müessese ve Avrupa'nın lider teknik ve uzman kuruluşu...'' diye konuştu
Türkiye pazarına 1.2 85 beygir, 1.4 100 beygir, 1.6T 192 beygir (OPC), 1.3 ecoflex motor seçenekleriyle sunulan yeni Corsa, 27 bin 751 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

http://www.ekotrent.com/haber/20100222/Yeni-Opel-Corsa-geliyor.php
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dekra ne kadar rüşvet almış acaba :) reklam amaçlı yapılmış bir geyik başka  bişi değil.

ha birde benim brc opel bayisinde değilde fiat bayisinde falanda bende corsa yerine sapır sapor dökülen puntoları falan görüyorum :D ama yokya gördüğüm arabalarda opel logosu vardı :D

senin kullandığın opeller opelin en düzgün arabalarındandı. bizzat kendm astra classic 2 1,4 ile adanadan gelirken 14000 kmde ki arabanın yağ eksiltmeden dolayı yatak sarması sebebi ile yolda kaldım ona bakarsan :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=6205

bak nerlerde sürünüyor opeller. sınıf yükseldikçe elektronik aksam ve donanım arttkça diplere düşüyor. corsa da allah bilir donanımsızlıktan kurtarıyordur.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2010, 19:58:52 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Canım zaten o araştırmada satış ADETLERİ hiç önemli değil dimi? :++:

Ben inanıyorum ki o çok sevdiğin DSG ve 1.4 T motorun elimde 10 dk dan fazla dayanamayacaktır. (iddiaya bak :P)

Sen dikkat et o eski sefil Astra F 94 model 2.0 GTI ile karşılaşma. O yediğin atmosferiklere benzemez ;)

2001 corsa comfort da 2003 model 1.4 astradan daha fazla elektronik donanım var. Buna rağmen her yerini sökmeme elimden gelen hemen her şeyini değiştirmeme rağmen (lcd, teyp montajı (tabii ki standart yere değil :) ) angellerin dilediğim şekilde yanması, gösterge panelimin 47 değişik renk kombinasyonuna girmesi, led stoplar (el yapımı) gibi çeşitli o kadar girişimime rağmen bir türlü arıza ile sonuçlandıramadım bu girişimlerimi. Çok dandik canım.

+

Opelin lpg anlaşması landirenzoda. Şimdi yusufun arabası yok milano da şöyle böyle oldu, yok bilmem kimin arabası bilmem ne lpg de böyle yapıyor diye başlarsam günlerce yazmam lazım.

Puntoların puntolarından atacağını yıllar gösterecek bakalım burada olacak mısınız o zaman da :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bla bla bla :)

10 dakka dayanmazmış puahahahhahahhahahhahahahhahahhahahhah

sadece gülüyorm. ne adamların altında nelere dayanıyorlar sanamı dayanamayacak..................................

160 la giderken 2 ye takmak gibi gerizekalıca hareketler yapmadığın sürece hiç bir HALT olmaz bu motorlara. ha onu yapıpta 9000 küsür devir çevirtip üstüne 2 hafta her gece yarış yapmaya bile dayanıyor tecrübe ile sabit.

gerisi sadece bla bla bla ve opel fanatizminin ezildiği nokta olur.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2010, 21:29:20 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada bizim Combo' nun fan arızası 5 TL ye halolmus :) 20 TL de serviste sok tak işçiliği .Bobinajci halletmiş motoru şaşırdım :) Yoksa çıkma parçaya 170 tl bayilacaktik.

Birde bu arabanın motorunu Allahtan Opel yapmamış ! Bir tek değişmeyen o kaldı su arabada :D

Aslında opelin nasıl sorunlar çıkarttığını daha onceleri Opel alan dostlarımdan çok iyi biliyorum.Tabi çok az da olsa sorunsuz binenlerde var.2001 astrasi olupta hiç problem cikartmadan kullanan arkadasım var.Biliyorsunuz zaten gecen sene pert etmişti.Ornek çok var daha...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Saro-Ş

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2006 1.3 Cdtı Combo Aracımız var Aracı Şirkette hemen hemen herkes kullanıyor şuan 204 Bin K.M'de Araç Tek Canımızı Sıkan Sorunu Volant Olmuştu 144 Bin K.m'de Şuan ise klima Gider Tıkanımş Klima Suyu Paspasa Akıyo Alt Kısımdan Genel Olarak Şirket İçi Güzel Bir Araç

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Saro-Ş;127651
2006 1.3 Cdtı Combo Aracımız var Aracı Şirkette hemen hemen herkes kullanıyor şuan 204 Bin K.M'de Araç Tek Canımızı Sıkan Sorunu Volant Olmuştu 144 Bin K.m'de Şuan ise klima Gider Tıkanımş Klima Suyu Paspasa Akıyo Alt Kısımdan Genel Olarak Şirket İçi Güzel Bir Araç

Mesela yük ve ağır işe kesinlikle gelmiyor.Kaldıki diğer şubede bizim araç öyle ahım şahım yükte taşımıyor.2-3 tane kombi taşımakla ne olacak zaten..

Klima gideri bizimde tıkanmış :D

Volant zaten değişti bizimde gerçi ama biraz erken :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Saro-Ş

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;127665
Mesela yük ve ağır işe kesinlikle gelmiyor.Kaldıki diğer şubede bizim araç öyle ahım şahım yükte taşımıyor.2-3 tane kombi taşımakla ne olacak zaten..

Klima gideri bizimde tıkanmış :D

Volant zaten değişti bizimde gerçi ama biraz erken :kiki:

bizim bagajda her zaman min min 50-60 kg birşeyler var her zamanda ağır yükler taşınıyor bence güzel bir araç :D berlingo,partner vs gibi araçlara bakıcak olursak  topridonun arka kısmından şıpı şıpır geliyo walla su :D