škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vites Neden Bu Kadar Kemikli ?

kadir_ · 23 · 10800

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbula gidelim biraz inceleme altına alim bu işi takip edeyim babamın yorumlarını alayım ona göre yazarım buraya tekrar.Ama nedense babamı hiç rahatsız etmiyor bu durum çokta seri vites değiştiriyor ama ben yada başka birisi gelince resmen bakarak vites seçiyoruz:D:D
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2010, 01:18:23 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;127225
Çift debriyaj mı? :D Magirus gibi :P

İlk marşta oluyo olsun o kadar her güzelin bi kusuru var sonuçta :D

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elbet canım Opelde de (hemen hemen hepsinde bindiğim) geriye takmak için %75 vites geçişinde debriyaja ya biraz bekleyip basmak (araç durduktan sonra) ya da bir kez daha basmak gerekebiliyordu ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;127236
Elbet canım Opelde de (hemen hemen hepsinde bindiğim) geriye takmak için %75 vites geçişinde debriyaja ya biraz bekleyip basmak (araç durduktan sonra) ya da bir kez daha basmak gerekebiliyordu ;)

Aynen kaç defa cırtlıyordu ilk zamanlar..Şimdi iyice araba duruyor(zaten olması gerekende o) sonrasında çift debrijay gerekiyor.Yoksa yine cırt cırt!Yeni corsa'da bu daha az oluyor...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;126962
onno ustadaki olayu başka bir durum. ubb miydi neydii u ile başlayan kodu olan birşanzıman tasarm kusurluydu 1,6 8v gol ve boraların bazılarında bulunuyordu.

kadirin dediği durum ise birden bire sertleşme ise şanzıman kodunu kontrol etsn o şanzıman mı değilmi öğrenmek lazm.

ama ben benim toledodaki gibi orjinalden bir durum olduğunu düşünüyorum. yani 0 km bir golf ıv alsaydık şimdi onun şanzımanıda bu kadar kemikli vve sert olacaktı. 2004 te kasa değişimi ile yeni şanzmanlara geçilmesi ile değişti bu durum.

yağını değişse bile ciddi bir fark olacağını sanmıyorum.

Şanzıman kodu ENJ imiş bu gün baktım. .

Bu gün şikayet babamdanda geldi 1.vitese geçmemeye başlamış ben yağ değişimi önerdim bakalım ordan bir girişicez :)

Mobil SHC Supreme 75-90 mı koyduracağız yağ olarak birde kç lt alıyor fiyatı nedir?

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende farkettim yaw zor geçiyor vitesler , özellikle 1. ve 2. vites geçişlerinde 3 -4 -5 de sorun yok
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2013, 21:30:58 Gönderen: veracocha »

Çevrimdışı Lodos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
-hortlatmak gibi olacak ama yeni konu açmaktan iyidir-
Oct a4 '10 model aracım. Kimi zaman trafik lambalarında ilk vitese geçerken naz yapıyor. Vitesi boşa geri alıp debriyaja yeniden basıp tekrar deneyince de ufak hareketle -kelimenin tam anlamıyla- akıp gidiyor. Vites yagı ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama henüz servise gitmeye fırsatım olmadı. Açıkcası Samsun'da bulunan yetkili servisi de hiç beğenmiyorum.

Alıntı yapılan: kadir_;129346
Şanzıman kodu ENJ imiş bu gün baktım. .

Bu gün şikayet babamdanda geldi 1.vitese geçmemeye başlamış ben yağ değişimi önerdim bakalım ordan bir girişicez :)

Mobil SHC Supreme 75-90 mı koyduracağız yağ olarak birde kç lt alıyor fiyatı nedir?

Yağı değiştirdiğinizi düşünerekten sormak istiyorum. Acaba vites geçişleri kolaylaştı mı yoksa netice vermedi mi?