škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fiat Bravo mu Peugeot 308 mi?

dgn · 36 · 20895

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlla otomatik olacaksa, ben olsam DSG'den şaşmazdım. Leon Octi yada Golf tdi iyi bir tercih olurdu. Fiat'a kesinlikle ön yargım var ne olursa olsun asla almam, pug'un manuelleri güzeldi otomatikleri nasıldır bilmem. Ama bu kadar para vereceksem ben farklı marka özellikle alman düşünürdüm. ;)
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konuda bna da belki önyargılı diceksiniz ama o logoya o kadar para da verilmez yaw :D (fiat) eğer alabiliyorsanız vw gurubundan şaşmayın derim :D ama 2. eli düşünülebilir temiz bir 120hplik 300nm lik bravo. grçi artık chiple octilerde de 290nm tork elde edilebiliyormus
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2010, 02:55:18 Gönderen: mertozbek »

Çevrimdışı TheEren

• roro gemisindeki jakoben
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
peugeot hakkındaki şehir efsanelerine kulak vermeyin bence.Yıllardır Peugeot kullanan birisi olarak söylüyorum.Bakımlarını zamanında yaptırdıgınız sürece araç sizi üzmez.Aracımı alırken pek çok seçenek vardı önümde, Leon,Civic,308 kaldı en sonda.Civic i çok yaktıgı için Leon u yenilenmiş olsada bana göre berbat simetriden yoksun iç tasarımı yüzünden tercih etmedim.Peugeot kullanmaya devam ettim.Gayet de memnunum.Kısmetse yeni aracım da RCZ olacak.Fiat hakkında yorum yapamıyorum zira yalnızca duyduklarımı biliyorum ki bu ülkede araba hakkında konuşulan detaylara da ne inanır ne de güvenirim açıkcası.Zevkler renkler perspektif meselesidir.Tartışılmaz.En iyisi iki araçla da test sürüşüne çıkıp dogru olanı yapın.Keyifli sürüşler.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
octiyi elediysen veya wv grubunu o zaman ben olsam ikisinide seçmezdim.gözle görülür elle tutulur skoda varken .....?
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;126760
bu konuda bna da belki önyargılı diceksiniz ama o logoya o kadar para da verilmez yaw :D (fiat) eğer alabiliyorsanız vw gurubundan şaşmayın derim :D ama 2. eli düşünülebilir temiz bir 120hplik 300nm lik bravo. grçi artık chiple octilerde de 290nm tork elde edilebiliyormus

dün nette bi video izledim abi araç chipli bravo orjinali 120hp chiple 160 felan diyorlar araç 4. viteste pati çekiyor yaw:D

Bide 1.6 TDI DSGye chip atsak dsg dayanır mı?

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;126766
octiyi elediysen veya wv grubunu o zaman ben olsam ikisinide seçmezdim.gözle görülür elle tutulur skoda varken .....?

Skoda VW grubu değil mi? :++:

Çevrimdışı fıratt

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fİat aracın yuzunu şeytan gorsun..Fiat grubundan biçok arabayı hergun kullanan biri olarak sana yol gosterir umarım yorumum

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: samet;126797
Fİat aracın yuzunu şeytan gorsun..Fiat grubundan biçok arabayı hergun kullanan biri olarak sana yol gosterir umarım yorumum

bizde grandepunto var ben çok memnunum fabiadan bile konforlu hatta babam izin verse fabiayı satarım ama izin vermiyor:D son 2 haftadırda yeni 1.6 multijet doblo ile geziyorum ondanda çok memnunum memnun olmasam zaten bravonun yüzüne bakmam:)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kalite detaylarda gizlidir..Görünüşte bir fransız çok konforlu görünebilir ama Alman otomobilindeki ince ayrıntılar her zaman kalitesini belli eder..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Alıntı yapılan: ero__;126796
Skoda VW grubu değil mi? :++:
siz ne demek istedigimi anlayamamışsınız.ilk tercihim skoda olurdu oda olmazsa wv grubundan başka marka olurdu demek istedim.onun dışında diger seçeneklere bakmazdım dedim.İnşallah bu sefer ne demek istedigimi anlayabilmişsinizdir.
not:tabiki skoda wv grubunda.skoda sahibi olarak bunu çok iyi biliyorum....
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;126768
dün nette bi video izledim abi araç chipli bravo orjinali 120hp chiple 160 felan diyorlar araç 4. viteste pati çekiyor yaw:D

Bide 1.6 TDI DSGye chip atsak dsg dayanır mı?
bak dsg sorunu yaşayanların %90 ı sadece ses konusunda şiakyetçi oda şanzımannın karakteri. çok düşük sayıda kişi stop etme gibi şikayetlere sahip. vwwortex i araştır orada ne golfler sciroccolar var çiplenmiş dsgli araçlar.

bu arada 1,6 tdi makineden yazılımla 320 nm + ve 140 bg + elde etmek mümkündür. 1,6 tdi yeni bir hacme sahip ama yeni bir motor değil. eski 1,9 tdi nin ufak dokunuşlarlageliştirilmiş versiyonu mekanik yapısı 1-1 aynıdır. silindirlerin strok değeri düşürelerek 1,6 ya düşürüldü blok bile aynı 1,9 la ki o blokla 200+ bg ler mümkündür döküm çeliktir diğerleri gibi aliminyum yada zayıf çelik değildir.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda'dan FIAT'a ust seviye gecmek?! :)

Fiat Bravo'yu kullandim gectigimiz aylarda en az 5ay Turkiye'deydim hergun Fiat Bravo ile Istanbul Avrupa - Istanbul Asya yaptik..  Performans olarak cok iyi diyebilirim, ozellikle cok atik, yol tutusu da bir baska harika...
Ancak, nedir abi o konsol dizayni igrenc, araba buyuk mu desem, degil, kucuk mu desem o da degil bacaklar sigmiyor otururken neredeyse..
Peugeot 308'i kullanmadim yorum yapamiyacagim maalesef..

Çevrimdışı erdem2267

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
valla arkadaşım bravo 2008de ilk türkiyeye geldiğinde hiç tereddüt etmeden aldım ve yaklaşık 3 senedir seve seve kullanıyorum. Görünüşüyle yol tutuşuyla konforuyla bana keyif veriyoyo isteklerimi karşılıyo. Ben paramın karşılığını aldığım kanısındayım. Bazı arkadaşlar değer kaybeder kaygısıyla yorumlar yapmışlar 2008 de 33000 tl aldım suan ayni arabanın 2010 modeli 38000 tl satılıyo. Yaklaşık bir ay önce arastırdım ve 29000 hemen alıcısı vardı satmak istesem satabilirdim. Bence 2,5 senelik amortisman oranı olarak 4000tl iyi bir rakam. Ayrıca bakımları haricindede arabama herhangi bir masraf yapmadım. Almadan önce arastırman gereken yedek parça ve bakım ücretlerinide sormanı tavsiye ederim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpko;126849
Skoda'dan FIAT'a ust seviye gecmek?! :)

Fiat Bravo'yu kullandim gectigimiz aylarda en az 5ay Turkiye'deydim hergun Fiat Bravo ile Istanbul Avrupa - Istanbul Asya yaptik..  Performans olarak cok iyi diyebilirim, ozellikle cok atik, yol tutusu da bir baska harika...
Ancak, nedir abi o konsol dizayni igrenc, araba buyuk mu desem, degil, kucuk mu desem o da degil bacaklar sigmiyor otururken neredeyse..
Peugeot 308'i kullanmadim yorum yapamiyacagim maalesef..

skodamız octi değil ki fabia, fabiaya göre üst seviye bu araçlar :)

Alıntı yapılan: erdem2267;126863
valla arkadaşım bravo 2008de ilk türkiyeye geldiğinde hiç tereddüt etmeden aldım ve yaklaşık 3 senedir seve seve kullanıyorum. Görünüşüyle yol tutuşuyla konforuyla bana keyif veriyoyo isteklerimi karşılıyo. Ben paramın karşılığını aldığım kanısındayım. Bazı arkadaşlar değer kaybeder kaygısıyla yorumlar yapmışlar 2008 de 33000 tl aldım suan ayni arabanın 2010 modeli 38000 tl satılıyo. Yaklaşık bir ay önce arastırdım ve 29000 hemen alıcısı vardı satmak istesem satabilirdim. Bence 2,5 senelik amortisman oranı olarak 4000tl iyi bir rakam. Ayrıca bakımları haricindede arabama herhangi bir masraf yapmadım. Almadan önce arastırman gereken yedek parça ve bakım ücretlerinide sormanı tavsiye ederim.

Teşekkürler.Zaten bravoyu alırsak 3. fiatımız olcak servisi tanıyoruz zaten bakım ve yedek parçada problem çıkmaz :)

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erdem2267;126863

Sizinki tam olarak hangi model?