škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sonuda Fabiam Geldi!!!

tayfuni · 66 · 22925

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: byztckr31;128011
hocam allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin aracınız çok hoş ve çok yeni hala. kullandıkça alışacaksınızdır. kesinlikle şevkinizi kırmak istemem ama rampalarda allah bol bol sabır versin diyorum. bizdede 1.2 corsa var80 hp (gerçi sattık ama henüz teslim etmedik) satma sebebimizin %80 i rampalar yüzünden. birde 5 kişiyle sollama imkansız diyeyim. ama ş.içi kullanımda çok keyifli araçlar 1.2 ler

şöyle birşey söyleyeyim, devrini alınca 5. viteste kolay kolay devirden düşmüyor. örneğin 110 la giderken rampa yukarı hızını sabit tutmaktan öte, hızı artıyor aracın. ama aynı rampada 90 la giderseniz bir alt vitese düşebiliyorsunuz.

aracın 115 nm torku var ve 3000 d/d da veriyor 70 hp yi de 5000 küsür d/d da veriyor bu çok olumlu. canlı ve verimli kullanım sağlıyor yani abartmıyorum 1.6 palio ile aman aman bir farkı yok sadece palio daha seriydi son hızı biraz daha fazlaydı. fabia ile 170 e kadar çıktım bu da benim için fazlasıyla yeterli.

buna karşın palionun 1km gittiği benzinle fabia 2km gidiyor. bu da tüm olumsuzlukları silebilecek bir olaydı. en azından benim açımdan. :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam 3 vites 7500 d/d 120 ile girdiğim rampada bende düşmüyorum hızdan çekişten. fakat bahsettiğim aynı rampaya 5 vites 3500 d/d 120 ile girdiğimde 4. vitesle rampanın sonunu görüyorsanız mutlu olmalısınız. bahsettiğim yolda eğim baya var. ve uzun bir rampa öyle 2 km lik bir tırmanış değil. devirden düşüp düşmeme aracın ağırlığına ve içindeki yetişkin sayısınada bağlı. böyle küçük hacimli motorlarda 1 yetişkin(75 kg) bile fark ediyor. ben sanmıyorum ki 70 hp lik fabia o yolda hızını yükseltsin.
kuzenin 70 hp dizel 1.3 corsasını 1 dk sonra gözden kaybediyorum rampalarda. bahsettiğim olay buydu. aracı sürekli kullandığımız bu yol yüzünden corsayı satıp dizel focusa geçtik
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı tayfuni

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkür ederim zaten bende şehir içinde kullanmak için düşünmüştüm buda herhalde yeterli gelir
1,2 ambiante dinamik

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam ş.içi keyifle binebileceğiniz gayet yeterli bir motor ;)
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler,1.2 araç alıyorsanız zaten bunu ne amaçla kullanacağınızı düşünmüşsünüzdür.O halde keyfini çıkarmaya bakın.harika bir araç spor bir görünümü var.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alışınca çok sıkıntı olmuyor.Aslında tabi beklentilerle alakalı..Bizde rampada dokundunmu uçan araba isterdik ama para para para :D

Kaldıki 1.6 hacme kadar normal benzinli otomobillerle rampa performanslarında öyle ahım şahım bir fark göremiyorum.Dizel olur o zaman iş değişir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun güle güle kullan ben de senin arabanın aynısının beyazını aldım, tavana siyah film kaplatmayı düşünüyorum, dediğin gibi 5 ağustosta teslim edecekler.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
maaşallah kazasız belasız cezasız kullanmak nasip olsun.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Maşallah araç harika görünüyor ;) Allah Kaza Bela göstermesin...
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı megamania

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.
70-620 Passed
70-290 Passed
70-291 Passed
70-299 Passed MCSA
70-293 Pending

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkes fabiacı oluyor :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı tayfuni

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tavani yapinca mutlaka resim yolla belki bende tavani beyaz yaparim ....
Ama ruhsata işletmek lazimmi çift renk oluyor
1,2 ambiante dinamik

Çevrimdışı tayfuni

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;128280
hayırlı olsun güle güle kullan ben de senin arabanın aynısının beyazını aldım, tavana siyah film kaplatmayı düşünüyorum, dediğin gibi 5 ağustosta teslim edecekler.

Tavani yapinca mutlaka resim yolla belki bende tavani beyaz yaparim ....
Ama ruhsata işletmek lazimmi çift renk oluyor
1,2 ambiante dinamik

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi beyaz renge siyah tavan yapınca çift renk gbi olmuyor dikkat de çekmiyor fakat siyah üstüne beyaz yaparsan dikkat çeker çift renk gibi olur, polis çevirmesinde sıkıntı yaşayabilirsin çünkü ben araştırdım ruhsata işletmek gerekiyormuş masrafı da yaklaşık 200 tl ama ben işletmiycem bakalım sıkıntı olmaz inşallah :))

Çevrimdışı tayfuni

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Doğru bende sordum yol
da sorun olmuyor ama muayinede sıkıntı oluyormuş.... Ama giderken çikarirsin

eser kardeş senin fabia 1,4 ambiate dinamik sanırım 1,2 ambiante dinamik arasında motordan başka fark varmı ...jantlar sisler gösterge falan
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2010, 17:55:55 Gönderen: tayfuni »
1,2 ambiante dinamik