škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Toyota Corolla (2007)'ya LPG ne önerirsiniz?

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim LPG uygulamam neticesinde Dayıma ilham kaynağı oldum :++: Dayım hayatta LPG taktırmazdı normalde.Nasıl oldu anlamadım bana sordu memnunmusun diye..Gördü beni durmuyor kapıda araba :D

LandiRenzo diyeceğim ama belki uyum sağlamaz.Veya Toyotaya uygun bir marka vardır onu taktırırırız..

Benzinde 400 kuruş yakıyor :D

Uyumlu olduğunu bildiğiniz duyduğunuz bir LPG kit markası varmı ?

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

IceMaN70

• Ziyaretçi
400 kuruş baya çokmuş :P ben fabişe atiker fast taktırdım sorun yok :D sadece motorun sesi azaldı :D tabi tork kaybıda oluyor ızcık

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Toyotaclub sitelerine bi bakmak lazım bence. Oralarda vardır tavsiyeler. Babamda dizeli var bu kasanın çok az yakıyo maşallah, güzel de gidiyo. Benzinlisine göre çok büyük bi fiyat farkı da yoktu biz aldığımız zaman. Bence arabayı 0 alıyorsan ve dizeli ile arasında 3-4 milyar fark varsa dizel tercih edilmeli.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;128283
Toyotaclub sitelerine bi bakmak lazım bence. Oralarda vardır tavsiyeler. Babamda dizeli var bu kasanın çok az yakıyo maşallah, güzel de gidiyo. Benzinlisine göre çok büyük bi fiyat farkı da yoktu biz aldığımız zaman. Bence arabayı 0 alıyorsan ve dizeli ile arasında 3-4 milyar fark varsa dizel tercih edilmeli.

Kanka o sitelerede baktım ama marka karmaşaşası orda da var.Net bir bilgiye ulaşamadım.Eğer hala ulaşamazsam LandiRenzo önereceğim..

Dayım ilk çıktığı dönemde almıştı.Dayım dizel sesi olur diye almamıştı sanırım.Kaldıki 3 ay içinde dizel C4'ü satmıştı çok sesli diye :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;128286
Kanka o sitelerede baktım ama marka karmaşaşası orda da var.Net bir bilgiye ulaşamadım.Eğer hala ulaşamazsam LandiRenzo önereceğim..

Dayım ilk çıktığı dönemde almıştı.Dayım dizel sesi olur diye almamıştı sanırım.Kaldıki 3 ay içinde dizel C4'ü satmıştı çok sesli diye :D

O zaman başka tabi.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üstadım bir toyota sitesnin admini kankama sordum.

landirenzo ve zavoli  diğerlerine bulaşmasın diyor. aklına takılan bişi olursa ona iletişim sağlayabilirim sana :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
9. Nesil Corolla'da bir hocam çok memnun şekilde "E-gas" marka sistem kullanıyordu. 10. nesil için aynı uyumluluk söz konusu mudur, bilemem.:)

Alıntı yapılan: mygokhan;128286

Abi, dizel Corolla'nın sesinden dizel olduğunu anlayabilecek çok insan yoktur. Anlayabilen gruptaki insanların çoğu da bu dizelin benzinli motorlardan daha sessiz olduğunu söyler herhalde.:D

Abartısı bir yana, D4-D hakikaten emsalsiz bir sessizliğe sahip. Çoğu benzinli motordan daha düşük bir sesle çalışıyor. Alacakların değerlendirmesini öneririm ben de.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle