škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Led yapmak?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;128612
Markalı LED bile aldım yurtdışından, Avrupa malı, o bile çok dayanmadı, hepsini flamanlı hale geri çevirdim :)

Passat'da arıza lambası yakabilir, düşük akım çektiği için ledler..

O zaman hiç kurcalamaya gerek yok abi:++:
Arıza lambası yakarsa babamda beni yakar:knp:

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim fabişte plakalar tavan lambası parklar komple led yaptım çok güzel oluyor patlar çatlar dediler halada sorun yok smd led alacaksın ama. ilk başta içerisi stadyum gibi oldu ama zamanla göz alışıyor:) hemen yap özellikle plakalara. resmi inceleyebilirsin pek belli değil ama gündüz olduğu için

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İzma resminde görünüyor zaten plakalıklar bu şekilde 3-4 aydırda sorun yok. .

Eğer klasik tip ampülde beyaz isteniyorsa mtec in ampülleri var onlar güzel ama şu zamana kadar en fazla 1 sene gittiler babam gece gündüz yaktığından belli süre sonra mefta oluyorlar :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;128609
Bir de içte kapılar kapansa bile hafiften yanık kalabiliyor bazı araçlarda, dikkat et.

Ömür konusunda sağı solu belli olmuyor. Ama flamanlı ampul kadar değil ömrü, 3-5 haftada yakan çok sayıda kişi var ;)
aynısından 1 gün içinde 2 takım değiştik arkadaşın toledoda sonra gittik beyaz renk ışık veren mtec ampül aldık 2 senedir problem yok.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafiften yanık kalmasının sebebi Palse With Modulation tipinde elektrik ile beslemesi. Yani AC gibi yaklaşık bir sıçrama yapması. O hafif yanık kalmada akünüzün falan bitmesi yüz yıllar alır o konuda şüpheniz olmasın.

Beyaz renk ise sarıya göre daha az ışık verir ancak kullanılacak led sayısının fazlalığı ile bu olay absorbe edilebilir.

Tavsiyem piyasa malı bu tür ürünlere para vermektense yerine yaptırmak ya da yapmak. Ancak araçta dediğim gibi PWM voltaj olduğu için beslemeden önce bir regülatör katının olması şart. Olmaz ise denildiği gibi kısa sürede de yanabilir ledler yanmayabilir de :)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arıza lambası yakan araçlarda mtec öneririm ama ışık şiddeti az kalıyor sarı lambaya göre benim plakalıklar mtec idi patlayınca yenisini almaya üşendm ve orj haline döndürdüm :) iç lamba ise bende sofit olduğu için hem öne hemde arka koltukların olduğ yere 6 ledli sofit aldım 3-4 aydır bir sorun yok ama yne de sarı ışığa göre daha loş onlar da :D

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arıza lamanız da yanıyorsa araya konacak bir taş direnç sorunu çözecektir. Sebebi ise ledlerin AKIMI az çekmesidir. Haliyle ECU la bu ampul yanmii diyor :D

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
wallla bn kendim alıp taktığım için beceremem heralde öle taş direnç fln :D onun için parklar mtec plaklar sarı su anda :D