škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia cılar dikkat arabanın kapılar kitlendi

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar birkaç gün önce arabama bindim izmirdeydim haliyle hava sıcak  arabayı çalıştırdım ve klimayı açtım aracın içi biraz serinlesin diye  dışarı çıktım cıkar çıkmaz kapılar kitlendi :S araba ve klima çalışıyor  yedek anahtarda yanımda yoktu. bir süre camlara bastırdım elimle açmaya  çalıştırm ama olmadı. en iyisi kelebek camı patlatayım dedim servisi  aradım fiyat aldım:) çilingir çağırsak şimdi daha çok tutacaktı. neyse  cama tüm gücümle vurdum ne sağlam cammış kıramadım sonra arkadaşı aradık  çilingir bulduk geldi 1 dk da kapıları açtı:) yani pek güvenli bir araç  değil fabiş arabanızda değerli eşya bırakmayın derim..

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gemiş olsun abi.
Bizima racın kapılarda mandalda yok,şöför camını patlatmadan kilidi açmak çok zor:++:

Geçen yıl eski aracımız Vectradada aynısı başıma geldi.
Köyden dönecektik,babam çalıştır,klimayı aç araba soğusun dedi.Açtım,kapattım kapıyı,tak diye kitledi:knp:
Yedek anahtarda istanbulda.Ne yapalım ne yapalım derken bagaja bastım,tık diye açıldı.Arka sağ koltuğun kilidini kırıp içeri girdimde açtım aracı:knp:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: C@GL@R;129081
arkadaşlar birkaç gün önce arabama bindim izmirdeydim haliyle hava sıcak  arabayı çalıştırdım ve klimayı açtım aracın içi biraz serinlesin diye  dışarı çıktım cıkar çıkmaz kapılar kitlendi :S araba ve klima çalışıyor  yedek anahtarda yanımda yoktu. bir süre camlara bastırdım elimle açmaya  çalıştırm ama olmadı. en iyisi kelebek camı patlatayım dedim servisi  aradım fiyat aldım:) çilingir çağırsak şimdi daha çok tutacaktı. neyse  cama tüm gücümle vurdum ne sağlam cammış kıramadım sonra arkadaşı aradık  çilingir bulduk geldi 1 dk da kapıları açtı:) yani pek güvenli bir araç  değil fabiş arabanızda değerli eşya bırakmayın derim..

Geçmiş olsun...

Aslında en güvenli İmmo kodlamasına sahip araçtır skoda modelleri..128 bit idi yanılmıyorsam.Merso, BMW gibi araçlarda kullanılan cam tüp şeklindeki immo çiplerinden kullanılıyor.Mesela reno clio'da falan kar çiplerden vardı en son baktığımda.Philips üretimi..

Bunlar dandik olanlardan..

Bu da cam olanlarından..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Rahmetli babam çilingirdi, en baba arabayı 1 dk'da açardı, çiziksiz, hasarsız, kod, immo falan hikaye ;)

Yani Fabia'ya has bir şey değil kolay açılması, her araç böyle.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapıları açar ama arabayı çalıştıramayız değil mi o kadar kolay??
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;129087
Kapıları açar ama arabayı çalıştıramayız değil mi o kadar kolay??

bence çalıştıramayız gösterge değişti orjinal anahtarı takınca bile çalışmadı.

IceMaN70

• Ziyaretçi
benimde sofor tarafının switch bozukken yapıyordu böyle yaptırdım şuan kitlemiyor :D

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;129089
en fazla teybi götürür diye düşünüyorum :)

4-5 yıl önce bizim arkadaşın focus tan hava yastıkları çalınmıştı. Teyp yerinde duruyordu.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Bende arka koltuktan veya bagajdan birşey almak için kumandadan kapıları actıgımda söför tarafı açılmadıgından heralde belli saniye sonra kitliyor.hadi yanlışlıkla açılmaya karşı belli bir süre sonra kapatmak için yapmışlar ama sadece arka koltuktan birşey almak için açtıgında kapı açıkken bile otomatik hepsini kapatıyor.
Eger dalgınlıkla arka kapıdan alacagını alırken anahtarıda içeride unutup kapıyı kaparsan hiçbir kapı birdaha açılmıyor.allahtan bu ilk başıma geldiginde evin önündeydim ve yedek anahtarla açmıştım.:kiki:
şimdi herşeyi arabada unuturum anahtarı elimden veya cebimden ayırmam :kiki:
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyyah;129095
4-5 yıl önce bizim arkadaşın focus tan hava yastıkları çalınmıştı. Teyp yerinde duruyordu.

Haber...

Alıntı
Otomobillerin hava yastıklarını çalan 3 kişi yakalandı                         
                                                                                                                                                                           İstanbul'un çeşitli ilçelerinde otomobillerin hava yastıklarını  çalarak tanesini 2 bin 500 liradan sattıkları ileri sürülen 3 kişi  adliyeye sevk edildi.                                                                                                                                    

Alınan bilgiye göre, Kadıköy'de önceki gün sabah  saatlerinde bir otomobilin direksiyon bölgesindeki hava yastığını almaya  çalışan Süleyman P. (48), polisler tarafından suçüstü yakalandı.  Hırsızlık sırasında çevreyi gözleyen bir kişi ise olay yerinden kaçtı.  
 Olayla ilgili çalışma başlatan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü  Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Süleyman P'nin suç ortakları  olduğunu belirledikleri Gültekin P. (32) ve Ali Ç'yi (31) de  Sultanbeyli'de gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan  aramalarda, 15 adet hava yastığı bulundu.  
 Şüphelilerin, otomobillerin direksiyon bölgesindeki hava  yastıklarını 5 dakika gibi kısa bir sürede çıkartarak çaldıkları ve  tanesini 2 bin 500 liradan bazı otomobil ürünleri satan şirketlere  sattıkları tespit edildi.  
 Polisteki işlemleri tamamlanan 3 kişi, Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi.

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
3 sene önce bizde sw dizel fabia special vardı. 20 sn de kendini kitliyodu anahtarı içinde unuttum kitledi.Tekrar eve gitmişti babam....
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
demekki var böyle durumlar. artık yedek anahtarı alırız yanımıza yarım saat araba rolantide klima açık çalıştı:)

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

06lkn66

• Ziyaretçi
arabaya binince ilk işim camları indirmek olduğundan hiç sorun olmuyo bu kitlnme olayı bana:D