škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Siz Hiç Katil Gördünüz Mü ?

Ziyaretçi · 4 · 2184

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Başka bir forumda okudum paylaşmak istedim.Bizim forumumuzda zaten hız  vs. konuları konuşulmasada ben paylaşmakta zarar olmayacağı  kanaatindeyim.

Siz Hiç Katil Gördünüz Mü?

Hayatınızda hiç ölü bir çocuğun yüzüne  baktınız mı ? Ya bir anneye oğlunun öldüğünü söylediniz mi ? Dışarıda  hüzün ve merak ile bekleyen kalabalığa " maalesef kaybettik.." demenin  dayanılmaz ağırlığını yaşadınız mı? Aracın çarptığı annesinin kucağından  yola fırlamış 3 yaşındaki bir kız çocuğunun " annneee, annneee.." diye  feryatlarını dinleyip, " annen birazdan gelecek.." derken, o annenin bir  daha asla dönmeyeceğini bildiğiniz hiç oldu mu ?...

Siz hiç  katil gördünüz mü ? Yurtdışındaki üniversitelerde zorlu eğitim sürecini  tamamlayıp, ülkesine geldikten sonra hız meraklısı bir sürücünün  tekerlekleri altında canını veren dünya güzeli bir kızı ?... Ve hızın  yarattığı adrenalin fırtınasından yaşamın ölümlü yüzüne düşmüş sürücünün  "ben şimdi ne yapacağım" diyen çaresiz yüzünü Her gün aynada gördüğünüz suratın bir gün katil olabileceğini hiç düşündünüz mü ?

Hangi  otomobil daha performanslıdır ? 0-100 arasını 7.4 saniyede mi 10.1 de  mi alıyorsunuz ? En güzel makası kim atar ? Virajda yanlamak ne demektir  ? Yeşil ışıkta nasıl kalkıyor hangi araçlara toz yutturuyoruz ? Hafif  ticari aracım niçin 140 km hızın üzerine çıkmıyor ? Bu yollarda 90 km  hız sınırlaması çağımıza uyuyor mu Şehir içinde sol şeritte 120 km hızla seyreden araca sellektör yaptım ama yol vermedi adam denyo mudur ?...

Ben  bir beyin cerrahıyım. Ortalama 2 günde bir trafik kazasında ölmüş yüz  görüyorum. Annelere "oğlunuz ... maalesef.." diyorum. Yaşamın ince ipini  saatler süren operasyonlarda bağlamaya çalışıyorum. Hüzünlü insanların  ağlamalarını dinliyorum... Ölü canlar konuşamıyorlar. Konuşabilselerdi,  katilin ne muhteşem bir makine olduğunu anlatacaklardı. 100 km hıza 7  sn'de ulaşmış ve bedenini 3 metre uçurmuştu, hele o spoileri ne de  muhteşemdi.

Dün 6 yaşında bir kız çocuğu getirdiler. Hızperver  bir otomobilin kontrolsuz sollamasında (ya da svrulmasında) aracın  aynası çocuğun sol gözüne çarpmış, alnının sol tarafındaki kemikler  parçalanmıştı. Kırmızı renkli yaratık kazadan sonra kaçmış kayıplara  karışmıştı.... Akşam eve geldiğimde 65 yaşındaki annem arka taraftaki  sokak arasındaki markete giderken, 18 yaşından küçük olduğunu tahmin  ettiği iki sürücünün kalkış yarışmasına tanık olduğunu anlatıyorsu.  Yaşını anlayabilecek kadar yakından görmüştü sürücüyü çünkü kulakları  yırtan bir feryat ile kendisine çarpmaya santimler kala durmuştu  araç....

Nedense hafif ticari araç sürücüleri tek biçim haline  gelmeye başladılar. Combo'lar Caddy'ler, Partner'ler WRC'nin İstanbul  ayağını yaşamaktalar her gün. Ben ise bunlara baktıkça bir katilin  yüzünü görmekteyim. Ammannn bu da mı sorulur " Performans yaşamdan daha  değerlidir" Yaya geçitleri ise yayaları ezmek için işaretlenmiş  alanlardır.

Bir gün aynada gördüğümüz bu yüz de katil olabilir...

Alıntı : http://www.toyotaclubtr.com/sohbet/siz-hic-katil-gordunuz-mu-23335/new/#new

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
güzel anlatmış ve bazılarına ders olabilecek şeyler yazmış.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
saolasın haşmetlüm güzel paylaşımdı...
malesef bende birkaç kez bu şeklde kaza yapıpta vefat edenlerin ailelerine o haberi vermek zorunda kaldım. en zoruysa kütahya da yaşadığım bir olaydı. bir ramazan günü iftarı yapıp teravih namazına yetişmeye çalışan 4 arkadaşın yola aniden çıkan bir kamyonun çarpması sonucu araçlarının devrilip yanmaya başladığını gördük. üç kişiyi araçtan çıkardık ama malesef dördüncü şahsı sıkıştığı için çıkartamadık ve malesef o şahıs gözümüzün önünde aracın içinde yandı. ailesine haber vermekte malesef bana düştü. inan şu satırları yazarken o anlar gözümün önüne geliyor...
senin aracın en son model ve en son sistem olabilir. frene basınca durabilir ama kendi aracından çok yola aniden çıkan veya yolda hata yapan sürücülere dikkat etmek lazım...

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O değil de, şu ticari araç manyaklığına çok güzel değinilmiş. DH forumunda "Chipten sonra 220 yapabilir miyim?" diyen Caddy'ci geldi aklıma.

Şu ticari araçlardaki tehlike apayrı bir konu aslında... Başlı başına bir sosyoloji mastırı yapılır üzerine herhalde.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]