škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

290 km hıza 782 bin euro ceza

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Araba kiralik 2009 model Toyota Corolla VVT-i makine 1.6 olanlari otomatik vites, Interstate-94 Highway'deyiz, ben kullaniyorum. Hiz limiti 65 mil mi ne, yol bombos, ufuk cizgisine kadar dumduz, asfalt bal dok yala cinsten Milwaukee yolundayiz.

105 mil ile falan gidiyorum, arkadan Polis sesi geldi sirf bu ani yasamak icin yaptim belkide disariya hic belli etmesemde bunu istiyordum :D

Siyah bir Police Intercepter Dodge Charger, viiiaaaauuuwwwwww etti bi kere siren verdi hemen vurdum sinyale, bu arada adam en sag seritte tin tin tin ilerliyordu hizli gectigimi gordukten 8-10 saniye sonra arkamda bitiverdi cok kudretli cihazlari var vesselam.

Cektim kenara durdum, hicde ole anlattiklari gibi yok arkana gecer baska ekip cagirir eli hep silahindadir geyikleri olmadi.

Indirdim cami memurda hemen arabadan indi geldi ben siritarak:

-Hi sir! :) (meraba efendim) dedim. O da gulumseyerek;

-May I see your driving licence? (ehliyetini alayim) dedi. Cikardim verdim, ruhsat sordu kiralama yapinca ruhsat vermiyorlar size adamlarda guvenlik hat safhada bi damgali sozlesme var onu verdim. Benim ehliyete evire cevire bakti bildigin Turk ehliyeti ilk aldigimda hayirli olsuna isirilmis bi ehliyet :D

Durdu durdu ehliyetten hic bisey anlamadi ben ona baktim o bana bakti ve dedi ki :D

-You guys are flyiiinnnggg...!!! (ucuyonuz laa :D)

Bende dedim ki,

-Sir I'm really sorry about that I forgot to check the clock It's my fault but I'm gonna pay more attention I promise you I really didn't do that willfull :D :D :D

(kusura bakmayin ya valla dalmisim istemeden oldu)

Biraz gulumsedi Turksunuz ole mi falan dedi :D Oralara kaydi muhabbet.

Sora bizi saldi ama bi daha olursa asla acimamiz yok dedi hiziniz ciddi derece ihlal falan dedi basinizi belaya sokmak istemiyorum ogrencisiniz falan filan saldi Allah kendisinden razi olsun :D

Sora Milwaukee'de yasayan arkadaslarin yanina geldik anlattik durumu, lan oglum senin ehliyetinden bisi anlamamistir nereye ne yazacagni bilememistir adam ondan salmistir dedi. Muhtemelende oyle oldu, ABD'de 105 mil ile yakalandim ve ceza yemedim :D :D :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;130972
...ABD'de 105 mil ile yakalandim ve ceza yemedim :D :D :D
If you are Turk, show them to get them scared of!:rm::hanz:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;130997
If you are Turk, show them to get them scared of!:rm::hanz:

:++::++::++::++::++::++::++:

Hakan gözümden yaş geldi ya süper anlatmışsın :++::++::++::++:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;130972
Araba kiralik 2009 model Toyota Corolla VVT-i makine 1.6 olanlari otomatik vites, Interstate-94 Highway'deyiz, ben kullaniyorum. Hiz limiti 65 mil mi ne, yol bombos, ufuk cizgisine kadar dumduz, asfalt bal dok yala cinsten Milwaukee yolundayiz.

105 mil ile falan gidiyorum, arkadan Polis sesi geldi sirf bu ani yasamak icin yaptim belkide disariya hic belli etmesemde bunu istiyordum :D

Siyah bir Police Intercepter Dodge Charger, viiiaaaauuuwwwwww etti bi kere siren verdi hemen vurdum sinyale, bu arada adam en sag seritte tin tin tin ilerliyordu hizli gectigimi gordukten 8-10 saniye sonra arkamda bitiverdi cok kudretli cihazlari var vesselam.

Cektim kenara durdum, hicde ole anlattiklari gibi yok arkana gecer baska ekip cagirir eli hep silahindadir geyikleri olmadi.

Indirdim cami memurda hemen arabadan indi geldi ben siritarak:

-Hi sir! :) (meraba efendim) dedim. O da gulumseyerek;

-May I see your driving licence? (ehliyetini alayim) dedi. Cikardim verdim, ruhsat sordu kiralama yapinca ruhsat vermiyorlar size adamlarda guvenlik hat safhada bi damgali sozlesme var onu verdim. Benim ehliyete evire cevire bakti bildigin Turk ehliyeti ilk aldigimda hayirli olsuna isirilmis bi ehliyet :D

Durdu durdu ehliyetten hic bisey anlamadi ben ona baktim o bana bakti ve dedi ki :D

-You guys are flyiiinnnggg...!!! (ucuyonuz laa :D)

Bende dedim ki,

-Sir I'm really sorry about that I forgot to check the clock It's my fault but I'm gonna pay more attention I promise you I really didn't do that willfull :D :D :D

(kusura bakmayin ya valla dalmisim istemeden oldu)

Biraz gulumsedi Turksunuz ole mi falan dedi :D Oralara kaydi muhabbet.

Sora bizi saldi ama bi daha olursa asla acimamiz yok dedi hiziniz ciddi derece ihlal falan dedi basinizi belaya sokmak istemiyorum ogrencisiniz falan filan saldi Allah kendisinden razi olsun :D

Sora Milwaukee'de yasayan arkadaslarin yanina geldik anlattik durumu, lan oglum senin ehliyetinden bisi anlamamistir nereye ne yazacagni bilememistir adam ondan salmistir dedi. Muhtemelende oyle oldu, ABD'de 105 mil ile yakalandim ve ceza yemedim :D :D :D

Hakan'im, bizim ehliyetlerimiz Ingilizce zaten neyini anlamadi, arka tarafi ehliyet degil kimlik zaten.. :) Sadece soyle bir sorun yasaniyor, bitis suresi yazmiyor bizim ehliyetlerde bu sorun, kaldi ki bizim kimlikler de bile bitis suresi yazmiyor olene kadar :D

Bu arada bence sen yasal durumu da bir ogren Turk ehliyetini ne kadar kullanabilirsin diye, sonrasinda bir protokol imzalatirlar bilmem kac yil arac kullanma yasagina tabii olursun..
EU ulkelerinde ehliyetler tek bir ehliyet oldugu icin de 3. ulke ehliyetleri 3 ay gecerli sonrasinda yeniden sinava girip EU ehliyeti de almakgerekiyor, heee ben yillardir Turk ehliyetini kullaniyorum ama yasayi bilen polis cok yok, ancak oralarda bu isler daha sikIdir diye dusunuyorum..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
amerikada da 3 ay olarak geçiyor. bir arkadaşım senelerce türk ehliyetini kullandı. hatta oradaki çalıştığı işte bile kendi ehliyetini kullandı. zaten 2 ayda bir tatile geliordu buraya :) her giriş çıkıştan sonra süre sıfırlanıyordu yasal olarak kullanmaya devam edebiliyordu.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Kullaniliyo bizim ehliyet hec bi halt oldugu yok ne kadar Turk gordumse suruyo, polisce cevrildik adam bakti yolladi :D Sure mure hic bise bahsedilmedi, oha ki duruma bakin Turk ehliyetiyle araba kiraliyorum adam pasaport bile sormuyor.