škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia için Hız sabitleme (Cruise Control ) kolu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
orjinal kolu ve işçiligi dahil 380 tl imiş bugün ögrendim.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;13110
orjinal kolu ve işçiligi dahil 380 tl imiş bugün ögrendim.

çok uçuk rakam... eğer taktırmak istersen orj yarı yarıya taktırtabilirim.. hemde serviste...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toGah;13108
bende istiyorum

Sanada buluruz hamza :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı scavans

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır. uğraştım araştırdım ve sonunda bugün taktırdım gerçekten çok güzel hız sabitleyici (cruise kontrol) 2006 skoda fabia TdI arabama ankarada başkent sanayide aslanlar otomotive de taktırdım. fiyat olarak gerçekten servisle yarı yarıya ayrıca arabama otamatik kilit, kitleninince camların kapanması özelligini taktırdım, 15 km hızda kapılar otamatik kapanma gibi. halil usta yaptı. biri ayrıca karşısında benim eskiden beri ustam oan emre ve taner ustalar 80.000 bakımını yaptılar diger bakımlarınıda yapıyorlardı. orjinal parçayı getirip takıyorlar zaten çok dürüst insansanlar insan servisin 3 de bir fiyatını bile bulmadan evime geldim.bu forumdan öğrenmiştim hız sabitiliyici takıldıgını ama ankarada bir yer bulamamıştım.(servis dışında) ankaradaki arkadaşlarla paylaşmak istedim bu sebeble bu arada bu kol auidi,passat ,golf le aynı modelini tam hatırlamıyom. sadece bizde eksra elektirik sistemine bağlamak için kaplo çekiliyor o kaployu bulmak önemli olan zaten o kaplo yüzünden herkez yapamıyor elektirik şeması gerekiyor.son söz bende fabiada bu özelligin olması çok keyifli taner ve emre usta teşekkürler kol bende vardı A3 den çıkma onu taktırdım ama normalde 200 e takıyorlar hepsi onlardan servis 340 istedi 200 taktıkları yerli yan sanayi ama aynı işi görüyor.tabi orjinal her zaman iyidir.ama değermi zaman gösterir ama yan sanayiyede garanti veriyor halil usta ben arabamın bir kaç işini yaptırdım o yüzden tek bir fiyat yoktu 150 tl verdim ama otomatik cam kapama 15 km hızda kapanma otomatik kilit sistemi cam otamatik kapanmayı felan yaptırdım kısaca 200 tl takıyor diyebiliriz gerçekten çok güzel,rahat yaz geldi uzun yol zamanı mutlaka taktırın derim
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2010, 02:05:47 Gönderen: scavans »

Çevrimdışı C@GL@R

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kaça taktırdınız önemli kısmı söylememişsiniz

ARIZA TESPİT CİHAZI TEMİN EDİLİR.....

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önemli olan yan sanayi olması değil yan sanayi olupta sorun yaratabilir önemli olan bu tut ki devreye aldınız daha sonra frene bastınız cihaz devreden çıkmadı ne olucak daha sonra allah korusun hassas şeyler sonuçta elektronik :)

Çevrimdışı malis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: karanlık;160267
hız sabitleyici her modole taıklabiliyor mu?

Takılıyor diye biliyorum

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 3-4 defadan beri hız sabitleme bazen tutmaz oluyor,mesela bugün düğmeye bastım hız sabitlenmedi,geçenlerdede yaptım olmadı ama akşam bir yerden gelirkende giderkende hızı sabitlemiştim acaba neyden olabilir,bir yerlere dokunmakla mı bişi oluyor anlıyamadım.off pozisyonunda da değil on konumda kilitleme butonu,ama buna arağme tutukluk yapıyor.Sebebi ne ola ki?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;224099
Arkadaşlar 3-4 defadan beri hız sabitleme bazen tutmaz oluyor,mesela bugün düğmeye bastım hız sabitlenmedi,geçenlerdede yaptım olmadı ama akşam bir yerden gelirkende giderkende hızı sabitlemiştim acaba neyden olabilir,bir yerlere dokunmakla mı bişi oluyor anlıyamadım.off pozisyonunda da değil on konumda kilitleme butonu,ama buna arağme tutukluk yapıyor.Sebebi ne ola ki?
Bildiklerim:
1- Belli bir hızın altında sabitlenemiyor.
2- Pedallardan birine basıldığında devreden çıkıyor.
3- Kolda da bir sıkıntı olabilir diye geliyor aklıma.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;102002
Önemli olan yan sanayi olması değil yan sanayi olupta sorun yaratabilir önemli olan bu tut ki devreye aldınız daha sonra frene bastınız cihaz devreden çıkmadı ne olucak daha sonra allah korusun hassas şeyler sonuçta elektronik :)
Fren lambanız yanmazsa, cc de devreden çıkmamış demektir, yani o an arıza yapan kol, cc sistemi falan değil, ''fren müşiridir''.

Alıntı yapılan: kadir_;102002

Alıntı yapılan: malis;160267
hız sabitleyici her modole taıklabiliyor mu?
68Hp lik comfortlar dışında tüm modellere oluyor, 68 liğin gaz pedalının telli olması nedeniyle ECU su da uyumlu değil yani.

Alıntı yapılan: fenomen;224099
Daha önce yapılmış paylaşımlarda direksiyondaki ya da sinyal kolundaki cc tuşları; kirlenme, korozyona uğrama gibi nedenle iletkenliğini yitiriyor, temizlik ile sorun çözülüyor.:ok:
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;224227
Bildiklerim:
1- Belli bir hızın altında sabitlenemiyor.
2- Pedallardan birine basıldığında devreden çıkıyor.
3- Kolda da bir sıkıntı olabilir diye geliyor aklıma.
haşmetlüm
 a-30 km nin üstünde sabitlemeye çalıştım olmadı zira sınır 30 km hızdan aşağı çalışmıyor
 b-pedallara o esnada dokunmadım 4 yıla yakındır kullanıyorum bu aygıtı
 c-kolda olabilir mi acaba bu şık doğru olabilir:ok:
 d-biraz önce pazardan geldim denedim hiç bi sorun yok aktifleşmesi süper:ok:
 e-geriye ne kaldı bilemiyorum?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;224510
...b-pedallara o esnada dokunmadım 4 yıla yakındır kullanıyorum bu aygıtı...
Pedallardaki müşirlerde de sıkıntı olabilir. Pedala basmışsın gibi hareket ediyor olabilir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;224657
Pedallardaki müşirlerde de sıkıntı olabilir. Pedala basmışsın gibi hareket ediyor olabilir.
Arkadaşlar bu cc dün yine çalışmadı ortacaya giderken ama gelirken çalıştı bu sistemi kimler halledebilir.oto elektrikçisi çözebilir mi acaba?