škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI' mı ? 1.2 TDI' mı ?

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
son sürat değerini değiştireceğini  sanmam ama etkisi belli bir süratten  sonda daha yavaş hızlanması olr. zaten aynı etki 1,2 tdi dede olur.mesela benim 1,4 tsi leon 150 160 dan sınra normal 1,6 gibi hızlanıyor torkun etkisi azalıyor bg konuşmaya başlıyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;133358
Beygir yetmedi tamam demekte var:++::++::++::++::knp:
Yettiği yere kadar gidersin beygirsiz; ancak torksuz rampada kalıverirsin.:wnk:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;133368
skdoa sitelerinde teknik veri bulmak ölüm yahu.

seat global sitesidnen ekliyorum. performans verileri. aradda uçurum var.

1,2 tsi
Maximum speed (km/h) 190
0-100 9,8 sn
Acceleration 80-120 km/h (s) at V 13.7
Acceleration 1000 m (s) 31.5
City driving (l/100 km) 6.8
Extra city driving (l/100 km) 4.5
Ponderable consumption (l/100 km) 5.3

1,2 tdi

Maximum speed (km/h)168
Acceleration 0-100 km/h (s) 13.9
Acceleration 80-120 km/h (s) at V14.2
Acceleration 1000 m (s)35.7
TDI' ın yakıttüketimlerini niye kesiyorsun kardeşim.:hih: N' oldu yoksa tüketimde de mi uçurum var aralarında?:wnk::haha:

Ben 1.2TDI' ı tercih ederdim zira TDI 0-100 km/s' yi 9,8 saniyede yapıyor, TDI 13 saniyede. Bana göre arada hiç de uçurum yok. Etrafımı izleye izleye giderim sağdan sağdan.:wnk:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle TSİ derdim fındık yada cücük kadar turbosuda olsa benzinlide turbo ayrı zevk veriyor.Varsın ortalaması 1 lt fazla olsun derdi az bakımı kolay

Ki biri 74 biri 105 hp uzun yolda TSİ ın zevki daha güzel olur çekmeme sorunuda olacağını sanmıyorum o yüzden TSI derim

Bizde senede 25 bin km ye yakın yol yapıyoruz ama babam vaz geçemiyor.Dizele sürekli sürüklemeye çalışsamda çok yol yapıyosun die o gene istemiyor o seriliği bulamıyacağını düşünüyor bi yandanda haklı yeri geldiğindede deviri konuşturuyor dizel ona kalsa fazla dayanmaz :)

İşin özü TSI derim sonuçta senede 10-15 bin km den fazla yapacağınıda sanmıyorum abi o 3 bin TL yi anca 3 senede çıkarırsın yada çıkaramazsın . .

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TDI değilde 1.6 TDI olsaydı o zaman TDI derdim ama 1.2 TDI performans olarak düşük kalıyor.1.2 TSI hem performanslı hemde az yakıyor.Ayrıca benzinli olması nedeniyle daha sessiz ve konforlu.Ben 1.2 TSI diyorum.Bana göre dizel alacaksan 1.6' dan aşağı almayacaksın.Gerçi bu seferde karşına farklı seçenekler çıkıyor.Mesela Giuliettanın 1.6 dizelini adam gibi donanımlısını istediğin zaman 58-60 civarına alabiliyosun.Ama aynı fiyat aralığında 1.4 TSI superb elegance ve 1.6 T insignia cosmo gibi lüks seçenekler çıkıyor.Hadi bakalım çık işin içinden nasıl çıkıyosun.Burda devreye yine aracı ne sıklıkla kullandığın giriyor.Ama şunuda belirtmeliyimki devir dizel devri bu bir gerçek.Dizel alıyorsanız araçtaki bazı lükslerden vazgeçmek zorundasınız.Buda bir gerçek.İnsanın cidden kafası karışıyor.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

06lkn66

• Ziyaretçi
1.2 tdı 74 beygir bizim 1.4 tdı 75 beygir ben hiç yetersiz kaldığını görmedim gayette tatminkar bi motor olabilir yeni fabiada

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;133402
Yettiği yere kadar gidersin beygirsiz; ancak torksuz rampada kalıverirsin.:wnk:

Abi sanki burda 1.2 TDI-TSI değilde 1.2 HTP-TSI karşılaşması yapıyoruz.
1.2 TSI ile en son denilecek kelime tork yetmedi oda karşında 1,6 TDI olursa..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende isterim TDI, kaldıki bu devirde benzinli araba almak paran kısıtlı ise zor..

Ama şu 105 beygir ve TSI motor insanı acayip cezbediyor..

Mesela 50 TL 'lik benzinle şehir içi 200 km yaptırabiliyorsa bana o zaman katlanırım ama yine fazla yakacaksa isterde 130 beygir olsun düşünmem..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI octavia adil olmamış :)

fabia lazım..
1.2 TSI

http://www.youtube.com/watch?v=g05OkFpsHwU&feature=related
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia mevzusu oldu onan ekledim fabia ona göre daha iyi kaçıyor fark etmez :)

Roomi verelim 1.2 TSİ? :D

http://www.youtube.com/watch?v=ySY4-tktGbw

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;133405
TDI' ın yakıttüketimlerini niye kesiyorsun kardeşim.:hih: N' oldu yoksa tüketimde de mi uçurum var aralarında?:wnk::haha:

Ben 1.2TDI' ı tercih ederdim zira TDI 0-100 km/s' yi 9,8 saniyede yapıyor, TDI 13 saniyede. Bana göre arada hiç de uçurum yok. Etrafımı izleye izleye giderim sağdan sağdan.:wnk:

%30 dan fazla bir oranda fark  performansta uçurumdur saygıdeğer abim :)

1,2 yi geç ben 1324 kg leon 1,4 le ankara içinde geçen hafta 5,4 ortalama ile gezdim. bu fabia da ayağına hakim birisinde olsn 5 lt altında yakar buda diğerseçenekleri gereksiz kılar (lpg-dizel)
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2010, 19:24:31 Gönderen: mayham85 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Valla vatandasi anlamak guc.

Yav biz ekonomi diyoz millet diyor TSI daha esnek daha suratli bilmem ne hemde ayagina hakimsen 5 lt yakarsin.

Hadi diyon o kadar torku bu kadar beygiri var, basa basa sur bakiyim kullan o beygirleri 8 litre yakiyo mu yakmiyo mu goreyim! Diyon ki ayagina hakim ol, la madem kastiracaktim o kadar gucten torktan beygirden ne bahsediyon???? Kullanmayacaksin ki!

TDI cihazi al basa basa git 140-160 yakmaz hoca yine yakmaz....

Benzinli ile icerde afakanlar basa basa gidersin 5 litre yakar, dizelde gomcure gomcure gidersin yine 5 yakar, ki mazot daha ucuz.

Aha bak daha az tuketimle daha hizli gittin, olay o zaman bitti....

Ama vay TSI soyle vay TSI boyle tamam hos hadi bas anasini satiyim yine 5 litre yaksin anlayalim o zaman... Haa yakamaz o kadar az iste ben bunu anlatmaya calisiyorum surat ve ekonomi yok benzinli motorlarda. Basmazsan zaten avuc kadar motor ne yakacak onu bizde biliyoz, ha tabi TSI in 5 litre yaktigi kosullarda TDI 3 civarlari gider ayri meselee.... :)

Pratik yok bisey yok cikip anlattigimiz anlasilmadan bole garip garip yorumlar geliyor anlamak guc bazen insanlari...

Dizelin kahrinida cok merak ettim dogrusu cekilemeyen kahri neyse...? Paran vardir  dert degildir o zaman git benzine ne dinleyecen bende anlarim ama herkeste ayni para yok.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2010, 20:17:51 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ekonomi deyince elbette dizel, ötesi yok tabi.
Hangisi ekonomik diye tartışmak yersiz.Tdi en ekonomigi ötesi yok.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP