škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gösterge Temizliği Sonrası Arabam Çalışmıyor :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Forumdaki gösterge temizliği yazılarını okuduktan sonra bende göstergelerimi temizlemek istedim ve bugün göster panelini söküp iyice bir temizledim. İyiki de yapmışım ampullerim iyice kararmışlar çünkü.

Ama gel gelelim Göstergemi toplayıp yerine taktığımda diğer panelleri yerine takmadan gösterge ışıklarını kontrol etmek istedim. Malesef sinyallerim arka park lambalarımın yanmadığını farkettim. Acaba bi ihtimal araba çalışmadığındanmıdır dedim arabayı çalıştırmak istedim Fakat arabam çalışmadı. Gıy gıy gıy etti alamdı. sonra tekrar denedim bu sefer gıy gıy bile etmedi.

Sizce benim sorunum ne olabilir. Bana nasıl yardımscı olabilirsiniz?

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akü bitmiş olabilirmi acaba bi kontrol etmek lazım
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimal işlem sırasında düğmeleri açık bırakmış olabilirsiniz yada ampül değişim sırasında sigortalarda sorun olmuşta olabilir :)

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;133689
akü bitmiş olabilirmi acaba bi kontrol etmek lazım
yok akü sağlam

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;133695
Büyük ihtimal işlem sırasında düğmeleri açık bırakmış olabilirsiniz yada ampül değişim sırasında sigortalarda sorun olmuşta olabilir :)
Düğmeler kapalıydı ama sigortaların sorun yaratmış olası hakkında biraz daha bilgi verebilirmisiniz. nereyi kotrol etmem gerekiyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde ampül sök taklarında oluyor bizimde parkları değiştirirken sol taraf komple gitti sigortası yanmış değiştirince düzeldi sizde elektrik düzenine zarar vemiş olabilirsiniz bi elektrikçiye gösterin derim. .

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akü nün sağlam olduğunu nasıl anladınız belirtiler akü gibi ?

bir sellektör yapın bence uzunlar  yanıyorsa iyi :)

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;133725
akü nün sağlam olduğunu nasıl anladınız belirtiler akü gibi ?

bir sellektör yapın bence uzunlar  yanıyorsa iyi :)

Kontak açıkken farları yaktım. uzunları yaktım. dörtlüler yanıyor. ve aküyü değiiştireli 1 sene bile olmadı.

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;133714
Genelde ampül sök taklarında oluyor bizimde parkları değiştirirken sol taraf komple gitti sigortası yanmış değiştirince düzeldi sizde elektrik düzenine zarar vemiş olabilirsiniz bi elektrikçiye gösterin derim. .

Ustaya en son göstermek istiyorum. Hani kendim bozdum kendim yaparım mantığı :)

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda forman de var mıdır bilemiyorum ancak, Opel Corsa C kasa da gösterge paneli olmadan araç çalışmayıp aynen bahsettiğiniz gibi marş alır gibi yapıp çalışmıyor.

Sizin panelin de belki böyle bir özelliği vardır ve arkada yer alan soket oksitlenme yapmıştır ki yeniden taktığınızda yerine tam olarak oturmadığından oksitli yerler basıyor olabilir, ve yahut göstergeye giren jakının kablolarından içten kopma yapmış olam olabilir. Bence soketi sökün kontak spreyi sıkıp içini fırça ile yapabildğiniz kadar fırçalayın. Hoş bu yetmez aslında arasına ince bir eğe sokabilirseniz güzelce eğelemeyi deneyin. Kontak spreyi iyice kurumadan (kısa sürer) yerine takmayın. Spreyi panelin tarafına değil arabada kalan jaka sıkın.

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;133780
Skoda forman de var mıdır bilemiyorum ancak, Opel Corsa C kasa da gösterge paneli olmadan araç çalışmayıp aynen bahsettiğiniz gibi marş alır gibi yapıp çalışmıyor.

Sizin panelin de belki böyle bir özelliği vardır ve arkada yer alan soket oksitlenme yapmıştır ki yeniden taktığınızda yerine tam olarak oturmadığından oksitli yerler basıyor olabilir, ve yahut göstergeye giren jakının kablolarından içten kopma yapmış olam olabilir. Bence soketi sökün kontak spreyi sıkıp içini fırça ile yapabildğiniz kadar fırçalayın. Hoş bu yetmez aslında arasına ince bir eğe sokabilirseniz güzelce eğelemeyi deneyin. Kontak spreyi iyice kurumadan (kısa sürer) yerine takmayın. Spreyi panelin tarafına değil arabada kalan jaka sıkın.

:+1: bizim fabiada gösterge arızalanınca araç kendini kitledi, immo devreye girip çalışmasını engelliyordu tabi farlar felan çalışıyordu.

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Bende dedikleriniz gibi arabanın bütün aksamını topladıktan sonra itekleyerek çalıştırdım. Hemen sinyalleri dörtlüleri vs. vs. kontrol etttim hepsi çalışıyor.

Çevrimdışı desperado

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlginç, akü bitmiş o zaman :)

Göstergeleri bende temizlettirdim arkadaslar hiç bulaşmadım ben. sağolsun skoda serviside öle bi kıyağı yaptı bana(E yapsın artık sermaye bıraktım senelerdir :D ) torpido komple genel bakımdan cıktı cillop gibi oldu ücretsz :) Koltuğa oturduğumda artık o tozlu göstergeleri görmüyorum.
-------------------------------------------------