škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hesap işletim ücreti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yapı kredinin internet bankasına girdiğimde 35 tl gbi bir ücretin 6 ay için hesap işletim ücreti adı altında kesildiğini gördüm. yani senede 70tl öğrenci için çok para tabi öğrenci hesabı için eskiden kesilmiyordu fakat o da kalkmıs bu seferlik iade edilceği söylendi fakat sonra yine dewam edicek acaba hesap işletim ücreti almayan bir banka varmı?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Annem bankacı olduğundan anlarım az çok, hesap işletim ücreti almayan banka yok diye biliyorum zaten belli bir mevlanın üstündeki hesaplardan kesilmiyor.Yani olan az parası olana oluyor:D

Akbank exi26 almayabilir belki.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaa hesap da lazım oluyor bazen gittigidiyorda bazen de alıveriş yaparken fln da senede 70 tl de çok fazla wax+polish alınır o parayla :D

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hesap işletim ücreti ödememek şu şekilde mevcut;

1. Sahip olduğunuz hesap, maaş hesabına bağlı olmalı. (çalıştığın işyeri o hesaba para yatırmalı)
2. En az iki adet faturanızı (gaz,elektrik,su,gsm,sabit tel) hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vermelisiniz.

Bunun haricinde neredeyse tüm bankalar hesap işletim ücretini her 6 ayda bir yansıtırlar.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2010, 17:47:38 Gönderen: kobak »

Škoda Superb Mk1 (3U)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hertürlü ödicez yani :) hepsinin ücreti aynı mı peki bari daha az ödeyelm :)

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gözüme çarptı;

Alıntı
2. HESAP İŞLETİM ÜCRETİ İLE İLGİLİ YAPABİLECEKLERİNİZ :

1 - İlk Önce Bankadan İade İstemelisiniz : Hesabınızdan "Hesap İşletim Ücreti" vb bir isimle kesinti yapıdığını farkettikten sonra en kısa sürede aşağıdaki itiraz dilekçesini doldurarak iadeli taahütlü posta ile PTT'den banka’ya göndermelisiniz.  
[URL=http://www.tuketiciler.org/files/hesap-isletim-ucreti-iadesi-bankaya-1.doc]# (Bankaya gönderilecek dilekçeyi indirmek için tıklayınız)[/URL]

2 - Paranız İade Edilmesse TSHH'e Başvurmalısınız : Tahsil edilen haksız ücret size 30 gün içinde iade edilmez ise ikamet ettiğiniz ilçenin Kaymakamlık binasında bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyetine aşağıdaki dilekçe ile başvurunuzu ücretsiz olarak yapınız.
[URL=http://www.tuketiciler.org/files/hesap-isletim-ucret-iadesi.doc]# (TSHH'e verilecek dilekçeyi indirmek için tıklayınız)[/URL]
Dilekçenize aşağıdaki kararlarında çıktısını alarak ekleyiniz.
 [URL=http://www.tuketiciler.org/files/hesap-isletim-ucreti.jpg]Banka Hesap İşlem Ücreti İade Kararı[/URL]

[URL=http://www.tuketiciler.org/files/BankaUcreti-Mahkeme-Karari.jpg]Banka Hesap İşlem Ücreti İadesi Yönünde Tüketici Mahkemesi Onama Kararı[/URL]
[/URL]

Škoda Superb Mk1 (3U)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yani bu alınan hesap işletim ücreti yasal değilmi?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam ödemiyor hiç bir bankaya. .

Biraz uğraşmanız lazım sadece :)

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;134115
yapı kredinin internet bankasına girdiğimde 35 tl gbi bir ücretin 6 ay için hesap işletim ücreti adı altında kesildiğini gördüm. yani senede 70tl öğrenci için çok para tabi öğrenci hesabı için eskiden kesilmiyordu fakat o da kalkmıs bu seferlik iade edilceği söylendi fakat sonra yine dewam edicek acaba hesap işletim ücreti almayan bir banka varmı?

evet var ama Turkiye'de degil :)) hersey para ile bu ne kardesim, tek guzel yonu banka karti kullanimlarinda herhangi bir harc odenmiyor..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bildiğim kadarıyla hesabınızda 500tl ve üzeri paranız varsa banka ücret almıyor tabi ziraat bankası için geçerli bu.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
HSBC bankasında ayın belli günlerinde hesabınızda para varsa aylık olarak işletim ücretini alıyordu. Sizin yapmanız gereken o tarihlerde (1-2 gün gibi bir süre) hesabınızda para tutmamak.

Garanti bankasında otomatik ödeme talimatlarım olduğu için hesap işletim ücreti almıyor.

Öğrencilik yıllarımda Ziraat bankasına harçlar yatıyordu onlarda işleti ücreti almıyordu.

Ayrıca vakıfbankasına başbakanlık bursum yatıyordu onlarda bir işletim ücreti almıyordu.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kobak;134119
Hesap işletim ücreti ödememek şu şekilde mevcut;

1. Sahip olduğunuz hesap, maaş hesabına bağlı olmalı. (çalıştığın işyeri o hesaba para yatırmalı)
2. En az iki adet faturanızı (gaz,elektrik,su,gsm,sabit tel) hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vermelisiniz.

Bunun haricinde neredeyse tüm bankalar hesap işletim ücretini her 6 ayda bir yansıtırlar.
Vakıfbank için söylüyorum. Ben yaşadım buna ilave olarak, internet bakncılığında arada bir işlem yapacaksın.
Onun haricinde personelden bile alıyorlarmış....
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hem int bankacılığından hesap yapıp hemde 2 tane fatura mı wermek lazım?

Çevrimdışı byztckr31

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
üni öğrencisiyim. iş bankası hesabım var 1 kereye mahsus 30 tl kesiyorlar. öğrenci belgenizle gidince geri yatırıyorlar ve okul bitene kadar birdaha ücret almıyorlar.
ayrıca öğrenim kredisinin yattığı ziraat hesabım var ondanda işletim ücreti alınmıyor
\'11 Focus Titanium TDCI 109ps Fırtına Gri