škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

cam filmi nasıl sökülür?buyrun!!!

rcp · 50 · 37494

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
filmleri aldığım zaman tecrübelerini telefondan aktarırsın artık bi zahmet :)

bir de kaç mt gitti corsaya?

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
film varsa kücük bi yerini uç açarak 50 ml şırıngaylan icine su basarak rahat bir şekilde sökebilirsiniz ben ölye sökmüştüm eski arabamkını kucuk bir yeri kaldırdım ve sırınganın inesıyle biraz nazıkce yırtmadan iceri girdim ve su basarak genişlettim sonra düzgün bir şekilde cam filmini cıkarttım cıkartırken sabunlu suyla kesmıyecek tahta parcasıyla cektıre cektıre yaptım cok basıt ayrıldı..
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
youtube da window tint yazınca bayaa bişey çıkıyor. kimi ısı tabancası da kullanmış ama kimisi kullanmamış. kapı camlarının üst kısmına özel bişey yapılıyor mu yoksa ayağa kalkınca çekeyim çok kerametli bişey değilmiş. proteo+su iyi yapıştırıcı olur :D

http://www.youtube.com/watch?v=StFgjOD-3sM&feature=related
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2011, 21:07:50 Gönderen: Hacı Köksal »

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kxlylmz;236104
filmleri aldığım zaman tecrübelerini telefondan aktarırsın artık bi zahmet :)

bir de kaç mt gitti corsaya?

ne telefonu yaw, kaç adım yol gelirim bizatihi :)

bir kutu film 6 mt den oluşuyor ve ilk denemede yaklaşık 2 mt si ziyan ediliyor takriben :)
geri kalanı da ön kapılar hariç, arka kapılara ve kelebeklere ve bagaja yetiyor, geriye de 1 kapılık kalıyor :)
ama arka cam tek parça olmuyor, mecburen birkaç parça oldu benimki, zaten üstünden söktüklerim de 3 parçaydı... :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada şimdi videoyu da izledim, gerçekten çok güzel anlatmış...
tam da benim yaptığım gibi yaptı abi de :)
ama o elindeki aparat çok kaliteli, tr de zor bulunur, muadiline bakmak lazım, filmi çizmemesi için lastik yumuşak tarafı çok güzel..

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağol abi eksik olma, şimdi şöyle bir baktım film fiyatlarına da 7 tlye de var 27 tlye de. ortalama 20 tl lik çizilmez en açık tonda almayı düşünüyorum. aparatı çıkıyormuş içinden ama dediğin gibi çok prof alet değildir. arka camda izi belli çok oluyor mu parçaların? orjinal olarak %25 karartılmış zaten benim camlar ama hiç belli olmuyor.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dıştan bakınca dümdüz iki çizgi görünüyor, içten bakınca daha belli. ama beni rahatsız etmiyor, birisine de yaptırmış olsam aynı olacaktı çünkü, eski astra ma filmcide çektirmiştim, dıştan değil de içten belliydi aynen...
içinden çıkan tarak dediğin gibi kaliteli değil, video daki ile kıyaslanamaz bile...

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende daha önce corsayı filmledim.. Hiç film ziyan etmedim, ama aldığım film çok dandikti.. Çizilen TR yapımı bir filmdi.. Alırken mutlaka Amerikan filmi alın. Çizmek imkansız gibi birşey.. Tek derti katlanınca oluyor..

Bu arada Halil şırıngayı deneyeceğim.. Umarım resistansları elimize almadan hallederiz..

Çevrimdışı Cornelius09

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;236106
film varsa kücük bi yerini uç açarak 50 ml şırıngaylan icine su basarak rahat bir şekilde sökebilirsiniz ben ölye sökmüştüm eski arabamkını kucuk bir yeri kaldırdım ve sırınganın inesıyle biraz nazıkce yırtmadan iceri girdim ve su basarak genişlettim sonra düzgün bir şekilde cam filmini cıkarttım cıkartırken sabunlu suyla kesmıyecek tahta parcasıyla cektıre cektıre yaptım cok basıt ayrıldı..

Güzel Yöntem Halil tebrikler..sıcak ve sabunlu su ve şırınga ile amatör söküm en zararsız bir şekilde çözülecektir
Passat 1.6 _Ursus maritimus

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can ın açtığı hepsiburada konusuyla karışmış son mesaj :)

Nette filan çizilmez diye geçen ürünler iş görür heralde. cam filmi 10 tl, çizilmez cam filmi 16-20 tl gibi fiyatlara geçiyor. pendik sanayiden de bakarım gerçi yakın bana. önerebileceğiniz uygun fiyatlı marka var mı?

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şırınga ile cam filminin arasına su basabilen ve bunu video ile kanıtlayana bedava çizilmez cam filmi çekicem... :)
imkansıza yakındır herhalde... :ok:

Çevrimdışı taymaster

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ankara etimesgutta 100 tlye 10 dakikada taktırdım..saç kurutma makinesiylede 5 dakikada söküyorlar...

Çevrimdışı koraytek2007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kxlylmz;236468
Can ın açtığı hepsiburada konusuyla karışmış son mesaj :)

Nette filan çizilmez diye geçen ürünler iş görür heralde. cam filmi 10 tl, çizilmez cam filmi 16-20 tl gibi fiyatlara geçiyor. pendik sanayiden de bakarım gerçi yakın bana. önerebileceğiniz uygun fiyatlı marka var mı?

Köksal hocam çizilmez filmlerden alabilirsin Hepsiburada.comdan
Benden küçük bir tavsiye alışveriş merkezlerindeki minik çekpas tarzı aparatlarla
arada kalan hava suyu attırabilirsiniz.aşğıdaki resimdeki gibi birşeyle.
http://www.guntasavm.com/Uploads/Urun_3266.jpg

Birde arka cam filmini parça yapacağımız için içten ve dıştan belli olmaması için parçaları rezistans çizgisinde birleştirebilirseniz.İçten ve dıştan belli olmaz ekler.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel taktikler koray, teşekkürler. çekmeden önce yine fikir alırım senden :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende yarın veya Pazar günü katlanır balkon camına(6 kanat) ince film çekicem.Direkt güneş ışığı alıyor ve çok sıcak oluyor balkon.Biraz olsun ısı yalıtımı yapmış oluruz :)
Fotoğraflarını çeker paylaşırım.Araba gibi olmaz tabi ama... :)