škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Parlatma Sütü Hakkında Yardım ...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuatromen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar daha önce açtığım konularda belirttiğim gibi kendi aracımı kendim yıkıyordum ancak konu lastikleri parlatmaya gelince gittim karfurdan 14 tl 'ye turtle wax'ın lastik parlatıcısını alıp süngerle sürdüm ancak yeteri kadar tatmin etmedi beni ta ki dün yine aracı yıkayana kadar. Petrol elemanı bana (sence lastikler parladımı şimdi diyince) haliyle parlamadı dedim bana biraz beklememi söyledi ve elinde beyaz bir süt ve süngerle geldi.(Bildiğiniz yıkamacılarda kullanılan markasız lastik parlatma sütü) Yandaki aracın lastiklerine sıktı ve benim aracın lastikleriyle o sıktığı aracın lastikleri arasında bir hayli parlama farkı oldu. Sordum varsa bir şişesi alayım diye bana bir arkadaş getirmişti ama uzun süredir uğramıyor o arkadaş dedi. Küçük su şişesinin içine koyup sattı bana. 2,5 tl verdim (fazlasıyla pahalı biliyorum ama bayağa hoşuma gitti).

Şimdi sorum şu

1- Bu sıvının adı (ismi,cismi) nedir ve nereden temin edilir?

2- Yıkamacıların çoğu hatta hemen hepsi bu sıvıdan kullanıyor. Peki bu sıvıların bilineni varmıdır yoksa hepsi aynımıdır. (Marka farkı gibi)

Yardımcı olursanız sevinirim ...
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2010, 11:54:25 Gönderen: kuatromen »

Çevrimdışı erdem2267

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
süt diye tabir edilen o tip parlatıcılar uzun vadede lastikte çatlama yapar.

Çevrimdışı kuatromen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erdem2267;134530
süt diye tabir edilen o tip parlatıcılar uzun vadede lastikte çatlama yapar.

Ancak net'te ufak bir araştırma yaptığımda bir arkadaş şöyle yazmış sizin dediğinizle çakışır gibi ...

arkadaslar süt tabiredilen sey sıvı silikondur ve kaucuktan imaledilir.lastiğe hiçbir zararı yoktur cunku lastikte kaucuktan yapılır.en etkili ve zararsız yol sıvı silikon surmektir.hem parlatır hem lastiği besler catlama yaptırmaz duzenli kullanımda.10 yıldır hiçbir lastiğimde tek bir catlak olmadı bugune kadar  yanlız piyasada bu silikonu sulandırıp satıyorlar sulandırma yapılan silikon özelliğini kaybeder.ornegin piyasadakiler cogunlukla 1lt silikona 3-4 lt su katıyor.piyasada saf silikonu en kolay kaucuk lateks malzeme satan yerlerden bulabilirsiniz.1 litresi bursada 15tl civarında.1 lt size 3ay yeter(camsil kutusuyla sprey olarak kullanırsanız)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kuatromen;134537
Ancak net'te ufak bir araştırma yaptığımda bir arkadaş şöyle yazmış sizin dediğinizle çakışır gibi ...

arkadaslar süt tabiredilen sey sıvı silikondur ve kaucuktan imaledilir.lastiğe hiçbir zararı yoktur cunku lastikte kaucuktan yapılır.en etkili ve zararsız yol sıvı silikon surmektir.hem parlatır hem lastiği besler catlama yaptırmaz duzenli kullanımda.10 yıldır hiçbir lastiğimde tek bir catlak olmadı bugune kadar  yanlız piyasada bu silikonu sulandırıp satıyorlar sulandırma yapılan silikon özelliğini kaybeder.ornegin piyasadakiler cogunlukla 1lt silikona 3-4 lt su katıyor.piyasada saf silikonu en kolay kaucuk lateks malzeme satan yerlerden bulabilirsiniz.1 litresi bursada 15tl civarında.1 lt size 3ay yeter(camsil kutusuyla sprey olarak kullanırsanız)
Öle bişey yoktur tamamen atmaca. lastiğe uygulanan heeer türlü kimyasal lastiğe zararlıdır.
"İstanbul Üniversitesi Lastik Plastik öğrencisi :) "
-------------------------------------------------

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sadece suyla temizleyin hatta tanzikli su bile tutmanyın diyorlar