škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi TDI motor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kobak;134618
Klima komprosörü motordan güç alıyorsa 2,5 olsa bile performans kaybı oluyor.
Kranka bağlı olduğu için.

Yeni nesil araçlarda başka tür klima kullanılıyor galiba. Şirket araçlarından 1,4 tsi 125bg olan jettaya biniyorum çok düşük devirlerde bile klima etki etmiyor.

1.2 fabia için konuşacak olursam, klima düşük derecede olduğu zaman biraz gaz tepkileri ağırlaşıyor.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;134575
Satın alırken 1000 TL fark varsa,
Vergide 6 aylık 100 TL fark varsa,

Bende yeni nesil 1.6 TDI CR 90 HP tercih ederim açıkçası.105'lik fabia'ya konayacağına göre şimdilik en azından..

Hep az yaksın diye düşük hacimli motor tercih ettik hepside 1.6 motor gibi yaktı :D Performans düşüklüğüde cabası..

1.6 olsun be! :D

gökhan abi bu rominin motorunu pek içerlemiş :++: dedemde öyleymiş hep 1.2 veya 1.4 arabalara binmişki az yaksın diye şimdi pişmanım diyo 1.2 taunusum 1.6-1.8 motorlar kadar yakardı,rampalarda 1e düştüğümde yanıma kar kaldı der :++::++:

bence 2.0 140bg lazım dokundunmu gaza yapıştıracak koltuğa :bnn:

ama eldeki imkanlar doğrultusunda oyum 1.6 105 gitti,haydi hayırlısı :D

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 105:ok: babamın aracında war az yakar çok kaçar dedikleri motor bu işte :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelde 1.6 motor aşağısı kurtarmaz.Çünkü performans-yakıt-vergi kriterlerini optimum biçimde sunuyor.1.4 olsa performans olarak düşük kalır ve vergiside 1.6 ile aynı.1.2 olsa vergiden ve yakıttan tasarruf sağlar ama performans olarak kötüdür.1.6 üstü olursa performans iyi olur ama vergi ve yakıtı fazladır.O yüzden en iyisi 1.6' dır.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kobak;134594
1,6 dan performans motoru olması beklenemez pek tabikide,

Bu vw ag nin satış stratejisi zaten önce dayar 90 bg sonra 105 çıkartır bir kaç ay sonrada 120 bg olanlar satışa sunulur.

Olay yazılımda bitmiyor mu?

Benim araç 1,9 tdi 96 kw 131 bg. Hatırlarsanız aynı motorun 105 bg lik olanıda var.
ali üstad türkiyede güç seçenekleri sonradan geliyor ama avrupada hepsi hemen hemen aynı zamanlarda çıkıyor. hatta unutmşm 1,6 tdi da 75 bg seçeneği bile var yurtdışnda ama eski 1,9 lardaki gibi güç seçenekleri 2,0 larda geliyor artık. adamlar böyle düşünmüş tasarlamış ben mesela bu yzden 140 lık 1,6 tdi geleceğine inanmıyroum.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kobak;134618
Klima komprosörü motordan güç alıyorsa 2,5 olsa bile performans kaybı oluyor.
Kranka bağlı olduğu için.

Yeni nesil araçlarda başka tür klima kullanılıyor galiba. Şirket araçlarından 1,4 tsi 125bg olan jettaya biniyorum çok düşük devirlerde bile klima etki etmiyor.

+1985 katılıyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Vergi 1.6 ile aynı olduğuna göre 1.4 TDI'ın anlamı kalmadı bence. Sıfırdaki fiyat farkı az olursa tabi.

1.6 TDI ve 1.2 TDI (performans/ekonomi) diyorum.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
benim için vergi dilimi en fazla 1600 motora kadar oldugundan ve güçlü motoru sevdigimden tereddütsüz 1,6 tdi diyorum.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;134685
no doubt 1.6 TDI 105.

Adam amerikalarda kala kala türkçeyi unutmuş :D Beyin göçüne bir kurban daha verdik :++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: crash;134638
...1.2 olsa vergiden ve yakıttan tasarruf sağlar ama performans olarak kötüdür...
Benim buraya itirazım var. Geçen ay Kumbağ' a gittim geldim. Neredeyse sürekli 90 km/s hıza sabitledim Favorit' i. Rampaya denk gelince süratimi değil, motor devrini sabitlemeye çalıştım, gerektiyse 4. vitese hatta 3. vitese bile indim ve hiç üzülmedim. Bu tarz kullanan varsa performansı için kötü demek doğru değil bana göre.
Alıntı yapılan: crash;134739
Adam amerikalarda kala kala türkçeyi unutmuş :D Beyin göçüne bir kurban daha verdik :++:
Beyin göçünden ziyade Angaralı göçü oldu yahu!:D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur abi herkes senin gibi kullanabilecekmi bakalım.Rampaya gelmeden hızı değilde deviri ayarlayımda araba bayılmasın diye düşünen kaç kişi çıkar acaba :D Hem bak zaten kendin demişsin bu tarz kullanan çıkarsa diye.Ayrıca 1.6 motor olsa bunları hiç düşünmene gerek yok.Sadece gaza basıyosun araba hızlanıyor o kadar :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: crash;134869
Uğur abi herkes senin gibi kullanabilecekmi bakalım.Rampaya gelmeden hızı değilde deviri ayarlayımda araba bayılmasın diye düşünen kaç kişi çıkar acaba :D Hem bak zaten kendin demişsin bu tarz kullanan çıkarsa diye.Ayrıca 1.6 motor olsa bunları hiç düşünmene gerek yok.Sadece gaza basıyosun araba hızlanıyor o kadar :)
Demek böyle düşünenler var ki üretmişler.:wnk: Hem de seri üretim olaraktan.:wnk:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ekonomiyi her zaman küçük hacimde aramamak lazım. 1.6 TDI Golf Bluemotion bizim 1.4 TDI Cordoba'dan az yakıyor. Normal haliyle bile çok verimli bir motor. Diğer seçenekler arasından en mantıklı tercihin 1.6 TDI olduğunu düşünüyorum.

1.2 TDI potansiyeli yüksek, hoş bir motor. Ama kullanım alanı daha dar olacağından ilgilenmiyorum.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bencede 1.6 tdi iyi performans sunar.ama ekonomi isteyenlere 1.2 tdi öneririm.
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS