škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II klima

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuntay06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba
Bugün 1.4 85 hp Ambiante Dinamik Fabiamı aldım.Kesinlikle doğru tercih ancak , ucutlatmak için yapılan bazı şeyler pek hoş olmamış.
1- Arkada hoparlörlerin standart olmaması çok kötü.dinamik olmasına rağmen yok malesef
2- Yalıtım biraz kötü bence.(Belkide ben abartıyorumdur)Motor sesi ilk günden beni rahatsız etti.

açıkcası bu iki konu dışında şimdilik olumsuz bişeyim yok.Dediğim gibi ilk günümüzdü.

Bir de sorum var. Aracı alırken klimanın 3500 devire kadar motordan yemediği tamamen elektrikle çalıştığını söylediler.Ne kadar doğru bilmiyorum.Açıkcası içim çok rahat değil.
Bilgilendirirseniz sevinirim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda aynı motorlar aynı aracı kullananlar var ama hoparlör işini unutun skoda bu zamana kadar hep kırptı onu sadece full donanımlarda geldi fabia nın elegance donanımı TR olmadından sizde doğal olarak fark edemediniz :)

Klima konusunda ise motorden yiyip yemediği konusunda bilgim yok ama yüklüyken rampalarda dur kalkta hissettirir onun haricinde sorun olacağını sanmıyorum :)

Kazasız belasız sürüşler hayırlı olsun :)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle hoşgeldiniz.. aracınız hayırlı uğurlu olsun. bu sınıfta alacağınız herhangi bir araçta da yalıtım bundan çok daha iyi olmayacaktır.

megane 2 nin dinamik versiyonlarında bile 2 hoparlör var. yeni nesil maliyet düşürme politikalarından biri bu malesef..

tam bilgi sahibi olmamakla beraber, klima yüksek performansta açılınca gaz tepkileri biraz ağırlaşıyor. ama benim aracım 1.2 ve 3 silindir. bundan kaynaklanıyor olabilir.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kuntay06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar teşekkür ederim.
Çok istiyosun demezseniz birde bu aracın türkçe kullanım klavuzunu bulan varmı.Yoksa bu yolbigisayarını birz zor çözerim gibi.Ha birde teyp tabi.Onu nedense ingilizde olsa koymamışlar.Skodanın sitesindede sorun yaşıyorum indiremiyorum

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bayi Türkçe kullanma kılavuzu vermedi mi?

yüce autoya (skoda merkez) ya telefon açın ya da mail atın, (telefon açmanız daha iyi olacaktır),

Gerekli bilgileri istecekler, (şasi no vs. gibi.)

beyan ettiğinizde size ücretsiz kargoyla yollayacaklardır. en azından fiat'ta durum böyleydi.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
klimayı 1.kademede kullanırsan gerçekten aracı etkilemiyor yakıtta da extra gider oluşturmuyor çünkü ben ilk aldığım gün 1 saat lik bir yola gittim 100 km klima 1.kademede açıktı gayet iyiydi performansı hatta hiç etkilemedi diyebilirim ve çok iyi soğuttu.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun  :ok:

Klima her an tahrikini kranktan alır, elektrik işi yok  ;)

B sınıfı ekonomik araç sınıfıdır, bu sınıfta sessiz araç yok ne yazık ki.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: EsEr;134765
klimayı 1.kademede kullanırsan gerçekten aracı etkilemiyor yakıtta da extra gider oluşturmuyor çünkü ben ilk aldığım gün 1 saat lik bir yola gittim 100 km klima 1.kademede açıktı gayet iyiydi performansı hatta hiç etkilemedi diyebilirim ve çok iyi soğuttu.

1. ya da 4. kademe farkı olmaz. Her durumda klima kompresörü devrededir, kranktan tahrik alır.

Tek fark fan hızıdır, o da çekişi etkilemez  ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;134786
1. ya da 4. kademe farkı olmaz. Her durumda klima kompresörü devrededir, kranktan tahrik alır.

Tek fark fan hızıdır, o da çekişi etkilemez  ;)

Alıntı
Hayırlı olsun  :ok:

Klima her an tahrikini kranktan alır, elektrik işi yok  ;)

B sınıfı ekonomik araç sınıfıdır, bu sınıfta sessiz araç yok ne yazık ki.    

%109 katılıyorum :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalitim ve hoparlor konusunda Turkiye ile alakali birsey oldugunu dusunuyorum ben.. Gumrukteki maliyeti dusurebilmek icin kaput altindaki battaniyeyi soker bunlar:)

IceMaN70

• Ziyaretçi
Aracınız hayırlı olsun hiç merak etmeyin çok kaliteli bir aracınız var.Full donanımlı fiorino sürdüm resmen motor koltuğumun altında sanki öyle böyle değil sesi benim 2004 fabia bile mercedes kalır onun yanında.Megane sürdüm arabanın turbo sesi bile içeriye geliyor yani bu yalıtım konusunda mercedes bmw gibi araçlar üstün sadece birde audi.Vw'in araçlarda fena değil yalıtım konusunda özellikle golf çok hoşuma gitti mesela.Ama kesinlikle bu fiayata alabileceğiniz en iyi aracı aldınız :))

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sağol irfan hocam bunu bildiğim iyi oldu ama yeni olduğundan mıdır nedir 1. kademe bile yetiyor sıcaklarda soğutmak için.

Çevrimdışı Mrat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynen camlar yardımcı oluyor klimaya çok güneşli havalarda karartarak kendini güneş ışınlarının içeriyi ısıtmasını engellemede oldukça iyi.

Skoda Fabia 2011 Ambiente Dinamik 1.2 70 HP

Çevrimdışı kuntay06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
saolun arkadaşlar.ilginize teşekkür ederim.

Çevrimdışı kuntay06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya arkadaşlar acaba bu yalıtımı kendimiz yaptırınca sağlıklı olurmu.gerçi böyle bişey yapılırmı onuda bilmiyorum ama.ziebart da gördüm ama başka yerde nasıldır bilmiyorum.Bide garantiyi etkiliyormu ona bakmak lazım.