škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Netbook?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babama netbook vakıyorum fazla pahalı bir şey olsun istemiyorum ne kadar ucuz olursa iyi 650 tl yi geçmemesi lazım kendisi film izlicek müzik dinlicek tv izlicek bunlar için kullanıcak ama okuduğum yorumlara göre takılıyor diyorlar bu cihazlar için bu ne kadar doğrudur bilmiyorum bu takılmalar rahatsız edicek düzeydemidir merak ediyorum.

Kullanan veya kullan olan birileri varsa yorum yaparlarsa sevinirim :)

Bu cihazlara TV kartı takılınca sorun olur mu bunuda merak ediyorum:ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Asus Eee kullanıyorum, sorun yok, çok hızlı değil ama önemli olan izlenecek filmin kalitesi, ağır ise sıkıntı olabilir. TV kartı USB'den bağlanıyorsa çalışır.

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 3 ay önce derin araştırmalar ile samsung n150 netbook aldım.Gayet menunum ,ilk başlarda film seyretmek gayet sıkıntı idi özellikle 720p divx vs. ücretli codec ve bsplayer ile artık 720p ye kadar sorunsuz film ızlıyorum.1080 p yi hiç bir netbook desteklemiyor bunuda ekleyim.İşlemciye gelirse 1.66 lık atom eski celeron 1000 leri anımsatıyor ne yazık ki.İşletim sistemi olarak win7 starter çok kasıyor onun yerine home bile kurulsa daha hızlı çalısıyor ,xp de ise bariz daha hızlı.

makinama gelirsek ekran parlaklığı ,kasa sağlamlığı,klavye,ısınma ,srs ses sistemi,wifi çekme kalitesi,hafiflik ve 6cell batarya ile 5 saat pil ömrü var bu özelliklerinden menunum.1gb ram olması ,3g için bataryanın ordan 3g girişi olmaması sıkıntısını yaşıyorum bunun için bi üst modeli almadığıma pişmanım.

asus e pc hp lg netbookları kullandım samsung daha çok hoşuma gitti.Yanlız performans ıstersen acer ferrarı one netbook var fıyatı pahalı ama hakedıyor.Onun haricinde çoğu netbook performans olarak aynı yüklenmeye gelmiyor

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kullandığım netbook asus eee 1101 ha modeli.11 saate kadar pil ömrü gidiyor.gayette memnunum.geşen gün media marktta gördüm samsungta yeni bir model çıkmış 3 gb ram mevcut.fiyatıda 499 tl.özellikleri iyiyse alınabilir.bence asus ve samsungtan şaşmayın derim.
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;135210
kullandığım netbook asus eee 1101 ha modeli.11 saate kadar pil ömrü gidiyor.gayette memnunum.geşen gün media marktta gördüm samsungta yeni bir model çıkmış 3 gb ram mevcut.fiyatıda 499 tl.özellikleri iyiyse alınabilir.bence asus ve samsungtan şaşmayın derim.

Arkadaşa katılıyorum ,asus sağlamlığını kanıtlamış bi marka ve pil ömrü olarak gayet iyi.Samsung da yeni teknolojileri uygun fiyata sunmasıyla cezbediyor

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an aklımda samsung N150 serisi birde LG X200 serisi var okuduğum yorumlara göre alanlar hep 100 tl fazla verseydimde 2 GB lık olanlarda alsaydım diyor bende 2 GB lik 250 gb hdd si olan modellere bakıyorum

Asuslarda gördüğüm kadarıyla çok dolu bir cihaz değil samsunglar daha dolu geliyor?

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
media marktaki 3 gblık modele bakın derim.499 tl fiyatı var.
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
LG X120 kız arkadaşım kullanıyor. Çok memnun, dahili 3g side var.
eminim daha yeni modeli çıkmıştır, LG tavsiye ederim.

Çevrimdışı cemal arslan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.artituning.com
1 gb ram sonrada takılır 30-40 lira falandı
2 gb takarsıın 60-70 lira olması lazım

asus 1101 pil ömrü ile dikkatleri çekiyor
nete gir film izle mp3 dinle office çalış her işini görür ekranı ufak klavyesi ufak

bende var sattım 1001ah modeli 350 liraya verdim

sahibinden com da 300-400 liraya bulabilirsiniz
garantili olanda var

bence sıfır almak hata...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benim Eee bataryası internet vs. işlerinde 6 saat kadar gidiyor, 6 hücreli pille  ;)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bu aralar netbook bakıyorum.Sadece internet ve office programlarını kullanıcam.Birde müzik falan dinlerim işte.Wirelles sistemi güçlü olan bi makine istiyorum bende.Samsung ve Asus' lar çok hoşuma gitti.Ama çoğu 1 GB.Aslında 2 GB olsaydı daha hızlı olurdu diye düşünüyorum.Harddiskide 160 olsa yeter bana.Bu arada LG alma derim.Benim şuan LG laptopum var.Kasası dağılmış durumda.Hepsi öyle olacak değil tabi ama riskli bana kalırsa.Ben ya samsung alıcam yada asus.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün samsung 1 gb lık modelini 469 tl den sattılar alsammı almasammı kararsız kaldım sanırım 2 GB lık ve 250 gb harddisk olan bi model alıcaz hepsiburadada dell var ondanda kullananlar çok memnun takılsın istemiyorum en sinir olduğum şey bilgisayarın takılması . .

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen bende takılmasına sinir olurum.Yardırması lazım :) 2 GB olanlara bugün baktım inceledim cidden çok güzel makineler var.Özellikle toshiba ve sony süperdi.Fiyatlarıda 800 küsürdü.Ben sanırım biraz paraya kıyıp bu ikisinden birini alıcam.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
Bende de Asus Eee var.
n270 1.66 işlemcili 2gb Ram ve 250gb harddisk. vatandan 680 küsür liraya almıştım kampanya varken. film seyrederken arkada başka bir program çalışmassa takılma olmuyor. Batarya süresi gayet tatmin edici. tavsiye ederim.

Yanlız siyah renk alırsanız çok nazik kullanmanız lazım. yoksa çok çiziliyor. SRP + Wax lazım bendekine :P
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2010, 05:48:39 Gönderen: aliergun »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ahan burdan ABD'den aldim bir HP Mini 210-1091NR model adiymis, 348 dolar verdim, canavar gibi :D