škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yurt dışından araç getirtmek

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim sorum yurt dışından kendi istediğimiz aracı galeriler vasıtasıyla getirisek bir sıkıntı yaşarmıyız.mesela vw in türkiyeye getirmediği motor seçeneği olan 2.5 litre motorlu bir araç getirtirsek serviste sıkıntı olurmu(bahsettiğim araç ülkemizde sadece 1.6 ve 2.0 motorla satılıyordu şimdi satılmıyor ama üretimi yurt dışında devam ediyor.)yada amerikan araçları cadillac,lincoln gibi yada lüks spor araçlar.bunların bakımını servisini vs. veren firmalar mevcutmu.servis dışında başka sorunlarda yaşarmıyız.
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben kendi fabia'mi getirip satmayi dusundum... 8000 lira vergi istediler. Araci burada satsam su anda 3000- 3500Eur, Turkiye'de satsam 16000Lira yapar diye dusunuyorum, ama o vergiyi odedikten sonra hicbir anlami yok..

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alp' in dediği gibi kendin getirmek istersen zor ve meşakkatli bir iş ve astarı yüzünü kat be kat geçiyor.
VW' in o modelini yetkili düstribütör vasıtasıyla siparişle getirtmek de mümkündür diye düşünüyorum. Sormakta fayda var.:wnk:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
permi hakkınız var ise getirebilirsiniz. :) bir çok marka artık grey market ile gelen araçlara garanti veriyor bunu doğuş otoya danışarak bilgi alabilirsiniz.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar dogus getirmiyor maalesef ullemizde talep az oldugu icin.bende grey ile almayi dusundum ama dediginiz gibi fiyat 3 katina cikti simdilik beklemedeyim.aklimda yeti ye kayiyor gibi
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;135729
permi hakkınız var ise getirebilirsiniz. :) bir çok marka artık grey market ile gelen araçlara garanti veriyor bunu doğuş otoya danışarak bilgi alabilirsiniz.

Bu hakki kazanmak icin en az 2 ya da 3 yil yurtdisindan oturumlu yasamis olma zorunlulugu var diye biliyorum..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet yurtdışında yaşıyan birisinin üzerine alınabilir araç