škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor gürültülü çalişiyo

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bluetaxi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
   Arkadaşlar benim 93 model favorit blackline modeli aracım var.Egzantrik zincirini değiştirdim , baskı balatayı değiştirdim, subop ayarlarını yaptırdım ama araba rölantide daha çok belli ediyo dizel araba gibi çalışıyo ve kilometrede 50 kuruş yakıyo araç benzinli hiç tüp takılmamış.Sorunuma çare bulacak var mı. :(

Ugur A.

• Ziyaretçi
Supap ayarları tam olmamış gibi geldi bana.:blm: Supap ayarları motor tamamen soğukken emme-egsoz 0,20 mm. oalrak ayarlanmalı.
Bir de motor artık iyice eskidiyse, pistonlar etek vuruyor olabilir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Supap ayarı için 20-30 lira bir şey alıyorlar. Eğer sorun supap ayarlarındaysa basit; ancak piston etekleri kapandıysa masraf olur tabii ki.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gürültülü çalışması sorun etmesin çünkü benimde öle, bi çare bulamadım:)
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;137089
Gürültülü çalışması sorun etmesin çünkü benimde öle, bi çare bulamadım:)
Gürültülü çalışmasının mutlaka bir sebebi (eksantrik zinciri, supap ayarsızlığı, ...vb.) vardır.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur abi geçende ben skoda servisine baktırdım ekzantirik zinciri değişmesi gerek demişti. yalnız bu şikayetle ona gelen favoritlerde egzantirik zinciri değişimi yapmış gürültüde değişim çok fazla olmamış biraz azalmış. biraz ünv harclıklarımdan biriktirip değiştirmeyi düşünüyorum bende bakalım nolcak.
-------------------------------------------------

mertcankar

• Ziyaretçi
egzantirik zincirini hemen değiştirme ya hayal kırıklığına uğrarsın.. rolantide çıkır çıkır zincir sesi geliyosa o ses gider. gürültü gitmiyo ben değiştirmiştim martta boş yere gitti diyorum 150 liram

Çevrimdışı Crzyboy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuning07.com
Benim ekzntirikte sesli çalışıyor değiştirmeyi düşünüyodum ama işçilik dahil 100 lira civarı bi masraf çıktı ortaya.Ustaya değiştirmesek zararı olurmu diye sorunca sadece gürültülü çalışır dedi bende değiştirmedim.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Crzyboy;139226
Benim ekzntirikte sesli çalışıyor değiştirmeyi düşünüyodum ama işçilik dahil 100 lira civarı bi masraf çıktı ortaya.Ustaya değiştirmesek zararı olurmu diye sorunca sadece gürültülü çalışır dedi bende değiştirmedim.
Avans ayarını nasıl sabitlemeyi düşünüyormuş acaba?
Gecikerek açılacak supaplar ne olacakmış acaba?

mertcankar

• Ziyaretçi

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Mesaj yazılan en yeni konular" bölümünde başlığı görünce bir an dalıp "TDI mı?" diye sorasım geldi.:D Neyse dayak yemeden çıkayım.:kork1: Saygılar Uğur Abi.:kro:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Crzyboy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuning07.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;139228
Avans ayarını nasıl sabitlemeyi düşünüyormuş acaba?
Gecikerek açılacak supaplar ne olacakmış acaba?
Neredeyse her hafta giderim yanına kontrolunu yaptırırım arabanın ama anormal bi durumla yada zincirle ilgili bi sorunla karşılaşmadım :rolleyes:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;139288
"Mesaj yazılan en yeni konular" bölümünde başlığı görünce bir an dalıp "TDI mı?" diye sorasım geldi.:D Neyse dayak yemeden çıkayım.:kork1: Saygılar Uğur Abi.:kro:
Nerede o günler?! Keşke 1.2TDI bir motor atabilsem Favorit' e.:wnk:
Alıntı yapılan: Crzyboy;139301
Neredeyse her hafta giderim yanına kontrolunu yaptırırım arabanın ama anormal bi durumla yada zincirle ilgili bi sorunla karşılaşmadım :rolleyes:
Eğer zincir boşluğu abartmışsa, avans tabancasıyla bizzat bakmanı öneririm.:wnk:

Çevrimdışı alwaysloser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence biraz da başka yerlerde arayın mesela şarş dinamosunda kayışı çıkartın tekrar çalıştırın aracı bakın bakalım ses varmı