škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bildiğiniz gibi 2004 model laguna aracım var 1.6 lpg li aracımda bir müddettir şyle bir sorun var. normalde hiçbir sorun yok fakat bazen giderken debriaja bastığım zaman stop ediyor genel olarak trafikte dur kalk yaparken mesela gidiyorum debriaja bastım boşa atıcam yada 1 deyken yavasladım debriaja bastığım zaman oluyor. arada 3-4 viteste iken kırmızı ışığa gelip bastığım zaman da yapıyor. taktırdığım yer kelebeği temizlediği zaman sorun bir müddet düzeliyor sonra tekrardan baslıyor. direk genel merkeze yönelttim bana avcılarda bir usta önerdi bakalım yarın ona gitmeyi düşünüyorum ama yine de bilgisi olan yada ne kadar masraf çıkartacağı hakkında fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim buarada lpg kitin markası baykan çoğu parçası italyan bir kaç parça yerli yapım diye biliyorum

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O tip bir sorunun çok azı bende vardı.Ayar yaptırdım şu anda en ufak sorun bile yok(maşallah:))

Kesinlikle ayarda sorun var..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ama ayar fln da sürekli yapıldı baktırdığım yer kelebek komple değişecek fln dedi bende genel merkeze durumu bildirdim ve bana avcılarda bir servis önerdiler bakalım yarın gitmeyi düşünüyorum ama çok masraflı birseyse kalsın daha iyi :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ecu da sorun olabilir bizdede oluyordu giderken stop etme vs bayramdan sonra ecu ve enjektörler sıfırlanacak enjektörler matrix olduğundan çok hassaslar ecuda arada sapıtıyo sendene o tarz bir sorun olabilir. .

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lgpden anlamam umarım çözülür kısa zamanda:)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;135967
Ecu da sorun olabilir bizdede oluyordu giderken stop etme vs bayramdan sonra ecu ve enjektörler sıfırlanacak enjektörler matrix olduğundan çok hassaslar ecuda arada sapıtıyo sendene o tarz bir sorun olabilir. .

peki bunun maliyeti nedir kadir?

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Benzinde aynı sorunu yapıyormu önce kontrol edin.
Yapmıyorsa LPG ayarıyla ilgilidir muhtemelen.
filtre değişim zamanı geçmiş olabilir
Enjektörler kirlenmiş olabilir ama enjektör kirlense devirli giderken de tekleme yapar.
Muhtemelen ayar problemi, bazen sapıtabiliyor sistem, load 0 olduğu durumu biraz kurcalasın usta ;)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ercan hocam sorun benzinde yok aslında sorun bayadr var da ben pek önemsemiyorum. bakım yapıldıktan snra da aynı sorunlar devam ediyor inş ayar problmidir bugun bir baktırmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lpgnin programları update edildi ayarları yapıldı bakalım simdilik bir sorun yok buarada update den sonra lpg sıcaklığa geldiğinden kendiliğinden geçiş yapıyor eskiden 2000 devire çıkartmadan yapmıyordu. boğaz kelebeği de adam akıllı temizlenirse daha iyi olur dedi. bnm lpg 1450tl olmus baykan marka olmasına rağmen bunun enjektörler matrix miş ondan fiyat farkı varmıs.

Çevrimdışı LiLPlayya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benzinde yapmıyorsa Lpg sistemindedir sorununuz. Boştan yere aracınıza müdahale ettirmeyin. Benimde tam 1 senedir rolantide dalgalanma stop etme gibi sorunlarım vardı. Her ihtimali düşündük çok para harcadım. Sorun Lpg ayarındaymış. Bu süre zarfında ayda 2-3 defa lpg ayarına girdi aracım. En sonunda sorun çözüldü.
Bağımlılıklarım  var : içki, sigara, aşk, gerçeküstü, akıldışı ! Arada bir de nefes  alıyorum. O da fena sayılmaz...

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bnnm de uzun süredir var bu sorun ama her ayara girdiğinde değişen birsey olmuyr simdi yeni ayar yapıldı su anlık yok gibi ama bakalım

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Matrix enjektörler teknolojik olarak çok kalitelidir. Kıymetini biliniz ;)

Ancak yakıttan çok çabuk etkilenirler, yapısı gereği çabuk kirlenir. Kaliteli yakıt almaya özen gösterin.

Alıntı yapılan: mertozbek;136214
lpgnin programları update edildi ayarları yapıldı bakalım simdilik bir sorun yok buarada update den sonra lpg sıcaklığa geldiğinden kendiliğinden geçiş yapıyor eskiden 2000 devire çıkartmadan yapmıyordu. boğaz kelebeği de adam akıllı temizlenirse daha iyi olur dedi. bnm lpg 1450tl olmus baykan marka olmasına rağmen bunun enjektörler matrix miş ondan fiyat farkı varmıs.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
katkılı lpg zarar verir mi acaba bu enjektörlere? bn genelde aygaz tercih ediyorum da çekişi daha iyi oluyor bnce

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen verebilir diye düşünüyorum. Shell autogas filan alabilirsin ;)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hadi ya üzüldm bak simdi ne güzel hem çekişi artıyordu hemde daha çok km yapıyordum oysa bn aygaz ımla :D