škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aygaz katkili diye LPG enjektorlerini cabuk tikiyormus.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ama tam tersine özellikle de daha temiz mtor daha temiz enjektör diye reklam yapıyor. öyle olmasa sadece daha çok performans ve daha uzun yol demezmiydi?
http://www.aygaz.com.tr/tr-TR/Otogaz/

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bende kullanıpta problem yaşayanların yalancısıyım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Standard kaliteli bir LPG istasyonunu tavsiye ediyorum eski bir LPG kullanıcısı olarak. Shell Autogas başarılıdır ;) Heme ski R9umda hemde cliomda kullandım ve yakıt kaynaklı hiçbir problem yaşatmadı bana.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;138269
Standard kaliteli bir LPG istasyonunu tavsiye ediyorum eski bir LPG kullanıcısı olarak. Shell Autogas başarılıdır ;) Heme ski R9umda hemde cliomda kullandım ve yakıt kaynaklı hiçbir problem yaşatmadı bana.

Bundan sonra kimden alacağız LPG bilgilerini :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya bir de birsey sormak istiyorum eskisinde galiba 30dereceye ayarlıydı simdi ise 40 derece oldu galiba kpg ye geçiş ısısı bunu düşürsem sorun olurmu? netten okuduklarıma göre 40 dereceden düşük olunca lpg gaz fazına geçemeden gidiyormus ve bu da hem çok yaktırıp hemde enjektörlere zarar veriyormus sizin bir bilginiz varmı?

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet LPG 'nin düzgün yanabilmesi için gaz fazına geçmesi lazım. Zaten regülatörün asıl görevi budur.

LPG deposunda sıvı halde bulunan gaz regülatörde ( bir nevi heat exchanger ) buharlaşarak enjektörlere gönderilir. Eğer tam buharlaşma olmadıysa motor fakir karışımda vs kalabilir buda aracın motoruna uzun vadede zarar verir. Eski sistem karbüratörlü araçlarda supap vs sorunlarının da temel sebebi bu olaydır.

30 yada 40 derece olmasından ziyade regülatörün lpg yi buharlaştırıp buharlaştıramadığı önemli. Konu dağılacak ama Margas LPG sistemlerinin satış müdürü bir arkadaşımla konuştuğumuzda regülatör iç yapısını geliştirerek daha hızlı bir buharlaşma sağladıklarını söylemişti. İşte burada LPG kitinin kalitesi ön plana çıkıyor. Zaten kitteki en önemli iki parçadan birisi enjektörler diğeri ise regülatör.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
enjektörlerim kaliteliymiş ama regulatör ü bilmiyorum simdi kış geliyor havalar soğuyunca 4-5 dk benzinde çalısırsa çok yakar araç onun için biraz kıstırmayı düşünüyorum ama araca zarar vermesinden korkuyorum

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa sürede öldürmez aracı ama uzun vadede dediğim gibi zarar verebilir. Uzaktan birşey söylemek zor aslında :) LPG cinize gidip aracı çalıştıracaksınız deneye deneye hangi sıcaklıkta problemsiz geçiş yaptığını göreceksiniz. 4 gaz analiz cihazı bile bu iş için yeterlidir.

Çevrimdışı LiLPlayya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;138269

Denemediğim akaryakıt şirketi kalmadı. 2 Hafta önce alanya kestel mevkiindeki totalgaz dan fulledim. Ankara'ya gelirken bir baktımki aracımda 1 senedir yanan motor arıza ışığı sönmüş. Çok sevinmiştim ama  sevincim Konya'daki po dan tekrar fulleyene kadar sürdü. O süre zarfında hissedilir performans vardı. Ankara'daki total istasyonlarını denedim ama nafile :uhu:
Bağımlılıklarım  var : içki, sigara, aşk, gerçeküstü, akıldışı ! Arada bir de nefes  alıyorum. O da fena sayılmaz...

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer aracınızda 1 senedir motor arıza ışığı yanıyorsa sorunu yakıtta değilde sistemde aramakta fayda var ;)

Alıntı yapılan: LiLPlayya;138710
Denemediğim akaryakıt şirketi kalmadı. 2 Hafta önce alanya kestel mevkiindeki totalgaz dan fulledim. Ankara'ya gelirken bir baktımki aracımda 1 senedir yanan motor arıza ışığı sönmüş. Çok sevinmiştim ama  sevincim Konya'daki po dan tekrar fulleyene kadar sürdü. O süre zarfında hissedilir performans vardı. Ankara'daki total istasyonlarını denedim ama nafile :uhu:

Çevrimdışı LiLPlayya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;138717
Eğer aracınızda 1 senedir motor arıza ışığı yanıyorsa sorunu yakıtta değilde sistemde aramakta fayda var ;)

Lpg takıldığından beridir lambda hatası veriyor. O yüzden yakıtta arıyorum ;)
Bağımlılıklarım  var : içki, sigara, aşk, gerçeküstü, akıldışı ! Arada bir de nefes  alıyorum. O da fena sayılmaz...

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lambda hatası karışımın fakir yada zengin olmasından kaynaklanır, bence yakıtın pek suçu yok gibi :)

LPGcinizle sıkı bir diyalog sizi bekliyor :)

Çevrimdışı ispinoz16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım renault 19 araçta lendirenzo lpg sistemi var hesapta biz lendirenzo taktırdık 2008 yılında  beyin lendirezo ama regülatör yani gaz tankının üzerindeki regülatör (multi valf ) mimgas takmışlar.bu bir problem çıkarırmı .şuana kadar 4 defa tank taki şamandıra probleminden servise gittim.araç çalışıyor 1 km gitmeden stop ediyor  bazen iki defa stop ediyor.ve aracım normalin üzerinde yakıyor ve bu araç orjinal 50 km.de benzinde araba çok güzel ama gazda sürekli problemler çıkıyor.bu problemlerin nedeni lendirenzo beyin ile mimgas regülatörün uyuşmaması olur mu. böyle bir şey mümkünmü .
 bu durum ardacıma zarar verirmi? bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Çevrimdışı ispinoz16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
burda asıl sormak istediğim mimgas multuvalf (şamandıra) ile landirenzo beyin ve reglatörün uyuşmaması gibi bir konu olurmu.multu valfın önemi nedir lpg gaz sisteminde önemli bir yeri var mı? yani yukarıda saydığım problemleri yapar mı?