škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit lpg çok mu yakıyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı doktorsuha

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar ben favomu alalı 2 hafta oldu.1993 model lpgli ama aracım şehir içi 20 kuruş yakıyor.Bana biraz fazla gibi geldi 1300cc motora sahip bir araç, 90km/h geçmeden kullanıyorum(istesem de hız yapmıyor) sizin tavsiyeleriniz nelerdir bana yardımcı olurmusunuz?

Çevrimdışı doktorsuha

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şunu söylemeyi unuttum araç çalışırken 1.500 devir de çalışıyor.

Çevrimdışı 9336

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hoşgeldiniz. İlk çalışmada yüksek devirde çalışması normaldir fakat hep 1500 devir seviyelerinde çalışıyorsa problem var demektir. Bence fazla yakmasının sebebi de budur.

Çevrimdışı doktorsuha

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım bir süre 1500-1700 devirde çalısıyor hatta 1. ve 2. viteste gaza dokunmuyorum kendisi gidiyor.. motor ısındığın da ise 1000 devirden aşağı hiç inmiyor.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: doktorsuha;136430
Arkadaslar ben favomu alalı 2 hafta oldu.1993 model lpgli ama aracım şehir içi 20 kuruş yakıyor.Bana biraz fazla gibi geldi 1300cc motora sahip bir araç, 90km/h geçmeden kullanıyorum(istesem de hız yapmıyor) sizin tavsiyeleriniz nelerdir bana yardımcı olurmusunuz?
Demek ki bir yerlerde bir şeyler yanlış gidiyor. Motorda ayarsızlık, yanlış yapılan ayar, baskı-balatada problem gibi durumlarda da çok yakar.:wnk:

Çevrimdışı SKODA 135

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arabamda 93 Favorit. 20 gün önce Lpg tam fulledim ve Ankara'ya doğru yola çıktım. Yolda gazım biterken gine aynı şekilde fulledim. Lpg ikisinde de aynı fiyattan aldım. 2,010 lira.

Şehirler arası yolda tam olarak km'de 163 krş. yakmışım. İçinde 5 kişi vardık. Kimisi çok iyi diyor kimisi ise fazla yakmış diyor. Doğrusu bu arkadaşlar.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SKODA 135;147692
Benim arabamda 93 Favorit. 20 gün önce Lpg tam fulledim ve Ankara'ya doğru yola çıktım. Yolda gazım biterken gine aynı şekilde fulledim. Lpg ikisinde de aynı fiyattan aldım. 2,010 lira.

Şehirler arası yolda tam olarak km'de 163 krş. yakmışım. İçinde 5 kişi vardık. Kimisi çok iyi diyor kimisi ise fazla yakmış diyor. Doğrusu bu arkadaşlar.
Sürüş tarzı da önemli budurumda yalnız. Belki çok gazlayarak gittiniz. Belki gazlamadan sakin sakin gitseniz ne bileyim 14 kuruş yakacaktı.:wnk:

Çevrimdışı SKODA 135

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uğur kardeş Ankara'da 140 krş yaktı ama orada gaz ucuzdu...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Tüketimleri parasal değil de litre olarak hesap edersek daha net karşılaştırabiliriz.

Ben yazın çok fazla sıkıştırmadan çok da kasmadan 59 liralık (yaklaşık 17 litre benzin ile) Kumbağ' a gidip geldim (yaklaşık 285 km. kadar yol yaptım) 22 kuruşluk (km.' de yaklaşık 0,06 litre) tüketimi oldu benzinle mesela.

Çevrimdışı SKODA 135

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında 220 krş yakan bir araba da benzin için hiç fena değil bana göre...

Çevrimdışı bedirkaya

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sakaryadan erzurum /ispir 1300 km ve cebimden cıkan 160 tl LPG yaktım
kaldıkı 110/120 idi düz yollarda.
KM kaç yapar diye test ettim 160 a dayandı ve yavaşladım neme lazım diye:)
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2010, 18:35:33 Gönderen: bedirkaya »