škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 TDI Almanya'da Satışta, Çok Yakında Türkiye'de

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;137078
Hayır benim sorduğum 5 ileri olmasının neden avantaj sağlayacağı idi. Zira benim asıl eleştrim 6 ileri olmaması yönünde.

============

Ha, DSG'ye de el atmış olalım hazır konu olmuşken.

DSG'nin 1200devirde motoru kanırtacağını sanmıyorum. Zorlanırsa vites küçültür, uygun çekişi sağlar. Motor devrinin 1200'e kadar düşmesi her şartta kötüdür diyemeyiz. Bizim toparlak 1.4 TDI ın bile 1200 devirde çalıştığı anlar var.

biraz geç yazdım ama 5 iler çok yakar demek istedim yanlıs anlasılmıs heralde 6 ve 7 vites uzun yolda aracı çok rahatlatıyor ve daha az yakıyor. mesela octi dizel dsg 160 da 3000 devirde 110 da filan da 2000 devrde kullanınca yakıt düşüyor iyice

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
su super 1.6 tdi gelse ne kadar iyi olur babama aldırmayı düşünüyorum yani böyle 1 aya kadar  gelmesse kafasına koymuş babam gidip nissan qashqai 1.5 dci  alacak :)

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sesimi duyan yokmu arkdaslar ne zman gelir su 1.6 tdi superb  :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;140720
sesimi duyan yokmu arkdaslar ne zman gelir su 1.6 tdi superb :)

http://www.arabam.com/haber.aspx?haberID=290532

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu: Bu yıl içinde Fabia modelimizin otomatik ile dizel versiyonlarını ve Superb’in 1.6lt TDI CR motorlu versiyonunu, 2012 yılında ise B segementinde Sedan araçlarımızı Türk kullanıcılarının beğenisine sunacağız.
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yok yunusemre kardes nissan felan almadık ama bu aracın 2011 cıkmasıda üzündürücü korkarım baska bi araç alır babam.birde yeni kasa jetta geldiğini duymus babam dioki onuda alabilirim :)))fakat yeeni kasa  jetta 1.6 tdi 140 ps üretilip türkiyeye geldimi o aracta alınabilir diye düşünüyorum.....

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;142652
yok yunusemre kardes nissan felan almadık ama bu aracın 2011 cıkmasıda üzündürücü korkarım baska bi araç alır babam.birde yeni kasa jetta geldiğini duymus babam dioki onuda alabilirim :)))fakat yeeni kasa jetta 1.6 tdi 140 ps üretilip türkiyeye geldimi o aracta alınabilir diye düşünüyorum.....

yeni Jetta 2011'in ilk çeyreğinde gelecekmiş:

http://www.clubvwturk.com/showthread.php?t=58788
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2010, 18:55:20 Gönderen: isikayhan »
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;142652
yok yunusemre kardes nissan felan almadık ama bu aracın 2011 cıkmasıda üzündürücü korkarım baska bi araç alır babam.birde yeni kasa jetta geldiğini duymus babam dioki onuda alabilirim :)))fakat yeeni kasa  jetta 1.6 tdi 140 ps üretilip türkiyeye geldimi o aracta alınabilir diye düşünüyorum.....
ben  o 140 ps motor olayının gerçek olacağı düşüncesinde değilim :)

efe_38

• Ziyaretçi
bence 1.6tdi değilde 2.0tdi 170bg düz vites alacan bastınmı uçacan :hanz: :hanz:

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi 140 ps yeni kasa passatlarda kullanılacak büyük ihtimalle jettalardada kullanılabilir..hatta 2.0 tdi motorda 200 ps olacak diyolarr...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hani bir söz vardır  ağzı olan konuşuyor diye :) o modellerin motor seçenekleri açıklandığı halde olacakmş geleckmiş :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeni passat için

1,2 tsi 105 bg
1,4 tsi 122 bg
1,8 tfsi 160 bg
2.0 tfsi 211 bg
300 bg başka bir motor hacmni bilmiyorum.

2,0 tdi 170 bg tek turbo motor 2,0 tdi cr çift turbo 180 bg le değişiyor.

1,6 tdi 105 bg aynen devam

kaynak: otohaber sayı 38 / 13.09.2010-19.09.2010

hiçbir yerde 140 bg 1,6 tdi görmedim. olmasınında hiç bir anlamı olmaz.  avupra pazarında zaten o işi 2,0 la yapıyorlar onlaraad bizdeki gibi  salakça vergilendirme olmadığı için adamların pek sallayacaklarını  sanmam burada en fazla 1 2 bin tane passat satar öyle bir motorla  avrupada 2,0 la yüzbinlerce.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2010, 07:55:26 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?t=50970&page=5                                                                                        bende burdan esinlenerek söyledim.....ben 1.6 tdi 140 hpcıkar umuduyla   superb 1.6 tdi 105 hp cıksada alınmaz gider yeni kasa passatın o motorunu beklerdim diye düşündüm...fakat dediğiniz doğruysa beklemeye gerek yok superb 1.6 tdi 105 hp cıkar cıkmaz alınır bence  :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
orada bile ne olduğunu bilmeden bir sürü iddialar atılmış konuşulmş tartışılmş :)

çok değil bir kaç aya kadar çıkacak ne olduğu.