škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 TDI Almanya'da Satışta, Çok Yakında Türkiye'de

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passat' ın 1.6 TDI 140 HP olanı gelsede Superb tercih ederdim.Bugün trafikte fazlaca gördüm Superb' i ve bir kez daha hayran kaldım.Passat' ın ağır bi duruşu var derler ya Superb bu konuda Passat' tan daha ağır duruyor.Araçta inanılmaz bir hava ve asalet var.Hele o önden görünüşü yokmu aracın tek kelimeyle harika.Yeni kasa Passat' ın ön tasarımı malumunuz zaten.D segmentinde ağır duruşlu ve asaletli bir araç alacak olsam Superb varken mümkün değil Passat' a bakmam.Ha kalitesini bilemem.Şuanki güncel kasa Passat' tan daha kaliteli olduğunu biliyorum Superb' in.Ama bu yeni kasadaki kalite nedir ne değildir bilemicem.Bi gelsin buralara onuda görürüz.Ama şuan Superb Passat' tan bana göre daha iyi bir araç.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Evet ön tasarım hakkaten olmamış, her ne kadar Passat Passat olsada, kalite bi yana, uzaktan bakınca lan bu Polo mu, Golf mü belli değil gibi olacak.

Superb önden tam bir şahin gibi duruyor.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla hakanım arkasınıda yapamamışlar yeni passatın.Tamponu falan çok cılız kalmış.Superbinde arkası çok şık değil ama en azından arka tamponu güçlü yapmışlar.Kısacası yeni passat olmamış
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet haklısın ve arabalar genelde resimlerde güzel gözükür.yeni passatın suanki resimlerden görünüşü ise piyasaya cıktığındaki görüntüsü resimlerdekinden daha iyyy olmayacaktır kesinlikle....bencede superb cok prestijli bi görünüşü var sadece led ışıkları eksik ......
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2010, 22:46:20 Gönderen: superbdolar »

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkdaslar bu arada yeni passatın arkası ne kadar cok superbin arkasına benziyor değilmi birde superbin arka tarafına kötü diyorduk :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
passatn arkasının superb le alakası bile yok abisi phaetonun görünümü var.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tamam phaeton görünümü var ama genel hatlarıyla bi benzerlik var...yani bikaç benzer yönü var

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkdaslar passat 1.6 tdi motor da 140 değil 105 beygir ama iki adet bu motordan cıkarmıs vw gurubu biri 250 nm tork diğeri ise 320 nm tork yani 1.6 tdi 320 tork   eski 2.0 140 hp 320 tork motorunun yerini almışa benziyor :)

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;146092
arkdaslar passat 1.6 tdi motor da 140 değil 105 beygir ama iki adet bu motordan cıkarmıs vw gurubu biri 250 nm tork diğeri ise 320 nm tork yani 1.6 tdi 320 tork   eski 2.0 140 hp 320 tork motorunun yerini almışa benziyor :)

yüksek tork iyidir ama,performans da önemli. şahsen ben 2.0 alırım,bunu alacağıma.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
peki teknik değerleri  nasıl olur sizce 2.0 tdi 140 hp ile aynımı olur 1.6 tdi 320 nm tork motorun????

Çevrimdışı orcanius

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;146092

Yanlız şu var. ALMANYA da satışta olan 250 Nm tork. Sanırım Bu motoru beklersek Superb III de beklemiş olacağız, ki ona enaz 5-6 yıl var. Bilindiği üzere yeni modele 4. yıl gibi makyaj yaparlar; 8. yıl gibi de kasa tamamen değişir.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2010, 09:33:35 Gönderen: orcanius »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
..250nm lık model bluemotion dıye satılıyor 320lık model normal tdı dıye satılcak..  auto show dergısnde bunu ıma eden bır tablo vardı.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi 320 tork bu motor eski tdi mi olur yoksa cammon railmi olur

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;147716
1.6 tdi 320 tork bu motor eski tdi mi olur yoksa cammon railmi olur

VW grubunun binek ve hafif ticari araçlarının TDI motorlarında; Pümp Duse (PD) kalmadı, artık hespi Common Rail (CR) oldu diye biliyorum
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2010, 22:44:58 Gönderen: isikayhan »
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral