škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 TDI Almanya'da Satışta, Çok Yakında Türkiye'de

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
doğru diyorsun pd motorları bitirdi vw grubu.ama teknik değerleri emisyon değeri nasıl olur  su 1.6 tdi 320 torkluk motor eski 2.0 tdi 140 hp ile aynımı olur ????bir bilen varmı??

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ama torkları aynı sonuçta dmekki bir yaklasım söz konusu...peki beygir farklı oldumu arabada baska neyi farklı olurki son hızımı ivmelenmesimi???
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2010, 19:30:50 Gönderen: superbdolar »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
özellikle yüksek hızlarda ki serilik olmaz. tork ile ikisi orantılı gitmeli yani torku artıyorsa bg de artmalı. 105 bg 320 nm lik makinenin ara hızlanmaları iyi olacaktır ama yanına 2.0 ı geldiği zaman arkadan bakacaktır sadece.

ama makine doğru devirlerde 140 bg 320 nm tork veren makine olsaydı iş sadece şanzıman oranlarına kalırdı aynı araçta aynı oranlarlada aynı performans alınabilirdi.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O değil de ben hala 320 nm tork üretip 105 hp güç üreten 1.6 TDI'a hayretle bakıyorum. Varlığına da satış listesinde görene kadar inanmamayı tercih ediyorum.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[
Alıntı yapılan: SEAHAWK;148109
O değil de ben hala 320 nm tork üretip 105 hp güç üreten 1.6 TDI'a hayretle bakıyorum. Varlığına da satış listesinde görene kadar inanmamayı tercih ediyorum.
böyle niye dedinki..bu araba 1.6 tdi motor olup 320 tork olamazmı???
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2010, 19:40:20 Gönderen: superbdolar »

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;148052
özellikle yüksek hızlarda ki serilik olmaz. tork ile ikisi orantılı gitmeli yani torku artıyorsa bg de artmalı. 105 bg 320 nm lik makinenin ara hızlanmaları iyi olacaktır ama yanına 2.0 ı geldiği zaman arkadan bakacaktır sadece.

ama makine doğru devirlerde 140 bg 320 nm tork veren makine olsaydı iş sadece şanzıman oranlarına kalırdı aynı araçta aynı oranlarlada aynı performans alınabilirdi.
peki 0-100 değeri son hız değeri aynı olmazmı diyorsun????
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2010, 19:37:37 Gönderen: superbdolar »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
olmaz torkda bg de aynı devirde aynı değer olarak alınırsa teorik olarak ayn şanzımanla ancak aynı performans alınabilirdi.

Çevrimdışı superbdolar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;148589
olmaz torkda bg de aynı devirde aynı değer olarak alınırsa teorik olarak ayn şanzımanla ancak aynı performans alınabilirdi.
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için..sizin şu husustaki bilgileriniz baya bi yoğun  :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superbdolar;148587
[ böyle niye dedinki..bu araba 1.6 tdi motor olup 320 tork olamazmı???

Mümkündür. Ama 1.6 litre turbo dizelden 320 nm maks tork üretebiliyorsanız o torkun hiç olmazsa birazını üst devirlerde de koruyup 130-150 hp arası bir güç elde edebilmeniz beklenir. Bu iddia edilen motor-güç seçeneği gerçekten var ise çok saçma bir tork grafiği görmeye hep beraber hazır olalım derim.

Ha, belirttiğim gibi, benim bu güç seçeneğine inanmam için hala resmi açıklama görmem gerekiyor.:)
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2010, 06:08:45 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
140 bg olan 2.0 tdi. dediğimiz gibi 1,6 olanı tek motor 105 bg.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada en hafif passat 1473 kg. 10 kg ağırlaşmış

Çevrimdışı hidrotetik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Superb 1.6 TDI'nin Türkiye'ye gelişi sıkıntıya girmiş. Kasım'a zor gibi. Güncellenecek listede görürüz inş. Göremezsek bize yılbaşını beklemek kalıyor.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hidrotetik;149345
Superb 1.6 TDI'nin Türkiye'ye gelişi sıkıntıya girmiş. Kasım'a zor gibi. Güncellenecek listede görürüz inş. Göremezsek bize yılbaşını beklemek kalıyor.

gelir gelmez bayii ilk beni arayacak.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i