škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ilk deneyimlerim

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar roomsteri alalı 10 günü geçti şu an çok memnunum.ALLAH a şükür.
ilk kalkış çok iyi ama asıl ivmelenmeyi 2000 devirde yapıyor.2000 devirden sonra birden devir yükseliyor.3. vites dahil torku hissediyorsunuz.
yalnız devir kesici 4500 de devreye giriyor.oda hız göstergesi 5.vitesde 170 i gösteriyor. yüksek devirde anlık tüketim 7.2 normal ş.içi tüketim 5.5-6 arası geziniyor.en iyi tüketimi izin dönüşü 4.4 ile aldım.
   yol tutuşu olarak fabia kadar güven vermesede  yinede iyi.lastiklerin 205-45-16 olması işe yarıyor gibi.roomster kullanan arkadaşlar için değerler nasıldır acaba saygılar
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Maşallah

Turbo belli ediyor kendini 2 bin devirden sonra...

Ahmet daha iyi kıyas eder, o da dizel arabalı, lastikler de aynı ;)

Foto bekliyoruz :sopa:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ooo jantlarda büüyük :)

Yol tutuş şikayetini tek ben dile getirmemiş oldum.Fabia kullanıcıları roomster'a geçtiklerinde farkı çok rahat anlayabiliyorlar.

ESP yokmu abi sende? Olması lazım.ESP işi kurtarır en azından..

Tork canavarı bir makina..Çok iyi tüketimler elde edilebilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;137581
Ooo jantlarda büüyük :)

Yol tutuş şikayetini tek ben dile getirmemiş oldum.Fabia kullanıcıları roomster'a geçtiklerinde farkı çok rahat anlayabiliyorlar.

ESP yokmu abi sende? Olması lazım.ESP işi kurtarır en azından..

Tork canavarı bir makina..Çok iyi tüketimler elde edilebilir..

ESP sadece Comfort'ta var diye biliyorum.

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yahu yok yok :D
8 hava yastığı
esp
deri direksiyon,vites,el freni
direksiyondan kumandalı müzik sistemi
lastik basınç ölçermiymiş neymiş onuda yeni öğrendim servisten :D
alaşım jant
viraj dönüş sistemli sis farı  
scouta özel plastik kaplama
birde şöfor kapısında bir düğme vardı onu sordum onda gizli alarm mı dediler ne içirde karasinek bile olsa öter dediler:confused:
foto için  de daha henüz temizlik bakımı yaptıramadım :knp:kendim yapmayı istiyorum  zaten 10 gündür forumu alt üst ettim.:D bakım için rfan hocamdan birşeyler kapmaya çalışyorum. zaten destekde gerekecek gibi
kendimce koruma cila atayım diyorum.
 okuduktan sonra şunları öğrendim :D:D:D
1.madde : kil kullanacağız.
2.madde : duruma göre polisaj aşındırıcı =pasta  benim araç yeni olduğundan çok kapsamlı olmasada ufak tefek yerler yineistiyor.
3.madde : wax+cila mı oluyor acaba

yardımlarınızı bekliyorum.bunları yaparken ped kullanacağım herhalde peki wax cila için ayrı pasta için ayrı pedmi kullanacağım bunalrı öğrenirsem sevinirim.(wax ile cila birmi)
kısaca işlemleri sırayla yazarsak ve markalarıda belirtiesek çok memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim başınızı ağırttım yahu .:knp:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;137621
yahu yok yok :D
8 hava yastığı
esp
deri direksiyon,vites,el freni
direksiyondan kumandalı müzik sistemi
lastik basınç ölçermiymiş neymiş onuda yeni öğrendim servisten :D
alaşım jant
viraj dönüş sistemli sis farı
scouta özel plastik kaplama
birde şöfor kapısında bir düğme vardı onu sordum onda gizli alarm mı dediler ne içirde karasinek bile olsa öter dediler:confused:
foto için de daha henüz temizlik bakımı yaptıramadım :knp:kendim yapmayı istiyorum zaten 10 gündür forumu alt üst ettim.:D bakım için rfan hocamdan birşeyler kapmaya çalışyorum. zaten destekde gerekecek gibi
kendimce koruma cila atayım diyorum.
okuduktan sonra şunları öğrendim :D:D:D
1.madde : kil kullanacağız.
2.madde : duruma göre polisaj aşındırıcı =pasta benim araç yeni olduğundan çok kapsamlı olmasada ufak tefek yerler yineistiyor.
3.madde : wax+cila mı oluyor acaba

yardımlarınızı bekliyorum.bunları yaparken ped kullanacağım herhalde peki wax cila için ayrı pasta için ayrı pedmi kullanacağım bunalrı öğrenirsem sevinirim.(wax ile cila birmi)
kısaca işlemleri sırayla yazarsak ve markalarıda belirtiesek çok memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim başınızı ağırttım yahu .:knp:

Araban için kil + AG SRP (polish) + wax (boya koruma) iyi olur.

Forumda hepsini makul fiyata satan arkadaşlar var. Aynı renk takalarımız, wax olarak FK1000P öneririm. Kutusu 60 TL ama yıllar yılı kullanırsın, kil ve polishle toplam 100 TL'ye uzun süre yetecek boya temzilik ve koruma setin el altında olur. Wax ve polish için ayrı birer ped lazım, sarı uygulama süngerleri süper bu iş için.

Sen seti al, uygulaması kolay, onu da yaarım hemen  ;)

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;137640
Araban için kil + AG SRP (polish) + wax (boya koruma) iyi olur.

Forumda hepsini makul fiyata satan arkadaşlar var. Aynı renk takalarımız, wax olarak FK1000P öneririm. Kutusu 60 TL ama yıllar yılı kullanırsın, kil ve polishle toplam 100 TL'ye uzun süre yetecek boya temzilik ve koruma setin el altında olur. Wax ve polish için ayrı birer ped lazım, sarı uygulama süngerleri süper bu iş için.

Sen seti al, uygulaması kolay, onu da yaarım hemen  ;)
teşekkür ederim hocam :)
o zaman kil+FK1000P+plish  tedarik etmeye başlayayım.

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
birde biliyorsunuz scoutların etek altları plastik orada geçenlerde zift parçaları gördüm.
plastiklerde boyasız onlar için piyasada satılan zift sökücüler uygunmudur pastiğe zarar verirmi acaba

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;137646
birde biliyorsunuz scoutların etek altları plastik orada geçenlerde zift parçaları gördüm.
plastiklerde boyasız onlar için piyasada satılan zift sökücüler uygunmudur pastiğe zarar verirmi acaba

Aslında en kolayı mazotla silmek ama zift sökücü ürünler de güzel olur. Zift sökücü ürünler yıkama öncesi uygulanır, bu sayede yıkamayla durulanır gider, zararı olmaz.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;137565
Dostlar roomsteri alalı 10 günü geçti şu an çok memnunum.ALLAH a şükür.
ilk kalkış çok iyi ama asıl ivmelenmeyi 2000 devirde yapıyor.2000 devirden sonra birden devir yükseliyor.3. vites dahil torku hissediyorsunuz.
yalnız devir kesici 4500 de devreye giriyor.oda hız göstergesi 5.vitesde 170 i gösteriyor. yüksek devirde anlık tüketim 7.2 normal ş.içi tüketim 5.5-6 arası geziniyor.en iyi tüketimi izin dönüşü 4.4 ile aldım.
yol tutuşu olarak fabia kadar güven vermesede yinede iyi.lastiklerin 205-45-16 olması işe yarıyor gibi.roomster kullanan arkadaşlar için değerler nasıldır acaba saygılar

Aracınız hayırlı uğurlu olsun inşallah.:)

Yalnız 5. viteste 4500 devir hızının 170 km/s olmaması lazım. Muhtemelen yanlış görmüşsünüzdür.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;137911
Aracınız hayırlı uğurlu olsun inşallah.:)

Yalnız 5. viteste 4500 devir hızının 170 km/s olmaması lazım. Muhtemelen yanlış görmüşsünüzdür.

benim gördüğüm doğruydu ama daha gidebilirdi  belki çünkü ayağımı gazdan çabuk çektim öyle olabilir peki takriben gösterge kaça dayanması lazım birde devir kesici 4500 olması etkili olabilirmi

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;137926
benim gördüğüm doğruydu ama daha gidebilirdi belki çünkü ayağımı gazdan çabuk çektim öyle olabilir peki takriben gösterge kaça dayanması lazım birde devir kesici 4500 olması etkili olabilirmi

Abi devir kesici tam da belirttiğin gibi 4500 civarında sanırım. Ama 5. vites 1000 devir hızı 38 km/s olsa, hız sayacı da tam doğru olsa ancak o zaman 4500'de 170 km/s gösterirdi. Hem hız sayacın normalden biraz fazla göstereceğinden hem de 5. vites 1000 devir hızın 38 km/s ya da daha düşük olamayacağından (en az 40 km/s'dir) ya o hızı yaparken gördüğün devir farklıdır, ya da o devri yaparken gördüğün hız değeri farklıdır diye düşünüyorum.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
levent bey hayırlı uğurlu olsn aracınız. bayramdan sonra yolunuz eskişehire düşerse kendim fotolayıp incelek isterim :)

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;137929
Abi devir kesici tam da belirttiğin gibi 4500 civarında sanırım. Ama 5. vites 1000 devir hızı 38 km/s olsa, hız sayacı da tam doğru olsa ancak o zaman 4500'de 170 km/s gösterirdi. Hem hız sayacın normalden biraz fazla göstereceğinden hem de 5. vites 1000 devir hızın 38 km/s ya da daha düşük olamayacağından (en az 40 km/s'dir) ya o hızı yaparken gördüğün devir farklıdır, ya da o devri yaparken gördüğün hız değeri farklıdır diye düşünüyorum.:)

yani oluyor ki 4500 devirde gösterge 170 den fazlamı olamsı gerekiyor yoksa yine yanlışmı anladım :D
ben yine denerim onu  denmesi bedava nasılsa :Dama gstergeyi yi gördüğümden eminim gözüm devmlı ordaydı çünkü .D

Alıntı yapılan: mayham85;137933
levent bey hayırlı uğurlu olsn aracınız. bayramdan sonra yolunuz eskişehire düşerse kendim fotolayıp incelek isterim :)
inş.ama bu bayram değilde kurbanda ordayız inş.o zaman görüşürüz nasipse