škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bayram dönüşü kaza

Ziyaretçi · 52 · 14299

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yeaght

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş Olsun.
[INDENT][INDENT][INDENT][INDENT][INDENT]2008 Ford Fiesta TD Comfort
[/INDENT][/INDENT][/INDENT][/INDENT][/INDENT]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adorno;139110
Sizin gibi düşünüp ama sizin gibi olmama ihtimali yüksek olan, her viraja girerken leon'lardan korkmalıyım;o zaman:)

yol tutan bir arabada gerek yok. olay şöförde biter. bende esp li passatta var alındığından beri hiç çalışma gereği duymadı zira vw grubunda esp en son hadde de devreye girer araç kullancıısına ciddi bir sınır tanır kaymaya bir miktar izin verir. ayrıca esp yol tutuşu artırmaz.yol tutuş limitlerini aşarsan devreye girer. alırken focus gibi golf gibi octi gibi yol tutan br arabanın alş fiyatı düşecekse gerekli değil. kendine güvenemeyen varsada versin parasını alsn. beceriksizler araba süremiyor diye 1000 tl fazla vermeye gerek yok onlar versin o farkı gitsin esplisine binsin. ha araba bir toyota olur bir hyundai olur espsizine binilmez.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2010, 22:45:49 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;139098
benim leondada yok ama espli leonu olupta bir çok kişinin giremediği viraja kaymadan giriyorum neden acaba :) focus gibi yola zamk gibi yapışan bir arabada eğer  alım fiyatını düşürecekse esp opsiyonel olmalı.

abi stylance değilmiydi senin araç arkadaşımın 1,6 stylede var esp:confused:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;139417
abi stylance değilmiydi senin araç arkadaşımın 1,6 stylede var esp:confused:
makyajlılarda opsiyonel. 980 tlcik bende vermedim isteyen verip esplisini alıyor :)

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adam gibi lastik lazım lastik; elektronik sistemler iyi lastik olmadan hikaye zaten...

Geçmiş olsun.

===============

Yunus Emre;

ESP konusunda pist koşullarında sana sonuna kadar katılıyorum. Yani aracı limitlerde kullanıp viraj performansını sınayacak bir insan bu işi beceremiyorsa ESP'sini alsın diyebiliriz. Ama ESP'nin asıl iş yaptığı yerde hiçbir sürücü iyi pilotajıyla kendisini garantiye alamaz. Zira ESP'nin asıl iş yaptığı, hayat kurtardığı durumlar geyik testi tipi durumlar. Sen 95 ile sakin sakin giderken önüne çıkan bir köpekten kaçmak için sola kırıp sonra tekrar şerine girmek için sağa girmek zorunda kaldığında ESP'den başka hiçbir şeyin yardımını göremezsin. Zira 95 km/s'de aracı toplamak pilotajdan ziyade şansa kalır.

Kısacası, aracı zorlayacak adam dediğin gibi ESP diye sızlanmamalı. Becerebiliyorsan ESP'siz becer, demi ? Ama güvenlik için konuştuğumuzda ESP'nin kimi işlevleri benzersiz.

Ha ben gene de opsiyonel olmasını savunuyorum. Aracı ulaşılmaz kılacak bir ESP, beni çok daha düşük standartlara sahip bir araca da yönlendirebilir aynı zamanda.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

efe_38

• Ziyaretçi
topraam geçmiş olsun cana değil mala gelsin,biraz geç oldu ama kusura bakma biliyosun işte durumu foruma yeni yeni girmeye başladım...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;140391
Adam gibi lastik lazım lastik; elektronik sistemler iyi lastik olmadan hikaye zaten...

Geçmiş olsun.

===============

Yunus Emre;

ESP konusunda pist koşullarında sana sonuna kadar katılıyorum. Yani aracı limitlerde kullanıp viraj performansını sınayacak bir insan bu işi beceremiyorsa ESP'sini alsın diyebiliriz. Ama ESP'nin asıl iş yaptığı yerde hiçbir sürücü iyi pilotajıyla kendisini garantiye alamaz. Zira ESP'nin asıl iş yaptığı, hayat kurtardığı durumlar geyik testi tipi durumlar. Sen 95 ile sakin sakin giderken önüne çıkan bir köpekten kaçmak için sola kırıp sonra tekrar şerine girmek için sağa girmek zorunda kaldığında ESP'den başka hiçbir şeyin yardımını göremezsin. Zira 95 km/s'de aracı toplamak pilotajdan ziyade şansa kalır.

Kısacası, aracı zorlayacak adam dediğin gibi ESP diye sızlanmamalı. Becerebiliyorsan ESP'siz becer, demi ? Ama güvenlik için konuştuğumuzda ESP'nin kimi işlevleri benzersiz.

Ha ben gene de opsiyonel olmasını savunuyorum. Aracı ulaşılmaz kılacak bir ESP, beni çok daha düşük standartlara sahip bir araca da yönlendirebilir aynı zamanda.:)

araban yumurta hyundai falansa evet leonsa dediğin gibi değil. zira o dediğin hareketi 140 la viraj içinde yaptığımda bile kaymadı bu araç. focus tu astraydı golftü bunlarda öyledir. ha direksiyonu hayvan gibi kırar bakmadan dengesiz acemi şöför gibi manevra yaparsan o zaman değil esp hiç bişi kurtarmaz.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gecmis olsun, kalabalık trafikte kaza riski fazla tabiki,

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;141506
topraam geçmiş olsun cana değil mala gelsin,biraz geç oldu ama kusura bakma biliyosun işte durumu foruma yeni yeni girmeye başladım...

topraam ne kusuru seni bilmiyomuyum sanki bende zaten kırk yılda bir girebilirim artık erzincana geldim yerleştim laptopu getirene kadar giremeyecem büyük ihtimal

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;141514
araban yumurta hyundai falansa evet leonsa dediğin gibi değil. zira o dediğin hareketi 140 la viraj içinde yaptığımda bile kaymadı bu araç. focus tu astraydı golftü bunlarda öyledir. ha direksiyonu hayvan gibi kırar bakmadan dengesiz acemi şöför gibi manevra yaparsan o zaman değil esp hiç bişi kurtarmaz.

Ama dediğim şu işte; sen orda 140 ile o manevrayı yapabilmişsin. 155 olsa araç kopacaktı, güvenle tamamlayamayacaktın manevrayı belki. ESP o kopma limitini örneğin 160'a çıkarıyorsa ne ala... Demek istediğim bu.:ok:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
esp o hız limitini yükseltmez bak en büyük bilinen yanlş budur. araba 140 la atıyroum kaymaya başlıyorsa esp varkende 140 la kayar esp olunca 150 ye çıkar gibi bir konu yk. espsiz 140 la kayıyorsa esp ilede 140 la kayar. esp devreye giriyorsa bilki araban o sırada kayıyor demektir.

önemli olan arabda o kaymaya başlama sınırının nerede olduğu. atıyorum leon 140 la kayıyorsa aynı virajda clio 100 le kayar diyelim şimdi limiti düşük olduğu için o arabdaa manevra şansın çok daha az olur.

bak bir ara seat sitesnde tartışığımız bir konu vardı bir arkaşla.

diyorki virajda esp olmasaydı geçen gün ciddi kaza geçirirdim. neden dediğmde 150 ile viraj içinde ani şekilde frene dibine kadar basmak zorunda kaldığını ve arabanın kaydığını söyledi. şimdi cebinde o ehliyeti taşıyan sorumlu birisi o ehliyeti hakeden kafası çalışan birisi diyeyim viraj içinde o hızda fren yapma durumuna düşermi yoksa o virajda fren yapması gerekebileceini düşünerek yavaşlarmı girer. kafası çalışan bir şöför virajda altndaki araba ne olursa olsn dip fren yaptığın zaman kayacağını bilir ve ona göre sürer arabasını ve virajda fren yapılmaz.

allaha şükür bugüne kadarda önüm boş ve en az 1 şerit manevra mesafesi kalmadığı sürecede virajlar süratle girmedim girmemde. esp şimdi öyle bir ilah olduki insanların tüm hatalarını örtebilecke  insanlara hata yapmaya izin verebilecek bir donanımmış gibi gösteriliyor ki öyle değil.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2010, 09:23:34 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam 110-120 km/h gibi bir hızla(normalde maksimum 80 le girilir oraya) viraja daldığında bile ESP devreye girmedi Passatta:)
Araçtan araca fark eder tabi ama ESP nin varlığını bilmek güzel birşey:ok:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
passatta zaten en son raddede giriyor sürücüye bir miktar oyun alanı bırakıyor. :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;141844
passatta zaten en son raddede giriyor sürücüye bir miktar oyun alanı bırakıyor. :)

Babamdan çok araba oynadı ama abi,arka kapıların fitillerinden bayağı bir gacırtı geldi:++::++: