škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni fabia düşünüyorum.kararsızım.yardım ltfn

loones · 41 · 16781

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
grande punto hoş gözükse de kronik problemleri var. ben fabiayı almadan önce araştırmıştım. bunlar;

davlumbaz problemi

http://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/13096-camurluk-davlumbaz-sorunu.html
http://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/9978-sag-tekerlek-davlumbazi-kirik-korna-calmiyor.html
http://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/1585-davlumbazi-kirdim.html
http://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/15501-sol-camurluk-davlumbaz.html

arka kapılardaki problemler
http://forum.grandepuntotr.com/genel/7993-gplerde-direksiyon-gobegi-ve-arka-kapi-problemi.html
http://forum.donanimhaber.com/m_37207346/tm.htm

city fonksiyonlu direksiyon problemli ama garantiden değiştirdiklerini garanti düşse bile ücretsiz değiştirdiklerini duymuştum. bir nevi geri çağırma gibi.

montaj basitlikleri, (montaj yerlerinin yeterince sıkılmaması gibi) donanımhaber de taner abinin puntosunda fark ettiği bir olay.

tasarım olarak benim de hoşuma gidiyor punto.  bu konuda fabiadan iyi olduğu söylenebilir. hatta fabiayı görmeseydim puntodan yana kullanacaktık tercihimizi. ama sağlamlık açısından kesinlikle fabianın daha iyi olduğunu düşünüyorum. ayrıca iç hacim ve bagajı da fabianın çok daha iyidir. gp nun ön kısmı çok dar.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 11:31:49 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı loones

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tşk ederim yorumun için..fabia nın  fabrikada uretildigi aşamalarının resmini görmüştüm forumdan , dayanıklı ve saglam oldugu görünüyordu..yalnız tek düşündüren testten 4 yıldız alması oldu.fabia dan daha basit gibi gözüken aracların nasıl 5 yıldız aldığıda tartışılır.neye göre veriliyor bu çarpışma testi.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;138874
grande punto hoş gözükse de kronik problemleri var. ben fabiayı almadan önce araştırmıştım. bunlar;

davlumbaz problemi

http://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/13096-camurluk-davlumbaz-sorunu.html
http://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/9978-sag-tekerlek-davlumbazi-kirik-korna-calmiyor.html
http://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/1585-davlumbazi-kirdim.html
http://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/15501-sol-camurluk-davlumbaz.html

arka kapılardaki problemler
http://forum.grandepuntotr.com/genel/7993-gplerde-direksiyon-gobegi-ve-arka-kapi-problemi.html
http://forum.donanimhaber.com/m_37207346/tm.htm

city fonksiyonlu direksiyon problemli ama garantiden değiştirdiklerini garanti düşse bile ücretsiz değiştirdiklerini duymuştum. bir nevi geri çağırma gibi.

montaj basitlikleri, (montaj yerlerinin yeterince sıkılmaması gibi) donanımhaber de taner abinin puntosunda fark ettiği bir olay.

tasarım olarak benim de hoşuma gidiyor punto.  bu konuda fabiadan iyi olduğu söylenebilir. hatta fabiayı görmeseydim puntodan yana kullanacaktık tercihimizi. ama sağlamlık açısından kesinlikle fabianın daha iyi olduğunu düşünüyorum. ayrıca iç hacim ve bagajı da fabianın çok daha iyidir. gp nun ön kısmı çok dar.

puntonun 2 serisi var problem çıkaran seri 1 seri 2seride pek problem yok.1 yıldırda kullanıyorum bir problem çıkarmadı henüz:)

Punto evoya bakın derim 26.500lik fiyatı var ama indirimle 25 civarına alabilirsiniz hem evo g.puntoya nazaran daha sorunsuz.

bu arada puntoyu tercih etmemin tek nedeni fabianın 1.2 olması 1.4 olursa tartışılmaz fabia.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 12:07:26 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: loones;138878
tşk ederim yorumun için..fabia nın  fabrikada uretildigi aşamalarının resmini görmüştüm forumdan , dayanıklı ve saglam oldugu görünüyordu..yalnız tek düşündüren testten 4 yıldız alması oldu.fabia dan daha basit gibi gözüken aracların nasıl 5 yıldız aldığıda tartışılır.neye göre veriliyor bu çarpışma testi.

örneğin yeni nesil honda civic hb de 4 yıldız aldı 3. girişinde anca 5 yıldızı aldı. :D toyotanın tiguan sınıfındaki urban cruiser modeli 3 yıldız aldı mesela.

sesli kemer uyarısının bile olmaması, yaya güvenliğini azaltan (önlerdeki koruyucu barların çok sert olması gibi) puanı etkiliyor.

ne olursa olsun daha önce sahip olduğumuz 6 adet fiat aracın tecrübesiyle konuşuyorum, alman sağlamlığını tutmuyor hiçbir zaman.

doğan bu arada 29 bin 500 dü evo biz fabiayı alırken ve ne hikmetse fiat çok indirim yapmadı daha önce aynı yerden araç almamıza rağmen. evo fabianın yerine düşünülebilir en azından dediğin gibi kronik problemleri büyük ölçüde gidermişlerdir.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 12:21:12 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: loones;138878

fabianın önündeki çelik bar çok sağlam olduğu için yaya güvenliğini tehdit ediyor bu yüzden dört yıldızda kaldı diye biliyorum

Çevrimdışı loones

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;138898
fabianın önündeki çelik bar çok sağlam olduğu için yaya güvenliğini tehdit ediyor bu yüzden dört yıldızda kaldı diye biliyorum

anladım tabikide 4 yıldız alması guvenirliğini cok azaltmaz.öyle bir durumdansa sorun yok.sonuçta alacagım arabayı 4-5 yıl arkama bakmadan sorunsuz kullanmak istiyorum.zamanında bakımlarını yaptırıp onun harici herhangi bir arıza cıkartmayan tercihim olucak

06lkn66

• Ziyaretçi
o zaman size şöyle bi örnek gösteriyim bizim araba 2004 model 6 yıl babam makam aracı olarak kullandı şu an 230 binde rutin km bakımları dışında anahtar değmedi son iki yıldır bende kullanıyorum babamda bende yeri geldikçe sıkıştırırız skoda bu konuda kendini ispatlamış kaliteli sağlam bir marka

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10 sene oldu ve 200 bin hala taş gibi allaha şükür kafanıza takmayın sağlamlık konusunda :)

Yeterki bakımları aksatmayıp kaliteli yağ kullanın :)

Çevrimdışı loones

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugun bir arkadasımla görüştüm.tesadufen onada sordum.oda anlar biraz arabalardan.kendince yorumunu söyledi.ama listede olmayan bir araç..yeni ford fiesta 1.25i o fiyatlarda onuda düşünebilirsin dedi..sizce nasıl

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fiestalar da güzel araçlar yalnız arka kısmı belirgin şekilde dar. ayrıca fordlar sert araçlardır yol tutuşu olumlu yönde konforu olumsuz yönde etkiliyor.

bir de fiyatı birkaç bin tl daha yüksek saydığınız araçlardan.

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı loones

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;138959
fiestalar da güzel araçlar yalnız arka kısmı belirgin şekilde dar. ayrıca fordlar sert araçlardır yol tutuşu olumlu yönde konforu olumsuz yönde etkiliyor.

bir de fiyatı birkaç bin tl daha yüksek saydığınız araçlardan.
evet fiesta sadece ihtimal idi.zaten butcemi biraz aşıyor..peki listedeki diğer araçlar hakkındaki yorumların nelerdir.onların + ları - leri nedir.mesala neden pejo değil.neden nissan değil vs gibi.onlardanda neden olmadıklarını sıralarsan en azından soru işaretlerimi kafamdan kaldırmış olacagım.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: loones;138950
bugun bir arkadasımla görüştüm.tesadufen onada sordum.oda anlar biraz arabalardan.kendince yorumunu söyledi.ama listede olmayan bir araç..yeni ford fiesta 1.25i o fiyatlarda onuda düşünebilirsin dedi..sizce nasıl

kuzenimde var 1.25 fiesta ekenomisine ve performansına laf yok.çoğu 1.4 araçtan performanslı.yanlız arka kısım çok dar ve bana her an arkaya savuracakmış hissi verdi.Birde Fiestanın baz donanımı görünüş olarak çok güzel değil.

Çevrimdışı loones

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;138962
kuzenimde var 1.25 fiesta ekenomisine ve performansına laf yok.çoğu 1.4 araçtan performanslı.yanlız arka kısım çok dar ve bana her an arkaya savuracakmış hissi verdi.Birde Fiestanın baz donanımı görünüş olarak çok güzel değil.
anladım ozaman fiesta elendi..peki diğer listedi araçlar hakkındaki yorumların kısaca neden onlar değil mesala şundan dolayı diyebilecegin bir neden varmı?

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1- skoda yeni fabia 2  1.2 70hp ambiante dinamik 26.490= tercihim bu yönde zaten. :) ekonomik, kaliteli, baz donanımı yeterli, geniş, sağlam, yolda güven veren bir araba.
2-grande punto s5 1.4 fire 77hp+fullkit               25.500 önceki sayfada yazdığım gibi..
3-hyundai getz 1.4 doch ab+ac+abs                  25.000 hyundai getz b-alt sınıf yani palio sandero kalos gibi araçların dengi. 2. eli kuvvetlidir. dizeli belki düşünülebilir..
4-peugeot 206+plus sportium full                       25.250 aynı şekilde alt yapısı eski bir araba pug un b-alt sınıfını temsil ediyor bu model de.
5-nissan micra 1.2 65hp mood                          26.500= sağlam, kaliteli bir japon arabası ama ben bayan arabasıyım diyor görünüş olarak.
6-toyota yaris 1.0 terra                                  25.700= fabiayı almadan önce düşündüğüm bir diğer araçtı. ama 1.0 motor olması psikolojik olarak olumsuz etki yapıyor. 1.3 ü derseniz, gayet iyi.
7-renault clio hb 2 1.2 75hp extreme                 27.450 renault da güzel, servis ağı geniş 2. eli kuvvetli. kalite hissi olarak bazı insanlara yeterli gelmiyor.
8-citroen c3 1.4i atraction                               27.600 yenisi fena olmamış görmediğim için de bir şey diyemiyorum. muhtemelen 207 yle aynı platformdadır 207 başarılı bir araç sınıfında.
9-chevrolet yeni kalos ls                                  24.500 chevrolet dememeli aslında, chevy, daewooyu satın alınca kendi logosunu koydu. sonuç olarak sıradan bir kore arabası ayrıca çok yakıyor diye hatırlıyorum..
10-seat ibiza 1.4 85hp reference                        27.600= fabianın ve polonun kardeşi, bu da makul güzel bir seçenek. tasarım açısından da gayet iyi.  

sonuç olarak, -bence- seçenekleriniz arasından kalos, getz, 206+ ı çıkarabilirsiniz. geriye kalanlar arasından seçim yapın derim. bir de bir-iki gününüzü araçları incelemeye ayırmanızı tavsiye ederim. mümkünse test sürüşü de yapın. :)
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 16:11:21 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

Çevrimdışı loones

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;138968
1- skoda yeni fabia 2 1.2 70hp ambiante dinamik 26.490= tercihim bu yönde zaten. :) ekonomik, kaliteli, baz donanımı yeterli, geniş, sağlam, yolda güven veren bir araba.
2-grande punto s5 1.4 fire 77hp+fullkit 25.500 önceki sayfada yazdığım gibi..
3-hyundai getz 1.4 doch ab+ac+abs 25.000 hyundai getz b-alt sınıf yani palio sandero kalos gibi araçların dengi. 2. eli kuvvetlidir. dizeli belki düşünülebilir..
4-peugeot 206+plus sportium full 25.250 aynı şekilde alt yapısı eski bir araba pug un b-alt sınıfını temsil ediyor bu model de.
5-nissan micra 1.2 65hp mood 26.500= sağlam, kaliteli bir japon arabası ama ben bayan arabasıyım diyor görünüş olarak.
6-toyota yaris 1.0 terra 25.700= fabiayı almadan önce düşündüğüm bir diğer araçtı. ama 1.0 motor olması psikolojik olarak olumsuz etki yapıyor. 1.3 ü derseniz, gayet iyi.
7-renault clio hb 2 1.2 75hp extreme 27.450 renault da güzel, servis ağı geniş 2. eli kuvvetli. kalite hissi olarak bazı insanlara yeterli gelmiyor.
8-citroen c3 1.4i atraction 27.600 yenisi fena olmamış görmediğim için de bir şey diyemiyorum. muhtemelen 207 yle aynı platformdadır 207 başarılı bir araç sınıfında.
9-chevrolet yeni kalos ls 24.500 chevrolet dememeli aslında, chevy, daewooyu satın alınca kendi logosunu koydu. sonuç olarak sıradan bir kore arabası ayrıca çok yakıyor diye hatırlıyorum..
10-seat ibiza 1.4 85hp reference 27.600= fabianın ve polonun kardeşi, bu da makul güzel bir seçenek. tasarım açısından da gayet iyi.

sonuç olarak, -bence- seçenekleriniz arasından kalos, getz, 206+ ı çıkarabilirsiniz. geriye kalanlar arasından seçim yapın derim. bir de bir-iki gününüzü araçları incelemeye ayırmanızı tavsiye ederim. mümkünse test sürüşü de yapın. :)
objektif yorumlarınız için tşekkürler..ozaman getz+pejo+chevrolet elendi..toyotada 1.0 motor oluşuyla elendi..yoksa toyota ismi her zaman guven verici..kalanlar arasından düşünülmeli :)