škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni fabia düşünüyorum.kararsızım.yardım ltfn

loones · 41 · 16765

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı loones

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Herkese merhaba.Şu aralar skoda fabia modelini düşündüğüm için internette gezinirken sitenizi buldum ve birkaç gündür titizlikle takip ediyorum.gercekten konulara yorumlarınız ve objektif düşünceleriniz beni memnun etti.ben bu yüzden buraya konu açıp düşüncelerim karşısında fikir ve deneyimlerinizi paylaşmak istedim...İlk önce şunu belirtmeliyimki bu benim şahsıma ait alacağım ilk araba olucak.önceleri 2.el alsammı diye düşündüm ama bir turlu aradıgım tipte birşey bulamadım.o yüzdende sıfır araca yöneldim.İlk arabam oluşu nedeniyle kararsız kaldım.Geçen gün maltepe yüce motorda yeni fabia modelini görmeye gittim.showroomda ambiante 1.2 70 hp lik modeli vardı.yalnız biz gittigmizde satıldıgı için arabanın içini görme şansım olmadı.sadece dış tarafından görebildim.İlk izlenimim olumluydu.fakat iç kokpit kısmını ve oturuş keyfinide görmek isterdim.Şansım yokmuş:)..genel yapımda kararsızlık oldugu için sıfır araba konusunda siz değerli üstadların yorumlarını dinlemek isterim...şunu söyliyimki bütçe aralığım 25.000-26.000 tl civarında.bu fiyat aralığında alabileceğim bu segmentteki araçları inceledim ve bir şekilde bunların arasından karar vericeğim..ayrıca bugun içinde fiat bayisinde grande punto s5 serisinin arabasını inceleme fırsatım oldu...fiğer yazacagım araçları ise sadece internet sitelerinden bakabildim.şimdi altta sıralayacagım araçlar hakkında yorumlarınızı bekliyorum...
1- skoda yeni fabia 2  1.2 70hp ambiante dinamik 26.490
2-grande punto s5 1.4 fire 77hp+fullkit               25.500
3-hyundai getz 1.4 doch ab+ac+abs                  25.000
4-peugeot 206+plus sportium full                       25.250
5-nissan micra 1.2 65hp mood                          26.500
6-toyota yaris 1.0 terra                                  25.700
7-renault clio hb 2 1.2 75hp extreme                 27.450
8-citroen c3 1.4i atraction                               27.600
9-chevrolet yeni kalos ls                                  24.500
10-seat ibiza 1.4 85hp reference                        27.600

evet arkadaslar fiyat aralığıma yakın bu segmentteki araçlar bunlar..benim için ilk etapta araçta sağlamlık önemli.yani donanımda ilk öncelik arabanın güvenlik donanımı.daha sonra yakıt tüketimi geliyor..bu anlamda baktıgınızda siz olsaydınız objektif olarak bu fiyatlarda hangi araca yönelirdiniz..yada yakından görebildigim vede ilk izlenimimde olumlu etki bırakan yeni fabia 2 nin artıları ayrıran özellikleri nelerdir..2.ci olarak inceleyebildigim ve gördügüm puntoyla kıyaslanırmı.çünkü puntoda fena gelmedi gözüme..işçilik malzeme kalitesi özelliklede arabanın dış kaporta aksamındaki dayanıklılık ve saglamlık hasarlara karsı nedir?yardım eden arkadaslara şimdiden teşekkür ediyorum.objektif tarafsız yorumlarınızı bekliyorum.saygılar sevgiler..

06lkn66

• Ziyaretçi
grande punto yada seat ibizayı tavsiye ederim ben eğerki performans o kadar öenmli değil ikinci planda dersenizde direk tek seçenek fabia derim zaten fabiayla ibiza arasındaki tek fark dış ve iç görünüş bide fabia biraz daha geniş geri kalan herşeyi aynı ikiside vw group aracı

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bence Fabia/Ibiza/Grande Punto.

C3 yeni kasa mı? Öyleyse o da iyi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde hem Skoda Fabia var hemde Grande punto.
Objektif bir yorum yaparsampunto 5 yıldızlı ama fabia 4 fabianın 5 yıldızlı olmamasının nedeni öndeki sağlam bir demirmiş geleni gideni biçiyormuş:DYakıta gelirsek puntomuz 1,4 fire motor 77hp şehir içi şu an ortalaması13.2litre full redline kullanım eko devirlerde sürerseniz çok rahat 7 li değerler görürsünüz ben gördüm:)Fabia ise 1.4 tdı 80 hp şehir içi dur kalklı trafikte oda 7 litre yakıyor yani şehir içleri hemen hemen aynı ki 1.2 fabialar dizel gibi yakıyor belirtmek isterim.donanım olarak puntonun full kitte 15 jant deri direksiyon 3 satırlı yol pcsi felan var 2hy abs allahın emri zaten:Dfabiada ise yine aynı donanım mevcut.Ekstradan hız sabitleyici gibi ekstra donanımlar daha kolaya takılıyor puntoya takılamıyor.punto alırsanız arka kapılar ilk seferde kapanmayabilir takmayın kim düzelttiler dersede inanmayın:Dpuntoyu satmanızda fabiaya nazaran kolay olur.Grandepuntotr adresinde daha çok bilgi bulabilrsiniz.Arabadan anlayan ustalar 2 araç arasında kesinlikle fabia diyor.Ama bence punto alın:Dşimdi sen arabadan anlamıyosun diyeceksiniz 2 arabanında ciğerini bilirim:D hatta imkanınız varsa puntoyu skydomelu alın acaip havası oluyor benden tavsiye:D

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben fabia 1.4 ambiante dinamik paket aracımı 27000 tl ye aldım eğer pazarlık edersen 1.2 yerine donanımlı 1.4 bile alabilirsin ve de tabiki saydığın araçlar içinde fabia derim, duruşu bile yeter, konforuna sürüşüne diyecek yok zaten.

Çevrimdışı loones

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 fabia ambiante dinamik modeli fiyat farkında sadece motor seceneğinin 1.4 oluşu değilmi?1.2 ambiante dinamik in donanım özellikleri ile 1.4 ün donanım özellikleri arasında bir fark yok sanırım...

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hayır yok he bir de ben kartel koruma taktırdım extra olarak ücretsiz.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana göre burda en gönül rahatlığıyla alınacak araç 1.2 Fabia. Tavsiyem 1.2 Fabia'dan yana.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı EFELERİNEFESİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
valla o kadar araştırdım...10 gün önce fabia 1,2 dinamik aldık....çok memnunum...

fabialife

• Ziyaretçi
normalde İbiza/Fabia/G.Punto;
servis kolaylığı ve maliyetleri,  ileride daha rahat ve kolay satılması önemli dersen G.Punto/İbiza/Fabia derim.
sağlamlık ve diğer özellikler açısından İbiza ile Fabia birbirine yakındır. zaten motorları, şanzumanları, kullanılan donanım aynı. aradaki fark kaporta ve görünüş, ibiza 1 yıllık ve göze hoş gelen yeni bir model ve marka bilinirliği skodadan daha iyi olduğu için ibiza almanı tavsiye ederim. fabianın kasası 1-2 yıla yenilenir.
ama benim için önemli olan sağlam, iyi yol tutan, promlemsiz bir araba olsun; huzurla uzun yıllar bineyim geri kalanının hiç önemi yok diyebiliyorsan hiç düşünmeden fabia al derim.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 09:22:32 Gönderen: fabialife »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia/ibiza/C3
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

IceMaN70

• Ziyaretçi
Ben punto'ya binince kendimi bi kayanın altında sıkışmış gibi hissediyorum çok dar araç ve her yeri şangur şungur oynuyor bir işe yaramaz bence

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım
2010 Fabia II 1.2 70 hp Classic Plus
trafiğe çıkışı 20 temmuz 2010
Ayrıca hem abimde hem de ablamda 2005 1.2 classic fabia var
Madem

Alıntı yapılan: loones;138773
..benim için ilk etapta araçta sağlamlık önemli.yani donanımda ilk öncelik arabanın güvenlik donanımı.daha sonra yakıt tüketimi geliyor..bu anlamda baktıgınızda siz olsaydınız objektif olarak bu fiyatlarda hangi araca yönelirdiniz...

diyorsunuz kesinlikle skoda ve
Alıntı yapılan: loones;138773
sonra yakıt tüketimi  
minden dolayı
Fabia II 1.2 70 hp Classic Plus diyorum..(en son baktığımda bayilerde fiyatı 23.990 idi)
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 11:12:03 Gönderen: mxdemirel »

Çevrimdışı loones

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxdemirel;138864
Aracım
2010 Fabia II 1.2 70 hp Classic Plus
trafiğe çıkışı 20 temmuz 2010
Ayrıca hem abimde hem de ablamda 2005 1.2 classic fabia var
Madem

diyorsunuz kesinlikle skoda ve
minden dolayı
Fabia II 1.2 70 hp Classic Plus diyorum..(en son baktığımda bayilerde fiyatı 23.990 idi)
sanırım yeni fabia larda classic modeli yok onun yerıne ambiante ve ambiante dinamik versiyonları var..yorumun için teşekkür ederim.genelde fabia tavsiye ediliyor.ama biraz daha bekliyim diğer arkadaslardanda yorumlar nasıl gelicek.bu arada bikaç gune skoda bayisine gidip arac test surusune katılıcam.birde arabayı yakından kullanıp bakmak istiyorum..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Test sürüşü en güzeli. Ben de 1.2 Fabia ile Skoda dünyasına dalmıştım. 3.5 yıl sorunsuz ve gayet memnun kullandım. Daha genişi lazım olunca Roomster'a geçtim...