škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Passatı şımarttım

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı satmaktan vazgeçince farlara xenon aldım anfi ve bass ile müzik sistemini güçlendirdim birde detaylı bir temizlik ve cila işlemi sonrası

3 ay gibi bir zamandır birlikteyiz 17.000 km yol yaptım 2 sefer turbo arızası yaşadım birinde tamir ettirdim ki bir hafta sonra tekrar arıza yapınca yenisini aldım çok şükür sorun yok artık onun dışında normal yağ su bakımı dışında bir şikayetim yok kendilerinden

« Son Düzenleme: 17 Eylül 2010, 16:17:00 Gönderen: serkan35 »
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
maaşallah aracınız çok çekici duruyor turbo vw araçlarında çok sıkıntı çıkarıyor bizim arkadaş aracı sıfır aldıktan 6-7 ay sonra arızalanmıştı tamirinin uzun ömürlü olmadığını herkes yazıyor keşke internette araştırsaydınız neyse inşallah bir daha sorun çıkarmaz

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
maşallah. :)

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efsanea_06;139864
maaşallah aracınız çok çekici duruyor turbo vw araçlarında çok sıkıntı çıkarıyor bizim arkadaş aracı sıfır aldıktan 6-7 ay sonra arızalanmıştı tamirinin uzun ömürlü olmadığını herkes yazıyor keşke internette araştırsaydınız neyse inşallah bir daha sorun çıkarmaz

o çok sorunlu vw turbosu olan 1,8t passatla 450 bn km yaptık bir turbo takımı değişimi 270 bn km de yapılmıştı nedense çok sorunlu yada ilk sahiplerimi sorunlu artk ona siz karar verin. bizlerin altında anahtar vurmadan yüzbinlerce km gidiyor o turbolar. ayrıca turbo tamiri doğru deil. nasılki baskı balata değiştirrisin giderturboyu değiştirirsin.

türkiyede yaygın olarak insanlar vw lerde turbolu araç kullanmayı öğrendiği için en hor kullanılmışlar onlardan çıkar.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;139892
o çok sorunlu vw turbosu olan 1,8t passatla 450 bn km yaptık bir turbo takımı değişimi 270 bn km de yapılmıştı nedense çok sorunlu yada ilk sahiplerimi sorunlu artk ona siz karar verin. bizlerin altında anahtar vurmadan yüzbinlerce km gidiyor o turbolar. ayrıca turbo tamiri doğru deil. nasılki baskı balata değiştirrisin giderturboyu değiştirirsin.

türkiyede yaygın olarak insanlar vw lerde turbolu araç kullanmayı öğrendiği için en hor kullanılmışlar onlardan çıkar.

haklısın turbolu aracın nasıl kullanıldığını bilmiyordum ama araştırdım okudum sordum ve artık sorunsuzca kullanıyorum motor soğukken zorlamıyorum uzun yol sonrasında bir dk. bekliyorum ilk aldığımda düz benzinli gibi kullanıyordum
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Nasıl gidişi 1.9 turbonun. kaç beygir tork nasıl ?

buarada araç güzel parlamış :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;139893
haklısın turbolu aracın nasıl kullanıldığını bilmiyordum ama araştırdım okudum sordum ve artık sorunsuzca kullanıyorum motor soğukken zorlamıyorum uzun yol sonrasında bir dk. bekliyorum ilk aldığımda düz benzinli gibi kullanıyordum

serkancım yukarda yazdığım gibi türkiyeye en yoğun şekilde giren bu sınıftaki turbolu araçlar vwlerdi. ve insanlr bunlarda öğrendi. vw de ciddi tecrübeler kazandı şimdikiler daha sorunsuz. mesela 2001 modelinkinin aksamı ile 2005 modelinki bile farklı.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;139894
Nasıl gidişi 1.9 turbonun. kaç beygir tork nasıl ?

buarada araç güzel parlamış :)

tşk. ederim umarım

130 bg 310 tork 6 ileri
0/100 10 sn altında uzun yolda sollamalarda falan çok güzel şehir içinde de sık sık vites değiştirmek zorunda kalmasaydım daha güzel olabilirdi :)

şehir dışında bir depo ile 1300 km sakin kullanımda 1100 km biraz süratte 900 km 160 km üstendekki hızlarda yapabiliyor şehir içinde 1000 km yapabiliyor 62 litre deposu var ama 57 lt üstünde alamadım daha :D
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
310 NM :S ben 180 nm puntoyla mutlu oluorum o alet uçurur adamı :)
birgün deneriz artık :P

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Symbol;139946

olur ama bir şartım var detaylı bir yıkama ve iyi bir kaç poz isterim :)
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Symbol;139946
O motorun aynısı Fabia vRS' te var.:wnk: Var gerisini sen düşün artık.:wnk:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uğur abi o motorun 150 bg olanı ibiza cupra tdi da var var gerisinide sen düşün :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kasayı çok seviyorum yaa..Önden görünüş süper..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI