škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acil - 2010 1.4 85 bg fabia ambiente dinamik

EREMED · 19 · 11556

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EREMED

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam Arkadaşlar,

2 ay önce 1.4 85 bg Fabia Ambiente Dinamik  modelini aldım. Cihazın özelliklerinde maxi-dot ekran olması ile ilgili  seçenek tıklanmış olarak gözükmekte. Aracın panelindeki göstergesine  baktığımda aşağıdaki linkte örnek olarka verilmiş araç ile alakası  olmadığını (maxi-dot), en klasik modeldeki ekran olduğunu farkettim, ek  olarak hava çıkışları, gösterge çevresi vb yerler de krom çerçeveli  falan değil. Sizce aşağıdaki maxi-dot ekran mı, benim modelimde de bu  ekran tipinden olması gerekmiyor mu? Eğer hatalı ise nasıl aksiyon  alabilirim veya alabilir miyim?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-fabia-1-4-skoda-fabia-sahibinden-satilik/detay

Saygılarımla,

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun!

Linkte 2. fotodaki maxi dot ekrandır. Ambiante'de standart diye biliyorum. Hemen Yüce Oto'ya sorun bence. Başka eksik var mı? Ama makyajlı kasa donanımları hakkında bilgim yok.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EREMED;139929
Selam Arkadaşlar,

2 ay önce 1.4 85 bg Fabia Ambiente Dinamik  modelini aldım. Cihazın özelliklerinde maxi-dot ekran olması ile ilgili  seçenek tıklanmış olarak gözükmekte. Aracın panelindeki göstergesine  baktığımda aşağıdaki linkte örnek olarka verilmiş araç ile alakası  olmadığını (maxi-dot), en klasik modeldeki ekran olduğunu farkettim, ek  olarak hava çıkışları, gösterge çevresi vb yerler de krom çerçeveli  falan değil. Sizce aşağıdaki maxi-dot ekran mı, benim modelimde de bu  ekran tipinden olması gerekmiyor mu? Eğer hatalı ise nasıl aksiyon  alabilirim veya alabilir miyim?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-fabia-1-4-skoda-fabia-sahibinden-satilik/detay

Saygılarımla,

sizin aracınız makyajlı kasa ilandaki makyajsız kasa.makyajsız kasada maxi dot ambiantede standart ama makyajlıda sadece yol bilgisayarı var max dot standart değil diye biliyorum.

Çevrimdışı EREMED

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hızlı geri dönüşünüz için teşekkür ederim, nitekim markaya güvendiğim için otorupta hiç araştırmamıştım. Bugün bir arkadaşımın dürtmesi üzerine işkillendim, hemen ekrana baktım ancak klasik ekran ile maalesef karşılaştım. Eksiklikleri yeni keşfediyorum, dashboardda krom çerçeve falan yok, radyo çift düğmeli olandan, çevresi ise krom değil, havalandırma ızgaraları, kapı iç kolları da maalesef krom kaplama değil, ek olarak yolcu tarafında yükseltme kolu olduğundan da emin değilim, şu an maalesef tespit ettim. Hoparlör sayısı 2 , 2 adet tweeter var. Vites kolu krom kaplı olan versiyondan değil maalesef. Açıkçası olayı anlamış değilim, dinamik olduğu için alaşımlı jant, sis farı falan var, kapı kolları gövde rengi, aynalara hakeza öyle, açıkçası çözmedim durumu. Temmuz sonunda aldık cihazı, 2010 model. Netteki ambienteleri gördükçe yıkılıyorum, hüsrana uğradım.

Çevrimdışı EREMED

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yeni modelde kalkmış olması garip bir durum, büyük ihtimal ile yarına üce otoda benzer bir cevap alacağım, 2010 ve yeni çıkan 2011 lerin tamamı böyle mi?

dönüşünüz için teşekkür ederim.

Saygılarımlai

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız fotolarını koyarsanız daha net yorumlar yapabiliriz.
2 link Ambiante dinamik makyajlı kasa..Aracınız linkteki gibiyse bir problem yoktur.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=7872&highlight=ambiante+dinamik

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=8280

Çevrimdışı EREMED

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Linkler için teşekkür ederim, ilk link içindeki aracın kokpit ve iç dizaynı ile aynı aracım, diğer arkadaşlarında da belirttiği üzere, maalesef makyajlılarda krom kaplı iç dizayn ve maxi-dot ekran kalkmış olduğunu anlıyorum, iç dizayndaki geriye doğru gidişe ise anlam veremiyorum. :(

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EREMED;140089
Linkler için teşekkür ederim, ilk link içindeki aracın kokpit ve iç dizaynı ile aynı aracım, diğer arkadaşlarında da belirttiği üzere, maalesef makyajlılarda krom kaplı iç dizayn ve maxi-dot ekran kalkmış olduğunu anlıyorum, iç dizayndaki geriye doğru gidişe ise anlam veremiyorum. :(

yanlız iç dizayn krom kaplı değil sadece boyalı serviste boyatabilrsiniz:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: EREMED;139936
nitekim markaya güvendiğim için otorupta hiç araştırmamıştım.

Markaya güvenmek mi :rock1::rock1:

Skoda TR, piyasadaki belki en kalitesiz, en at hırsızı markadır :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ambiante versiyonunu bile kuş ettiler. Ne güzel maxidot vardı, lastik basınç kontrolü vs.  :(

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ambiente dinamik'te var sanırım lastik basınç sensörü ve maxidot ekran.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı EREMED

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maalesef, bu arada fiyatlama stratejisini de anlamış değilim, classic ve bir üst model yok artık galiba:(

MODELMOTORÖZEL TANITIM FİYATI
(TL)
Ambiente1.2 70 HP 24.990Ambiente Dinamik
1.2 70 HP26.490Ambiente1.4 85 HP 26.790Ambiente Dinamik
1.4 85 HP28.290Ambiente1.2 105 HP TSI28.490Ambiente Dinamik1.2 105 HP TSI29.990Ambiente1.2 105 HP TSI DSG Tipt.31.990Ambiente Dinamik1.2 105 HP TSI DSG Tipt.33.490Ambiente1.6 90 HP TDI CR32.190Ambiente Dinamik1.6 90 HP TDI CR33.690RS1.4 180 HP TSI DSG Tipt.44.990

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eşime heves geldi ehliyet için. Arabayı küçültüp Ambiente Dinamik1.2 105 HP TSI DSG Tipt alabiliriz yaza belki  :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;140417
Eşime heves geldi ehliyet için. Arabayı küçültüp Ambiente Dinamik1.2 105 HP TSI DSG Tipt alabiliriz yaza belki  :)

Çok iyi :ok::ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı EREMED

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;140375
ambiente dinamik'te var sanırım lastik basınç sensörü ve maxidot ekran.

Maalesef Gökhan Bey, benimki 2010 ambiente dinamik 1.4 manuel olmasına rağmen maxi-dot yok, lastik basınç da maalesef:(