škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomotik Vites Şanzıman Yağ ve Filtre Değişimi

kobak · 19 · 17183

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu amcam ne demek istedi acaba, ingilizce-Türkçe tercüman aranıyor :) ;

Dear Mr. Ali,

The ZF 5HP19 transmissions is lifetime fluid filled. That means no oil change over complete liefetime of the transmission is necessary. Only in case of running the car under severe operating conditions as described in the enclosed ZF list of lubricants TE-ML 11 page 4 we recommend to change the oil after 80 - 120 Tkm / 8 years. In this case it is very important that only the ATF ZF Lifeguardfluid5 (ZF No. S671 090 170 / Audi / VW Oil No. G 052162 A1 / A2 / A6) is used. Use of other fluids can cause bad shift quality or in the worst case damage of the transission.

Mit freundlichen Grüßen/Kind regards
Martin Vogel
Schmierstoffe und Polymere (TW-L)/Lubricants and Polymers (TW-L)
ZF Friedrichshafen AG
88038 Friedrichshafen, Deutschland/Germany
Telefon/Phone +49 7541 77-7181, Telefax/Fax +49 7541 77-907181
martin.vogel@zf.com

« Son Düzenleme: 05 Ekim 2010, 09:57:26 Gönderen: kobak »

Škoda Superb Mk1 (3U)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Dear Mr. Ali,
Sayın Ali Bey,

The ZF 5HP19 transmissions is lifetime fluid filled.
ZF 5HP19 vites kutuları ömürleri boyunca kullanılabilecek yağ ile doldurulmuştur.

That means no oil change over complete liefetime of the transmission is necessary.
Bu da şanzımanın ömrü boyunca yağ değişimine gerek olmadığı anlamına gelir.

Only in case of running the car under severe operating conditions as described in the enclosed ZF list of lubricants TE-ML 11 page 4 we recommend to change the oil after 80 - 120 Tkm / 8 years.
ZF yağlar listesindeki TE-ML 11' in 4. sayfada belirtilen zorlu koşullar ve sert kullanımlara maruz kaldıysa, 80.000-120.000 km. veya 8 yıldan sonra değişimini tavsiye ederiz.

In this case it is very important that only the ATF ZF Lifeguardfluid5 (ZF No. S671 090 170 / Audi / VW Oil No. G 052162 A1 / A2 / A6) is used.
Bu durumda ATF ZF Lifeguardfluid5 ile değiştirilmesi çok önemlidir. Bu yağın kodları da şöyle:
ZF No. S671 090 170 / Audi / VW Oil No. G 052162 A1 / A2 / A6

Use of other fluids can cause bad shift quality or in the worst case damage of the transission.
Diğer yağların kullanılması durumunda kötü sürüş özellikleri ve çok kötü hasarlar söz konusudur.

Mit freundlichen Grüßen/Kind regards
Saygılarımla
Martin Vogel
Schmierstoffe und Polymere (TW-L)/Lubricants and Polymers (TW-L)
ZF Friedrichshafen AG
88038 Friedrichshafen, Deutschland/Germany
Telefon/Phone +49 7541 77-7181, Telefax/Fax +49 7541 77-907181
martin.vogel@zf.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Müdürüm o körüğü ihmâl etme hatta aracı mümkün mertebe az kullan, içerde bilyaların gresi biterse, onlarda biter, hatta toz falan alıyorsa içeri direk çöpe at.

Bi an evvel yağlanıp yeni körük takılsa iyi olur.

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur bey teşekkür ederim. Çok makbule geçti. Yanlız ben bizim ustaların hakkını yedim galiba adamlar değişmez bunların yağı derken doğru söylüyorlarmış.

Ben ayda 1000 km geçiyorum, artık 120-130 k da değiştiririm ben bu yağı.

Hakan; şanzımanın modeline bakmak için kaldırmıştık tesadüf gördük, hemen hallettirdim. Sadece körüğü hallettiler içerisinde sıkıntı yokmuş. Teşekkürler.

Škoda Superb Mk1 (3U)