škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia 1.2 TSI DSG Tavsiyeleri

pureman · 64 · 30778

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Foruma bugün kayıt oldum..

Otomobillerden fazla anlamam.. Aslında toplu ulaşımla işimi halletmeyi seven biriyim.. Ancak yeni baba olduğumdan bir araca ihtiyaç duydum..

Uzun bir arayıştan sonra (3 ay) Fabia 1.2 TSI DSG almaya karar verdim.. Dün aracın siparişini verdim ve kaporasını ödedim.. Ayrıca satış sözleşmeside yaptık..

Dediğim gibi araçlardan fazla anlayan biri değilim.. Ben bütçeme uygun ve ekonomik yakan güvenli bir araç arıyordum.. Fabia'yı da bu sebeple tercih ettim.. İç hacmin kendi sınıfından geniş olması, 1.2 tsi motorun inanılmaz teknik verileri ve benzinli bir araca göre yakıt tüketimi almamdaki en önemli sebeplerdi.. Aracın güvenli olduğu ile ilgili birçok mesajda okumuştum forumlarda..

Ancak az da olsa tsi teknolojisi ile ilgili bazı mesajlar ama özelliklede DSG şanzımanla ilgili okuduğum olumsuz mesajlar beni çok üzdü.. Açıkçası  düz vitesli bir araç için satın aldığım bayi ile görüşmeyi bile düşündüm..

Skoda Fabia kullanan ama özellikle Skoda kullanan arkadaşların vereceği bilgiler benim için hayati önemde olacak.. Çünkü aracı bana 1 ay kadar sonra teslim edecekler ve araç teslim edilmeden bir değişiklik söz konusu olabilir satıcı sorun çıkarmazsa..

Beni DSG ve TSI hakkında bilgilendirecek arkadaşlara müteşekkir olacağım..
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2010, 09:40:22 Gönderen: pureman »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu an piyasada bu sınıfta alınası 1-2 araçtan birini aldınız bence hayırlı uğurlu olsun. :) kafanız rahat olsun skodalar problemli araçlar değil.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz :)

Fabi gerçekten iyi bir seçim fiyat/performans konusundada oldukça iddalı bir araç

Motora değinmeye gerek yok bence siz gayet iyi araştırmışsınız gibime geliyor. DSG konusunda ise bakımlarını aksatmayıp tarif edilen şekilde kullandıktan sonra sorun olacağını sanmam. Sorun olanlarda zaten torkdan ve yanlış kullanımdan dolayı oluyor bu şanzıma 240 nm torktan sonra pek iyi işler çıkarmıyor diye okumuştum ama kullanmadım bu şanzımanı o yüzden kesin konusamıyorum :)

Fabia konusuna tekrar geri dönersek dayanıklılık konusunda gayet iyi ve kaliteli bir araba hatta Ncap testinden 4 yıldız almasının sebebi ön taraftaki barın konumu ve sertliği fazla olması yayalara çarpınca zarar verdiğin den dolayı diye duymuştum. .

Skoda derseniz yaklaşık 10 senedir kullanıyoruz bakımlar haricinde pek masraf açmaz ama yıpranmaya başladığı zaman biraz masraflı olabiliyor o da abartılacak miktarda değil :)

Aracınız hayırlı olsun güle güle binin bu arada DSG versiyonda ESP de standart donanımda geliyor haberiniz yoktur belki :)

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim Skoda'nin kalitesiyle ilgili bir şüphem yok..

Ancak bu 7 ileri DSG şanzımanı VW üretiyor ve sorunlar bir markasında varsa diğer markalarında da vardır diye düşündüm..

Umarım bu sorun yeni araçlarda yoktur diye temenniden başka bişey düşünemiyorum..

ESP'nin standart olduğunu bana verdikleri broşürde okumuştum.. Hoş nerede devre dışı bırakacağım nerede bırakmayacağım onu bile bilmiyorum.. Tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim..
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2010, 15:03:44 Gönderen: pureman »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bizim hanım istiyor şimdi, DSGli, ben de 1.2 TSI alalım dedim,yaza belki :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;140869
Bizim hanım istiyor şimdi, DSGli, ben de 1.2 TSI alalım dedim,yaza belki :)

İyi fikir hocam bende bizimkileri sıkıştırıyorum bizdede annem istiyor :)

DSG ler o kadarda kötü bir şanzıman değiller arıza konusunda tamamen şans ve kullanıma bağlı

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, vergi avantajı ve yeni motor olması cok büyük artı,
iyi günlerde kullanın,

hakanerdogan

• Ziyaretçi
1.2 TSI'ın torkundan bişicik olmaz DSG'ye. Güle güle binin.

(Genelde kudretli büyük dizel-turbo benzin VW makineleri üzer o şanzımanı :D)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;140937
1.2 TSI'ın torkundan bişicik olmaz DSG'ye. Güle güle binin.

(Genelde kudretli büyük dizel-turbo benzin VW makineleri üzer o şanzımanı :D)
hakan sorun yaşayanlar genelde sokaklarda yarış yapanlar :)

hoş arkadaşımın gti ında ne hayvanlıklar yapıyor hatta ben bile yaptım :D sorun yok.

7 ileri lerdeki problem şanzımanın tasarım karakteristiği dolaysı ile çalışırken sesli çalışması. onu duymazdan gelirsen no problem.

Çevrimdışı g.kasimoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben 170 lik gt dsg (6 ileri)kullanıyorum cok cok memnunum.iyibir şanzıman

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir alman oto dergisinin testini buldum..

Almanca ama sıralama ve puanlar bile bu dili bilmeyenlere fikir verebiliyor..

Merak edenler için linki veriyorum..

http://www.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/master-test-welcher-kleinwagen-ist-der-beste-1948240.html

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mavi-beyaz tavan siparişini verdiğim aracı ne yazık ki zamanında teslim edemediler..

Öyle olunca bizde bir miktar indirim karşılığı 1.2 TSI DSG Active donanımlı Yeti'de anlaştık..

Aracı Haftaya perşembe verecekler..

Gönlüm Fabia'dan yanaydı ama artık kısmet değilmiş diyorum.. Tek üzüldüğüm Fabia'da olan birçok donanımın Yeti'de olmaması.. Şuan kullandığım Octavia ile kıyaslayınca Yeti çok sıradan geliyor ama yapacak bişey yok..

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kısmetten öte köy yok , hayırlısı olsun , yetinin tadi farklıdır...